افزایش رسمی قیمت شیر خام و لبنیات!

افزایش رسمی قیمت شیر خام و لبنیات!

انتظار دامداران برای اعلام قیمت رسمی سه محصول لبنی (شیر، ماست و پنیر) از سوی ستاد تنظیم بازار بسر آمد؛ تاخیر در تعیین تکلیف این محصولات موجب شد تا انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی امروز از افزایش قیمت شیرخام و لبنیات خبر دهد.

به گزارش 9 صبح، درحالی که قیمت تضمینی شیر خام از سوی شورای قیمت‌گذاری محصولات اساسی تعیین شده، اما عدم اعلام نرخ برخی محصولات لبنی از سوی ستاد تنظیم بازار موجب شد تا کارخانجات لبنی حاضر به خرید شیر به قیمت جدید نباشند، مشکلی که تعویق پرداخت نرخ جدید مصوب شیرخام به دامداری‌ها را به همراه داشته است. این امر موجب شد تا انجمن صنایع فراورده‌های لبنی، امروز در نامه‌ای به اعضای خود به این نکته اشاره کند که با وجود مکاتبات مکرر با دولت، کماکان قیمت 3 قلم کالای لبنی از سوی دولت مشخص نشده است، بنابراین واحدهای عضو برای خرید شیرخام به قیمت جدید و اصلاح قیمت محصولات لبنی برپایه نرخ جدید شیر خام، خود اقدام کنند.

در آخرین هفته اردیبهشت ماه سرپرست وزارت جهاد کشاورزی برمبنای مصوبه شورای قیمت‌گذاری محصولات کشاورزی، قیمت تضمینی شیر خام را 15 هزار تومان و بهای چربی برای هر یک دهم درصد را 200 تومان اعلام کرد. هرچند نزدیک به 10 روز از اعلام بهای جدید شیرخام می‌گذرد، اما هنوز خبری از ستاد تنظیم بازار در خصوص برخی محصولات لبنی نیست و این امر موجب شد تا انجمن لبنی در نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهور خواستار تعیین تکلیف قیمت شیرخام و محصولات لبنی، اما ظاهرا نامه‌نگاری راه بجای نبرد و این انجمن با توجه به طولانی شدن زمان انتظار برای اعلام خرید تضمینی برخی محصولات لبنی امروز تصمیم به اعمال افزایش قیمت شیر و لبنیات کرد.

نامه انجمن فرآورده‌های لبنی

دبیر انجمن صنایع فراورده های لبنی ایران در نامه ای به شرکت های عضو انجمن صنفی صنایع فراورده‌های لبنی ایران اعلام کرده است که از امروز اول خرداد، نرخ شیر خام دامداران را بر اساس قیمت اعلام شده از سوی شورای قیمت‌گذاری خریداری کرده و متناسب با آن قیمت‌های جدید لبنیات را تعیین کنند.

در این نامه آمده است:‌ باتوجه به تعلل بسیار زیاد دولت در تعیین قیمت محصولات لبنی و ضرر ناشی از این اقدام به دامداری‌ها، انجمن صنایع لبنی با استناد به آیین نامه قیمت‌گذری محصولات ساخت داخل خواهان پرداخت شیرخام به نرخ جدید به دامداری‌ها و اصلاح قیمت محصولات بر پایه نرخ جدید شد.

    نظر شما