خبر خوش برای یارانه بگیران/ یک آپشن طلایی برای مشمولان کالابرگ

خبر خوش برای یارانه بگیران/ یک آپشن طلایی برای مشمولان کالابرگ

با فراهم‌شدن امکان خرید اینترنتی در طرح کالابرگ الکترونیک، 5دهک اول می‌توانند اینترنتی خرید کنند و مشمول یارانه تشویقی شوند.

به گزارش 9 صبح؛ با فراهم‌شدن امکان خرید اینترنتی در طرح کالابرگ الکترونیک، 5دهک اول می‌توانند اینترنتی خرید کنند و مشمول یارانه تشویقی شوند.

امکان خرید اینترنتی سبد کالاهای اساسی طرح کالابرگ الکترونیک فراهم شده و مشمولان طرح کالابرگ الکترونیک که فعلاً 5دهک پایین درآمدی هستند، علاوه بر خرید حضوری می‌توانند از طریق خرید اینترنتی نیز مشمول مشوق‌های طرح کالابرگ شوند. به گزارش همشهری، در طرح ملی کالابرگ الکترونیک، 5دهک اول درآمدی درصورت اختصاص 50درصدی اعتبار یارانه هر ‌ماه به خرید 11قلم کالای اساسی، ضمن معافیت از پرداخت هزینه‌های تورم، مشمول 120هزار تومان یارانه نقدی خواهند شد و اکنون با فراهم شدن خرید اینترنتی در طرح کالابرگ، یارانه‌بگیران با خرید اینترنتی نیز مشمول یارانه تشویقی و جبران هزینه تورم می‌شوند.

خرید اینترنتی از سکوی نامشخص

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌گوید: هم‌اکنون یک سکوی اینترنتی، عرضه ۱۱قلم کالای اساسی مشمول طرح کالابرگ را آغاز کرده و در آینده نزدیک تعداد این سکوها افزایش می‌یابد، اما او از افشای نام این سکوی اینترنتی خودداری کرده و پیگیری‌های همشهری برای اطلاع از نام این سکوی اینترنتی نیز ثمری نداشت. براساس اظهارات علی‌رضا عسگریان، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در خرید اینترنتی هم درصورت هزینه‌‌کرد ۲۰۰هزار تومان از اعتبار یارانه برای خرید ۱۱قلم کالای اساسی مشمول طرح کالابرگ، ۱۲۰هزار تومان اعتبار تشویقی به شخص مشمول تعلق خواهد گرفت.

خرید کالاهای فله در طرح کالابرگ

در طرح کالابرگ الکترونیک، 11قلم کالای اساسی اعم از شیر، پنیر، گوشت مرغ، تخم‌مرغ، روغن مایع، ماکارونی، برنج، ماست، قندوشکر، حبوبات و گوشت منجمد گوساله عرضه می‌شود و افراد می‌توانند از هرکدام از این اقلام به میزان دلخواه خریداری کنند تا مشمول یارانه تشویقی شوند، اما نکته قابل‌توجه اینکه به‌گفته معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، امکان عرضه لبنیات سنتی و اقلام به‌صورت فله در طرح کالابرگ الکترونیک فراهم شده است و مشمولان طرح کالابرگ می‌توانند کالاهای مدنظر خود را حتی به‌صورت فله‌ای از فروشگاه‌های طرف قرارداد خریداری کنند و بهای آن را طبق قواعد طرح کالابرگ بپردازند.

آخرین جزئیات طرح کالابرگ

هم‌اکنون طرح کالابرگ الکترونیکی، دهک‌های اول تا پنجم درآمدی را شامل می‌شود، متولیان امر می‌گویند که درصورت موافقت دولت، امکان تسری این طرح به سایر دهک‌های یارانه‌بگیر نیز وجود دارد. به گزارش همشهری، استفاده از کالابرگ الکترونیک کاملاً داوطلبانه و اختیاری است و خانوارها می‌توانند یک‌ماه زودتر از واریز یارانه اعتبار خود را برای خرید کالابرگ اختصاص بدهند و چنانچه تمایل به خرید کالابرگ نبود همچون گذشته می‌توانند از یارانه نقدی خود استفاده کنند. در این طرح قیمت کالاها براساس نرخ شهریور سال ۱۴۰۱ عرضه می‌شود و دولت طبق سبد کالای مشخص شده مابه‌التفاوت قیمت کالا را در طول دوره پرداخت می‌کند. همه خانوارهای مشمول طرح می‌توانند از طریق سامانه «شما» به نشانی https://shoma.sfara.ir و نصب اپلیکیشن «شما» از فروشگاه‌ها و سوپرمارکت‌های متصل به طرح و نزدیک به محل سکونت و همچنین باقیمانده اعتبار خود باخبر شوند؛ ضمن اینکه با شماره‌گیری #۱۴۶۳* ۵۰۰* نیز امکان اطلاع از باقیمانده اعتبار وجود دارد.

نظر شما