۴۸۸ آهنگ پاپ و ۱۷ آهنگ سنتی از وزارت ارشاد مجوز گرفتند

 ۴۸۸ آهنگ پاپ و  ۱۷ آهنگ سنتی از وزارت ارشاد مجوز گرفتند

​دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز ۵۷۰ تک آهنگ و ۳۰ آلبوم صوتی را طی ماه‌های اسفند ۱۴۰۱ و فروردین ۱۴۰۲ صادر کرد.

به گزارش 9صبح، دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اسفند 1401، مجوز 391 تک آهنگ، 19 آلبوم موسیقی، 29 نماهنگ، 756 پرونده قطعه شعر و هشت مجوز تاسیس و تمدید استودیوی صدابرداری و مراکز تولید و تکثیر آثار صوتی و تصویری را صادر کرده است.

در میان تک‌آهنگ‌های مجوز گرفته، 336 اثر در ژانر موسیقی پاپ، 18 اثر در ژانر موسیقی تلفیقی، 13 اثر در ژانر موسیقی نواحی، 9 اثر در ژانر موسیقی سنتی، 8 اثر در ژانر موسیقی کلاسیک، 5 اثر در ژانر موسیقی الکترونیک و 2 اثر در قالب رسیتال پیانو  تولید شده‌اند.

در بخش آلبوم‌ها نیز مجوز 9 آلبوم موسیقی سنتی، 4 آلبوم موسیقی کلاسیک، 3 آلبوم موسیقی پاپ، دو آلبوم موسیقی نواحی و یک آلبوم موسیقی تلفیقی در اسفندماه 1401 صادر شده است.

همچنین در فروردین ماه 1402، دفتر موسیقی مجوز 179 تک آهنگ، 11 آلبوم، 444 پرونده شعر، 10 نماهنگ و هشت مجوز تاسیس و تمدید استودیوی صدابرداری و مراکز تولید و تکثیر آثار صوتی و تصویری را صادر کرده است.

در میان تک آهنگ‌های منتشر شده 152 اثر در ژانر موسیقی پاپ، 8 اثر در ژانر موسیقی سنتی، 6 اثر در ژانر موسیقی تلفیقی، 5 اثر در ژانر موسیقی کلاسیک، 4 اثر در ژانر موسیقی نواحی، 3 اثر در ژانر موسیقی الکترونیک و یک سرود تولید شده‌اند.

در بخش آلبوم‌ها نیز مجوز 5 آلبوم موسیقی سنتی، 3 آلبوم موسیقی کلاسیک، یک آلبوم موسیقی پاپ، یک آلبوم موسیقی تلفیقی و یک آلبوم موسیقی کودک صادر شده است.

برای این آثار مجوز انتشار صادرشده و زمان انتشار آن در اختیار مالک اثر است.

    نظر شما