اطلاعیه مهم آموزش و پرورش درمورد دریافت خودرو از خودروسازان

اطلاعیه مهم آموزش و پرورش درمورد دریافت خودرو از خودروسازان

وزارت آموزش و پرورش در اطلاعیه‌ای اعلام کرده که هیچ خودرویی از شرکت‌های خودروسازی خارج از ضوابط و بدون نوبت دریافت نکرده است. در این اطلاعیه آمده که پس از ابلاغ دستور رئیس‌جمهور، هیچ خودرویی از شرکت‌های خودروسازی خارج از ضوابط و بدون نوبت دریافت نکرده است.

به گزارش 9صبح، دریافت خودرو خارج از نوبت از خودروسازان داخلی اولین بار توسط یکی از نمایندگان مجلس مطرح شد. احسان ارکانی، دبیر کمیته تحقیق و تفحص از نهاد ریاست جمهوری نیز هفته گذشته اظهار کرده بود که وزارت آموزش پرورش، صندوق بازنشستگی کشوری، وزارت راه و شهرسازی، وزارت علوم، سازمان برنامه و بودجه، سازمان تامین اجتماعی، وزارت ارتباطات، وزارت نیرو، وزارت ورزش و جوانان و نهاد ریاست جمهوری از جمله بخش‌هایی هستند که با یکی از شرکت‌های خودروسازی که محصولات شاسی بلند نیز تولید می‌کند قراردادی را برای دریافت خودرو خارج از چرخه ثبت‌نام در سامانه و نوبت‌دهی امضا کرده‌اند و تحت عنوان فروش سازمانی خودرو دریافت کرده‌اند اما بازرس ویژه ریاست جمهوری یا از این موضوع بی‌اطلاع است یا ایشان با نادیده انگاشتن این اتفاق در دولت سعی دارند اذهان را به سمت دیگری منحرف کند.

دبیر کمیته تحقیق و تفحص از نهاد ریاست جمهوری به ایلنا گفته بود که مدارک این موضوع در اختیار ما قرار دارد و ما در حال پیگیری و تکمیل مدارک هستیم.

حالا وزارت آموزش و پرورش در اطلاعیه‌ای اعلام کرده که هیچ خودرویی از شرکت‌های خودروسازی خارج از ضوابط و بدون نوبت دریافت نکرده است. 

در این اطلاعیه آمده که پس از ابلاغ دستور رئیس‌جمهور، هیچ خودرویی از شرکت‌های خودروسازی خارج از ضوابط و بدون نوبت دریافت نکرده است.

براساس گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، پس از اعلام یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی مبنی بر واگذاری خودروهای حواله‌ای و خارج از نوبت به وزارت آموزش و پرورش، سرپرست وزارت آموزش و پرورش به صورت فوری و طی نامه ۱۵۹۳/م/۱۴۰/ص به مرکز حراست، اداره کل ارزیابی و عملکرد، معاونت توسعه و برنامه ریزی و معاونت حقوقی تاکید کرد؛ در راستای حفظ شان و جایگاه نظام تعلیم و تربیت و با هدف شفاف سازی و بیان واقعیت در مواجهه با افکار عمومی و مقابله با هرگونه رانت و فساد احتمالی، موضوع مطرح شده توسط یکی از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی در مورد دریافت خودرو خارج از ضوابط و بدون نوبت، مورد پیگیری قرار گیرد و در اسرع وقت پاسخ دقیق ارائه شود که این مراجع پس از بررسی اعلام کردند؛ هیچ خودورویی در وزارت آموزش و پرورش خارج از ضوابط و بدون نوبت دریافت نشده است.

در ادامه این اطلاعیه آمده است که وزارت آموزش و پرورش در این مسیر از تعامل با نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی استقبال می‌کند.

منبع:دنیای اقتصاد

    نظر شما