تقلای تلگرامی دلالان دلار برای جلوگیری از ضرر بیشتر

تقلای تلگرامی دلالان دلار برای جلوگیری از ضرر بیشتر

امروز در مرکز مبادله ایران و در بخش اسکناس، دلار با کاهش قیمت ۱۸۰۰ تومانی، ۴۰۵۹۰ تومان و در بخش حواله ۳۶۹۰۰ تومان کشف قیمت شد.

به گزارش 9صبح،امروز در بازار ارز پایتخت و در زمان تنظیم این گزارش، دلار توافقی صرافی‌ها با کاهش قیمت ۳۰۰۰ تومانی نسبت به روز شنبه با قیمت ۴۲ هزار تومان خریداری و با قیمت ۴۲ هزار و ۴۲۰ تومان فروخته می‌شود.

بررسی میدانی خبرنگار ما نشان می‌دهد دلالان میدان فردوسی خریدار ارز نیستند و نرخ ۴۲ هزار تومان را برای فروش دلار اعلام می‌کنند، صرافی‌ها نیز نرخ‌های ۴۲ هزار تومانی را بر روی تابلو‌های خود درج کرده اند.

روند مذکور که نشان از نبود خریدار و کاهش معنادار قیمت ارز دارد در شرایطی است که نگاهی به برخی کانال‌های تلگرامی مشخص می‌کند، تلاش افراد سودجو و نوسان گیر برای جلوگیری از کاهش بیشتر قیمت‌ها در بازار ارز ادامه دارد. مشخص نیست که مشتری دلار ۴۵ هزار تومانی کانال‌های تلگرامی چه کسانی هستند که در واقعیت و کف بازار وجود خارجی ندارند!
روز گذشته نیز کانون صرفان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که مردم به شایعه سازی‌های کانال‌های تلگرامی توجه نکنند چراکه این کانال‌ها تلاش دارند تا از ادامه روند ریزشی نرخ ارز جلوگیری کنند.

منبع:ایبنا

    نظر شما