واریزی شگفتانه دولت برای مددجویان کمیته امداد و بهزیستی

واریزی شگفتانه دولت برای مددجویان کمیته امداد و بهزیستی

عضو شورای اسلامی شهر یزد گفت: در قانون درآمد پایدار شهرداری‌ها که به حمایت از افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی اشاره دارد، متأسفانه به بیماران خاص توجهی نشده است.

به گزارش 9 صبح: فخرالسادات خامسی، عضو شورای اسلامی شهر یزد، در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از این استان، اظهار کرد: بیماران خاص از جمله کلیوی، ام اس، تالاسمی و هموفیلی معمولاً در قوانین حمایتی ارگان‌هایی مانند شهرداری نادیده گرفته می‌شوند.

وی افزود: به عنوان مثال در قانون درآمد پایدار شهرداری‌ها که به حمایت از افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی اشاره دارد، متأسفانه به بیماران خاص توجهی نشده است.

عضو شورای اسلامی شهر یزد، اذعان کرد: از سوی دیگر جای خالی قوانین حمایتی از بیماران خاص در مصوبات مجلس و دستورالعمل‌های هیات دولت کاملاً محسوس است که در کنار الزام دستگاه‌های دولتی به پوشش‌های حمایتی از بیماران خاص، تخفیفات و معافیت‌هایی در مورد هزینه شهرداری‌ها هم در نظر گرفته بشود.

خامسی تصریح کرد: بیماران خاص به دلیل نوع بیماری که دارند باید هزینه‌های زیادی برای درمان و دارو بپردازند که این امر مستلزم حمایت جدی‌تر از سوی ارگان‌های مختلف از جمله شهرداری‌ها است.

این عضو شورای شهر اضافه کرد: اغلب داروی بیماران خاص بسیار کمیاب است و این مسئله نیز باید از سوی مسئولین استانی و کشوری پیگیری و حل شود. ضمن اینکه برخی از انجمن‌های حامی این بیماران با مشکل فضای فیزیکی روبرو هستند که باید از طریق دستگاه‌های مرتبط پیگیری و رفع شود.

خامسی در خاتمه یادآور شد: موضوع عدم پوشش بیمه‌های تکمیلی از بخشی از هزینه‌های مرتبط، از دیگر مشکلات این گروه از بیماران است.

    نظر شما