مقدار و زمان واریز فوق العاده ویژه معلمان مشخص شد؟

مقدار و زمان واریز فوق العاده ویژه معلمان مشخص شد؟

صحرایی: پرداخت تسهیلات مالی، مقدار کمی از دغدغه معلمان را می‌کاهد اما بیش از آن مقدار به کیفیت کار معلمان می‌افزاید.

به گزارش 9 صبح ؛  وزارت آموزش و پرورش طرح فوق العاده خاص ویژه معلمان و فرهنگیان را به منظور افزایش انگیزه و کارایی و ارتقاء سطح کیفی خدمات آموزشی معلمان در نظر گرفته است که به مشمولان ارائه خواهد شد.

اما فوق العاده معلمان در واقع چیست؟ در واقع این فوق العاده به یک نوع پرداختی ویژه به معلمان و فرهنگیان گفته می شود که میزان آن را با توجه به کیفیت آموزش و میزان تجربه تعیین می کنند.

البته این تسهیلات تنها متمرکز بر معلمان نبوده است و پیش از این کادر درمان هم چنین مواردی را تجربه کرده اند.

وزیر آموزش و پرورش از انعقاد تفاهم نامه جدید ۱۹ هزار میلیارد تومانی تسهیلات بانکی خبر داد و گفت بر اساس این تفاهم‌نامه معلمان می‌توانند تا سقف ۳ میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه دریافت کنند.

اخیرا هم خبر تازه ای درباره تخصیص این فوق العاده خاص به همه مشاغل منتشر شد، محمدرضا رضایی کوچی، چندی پیش با اشاره به جزئیات جلسه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۳، گفت: براساس توافق کمیسیون تلفیق و دولت، فوق العاده خاص به همه گروه‌های شغلی که تاکنون فوق العاده خاص دریافت نکرده‌اند، پرداخت خواهد شد.

به گفته نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی کارمندان وزارت ورزش، معلمان، کارمندان وزارت رفاه و همه گروه‌های شغلی که تاکنون فوق العاده خاص دریافت نکرده اند، مشمول این فوق العاده خاص حقوقی خواهند شد.

اما حال که با اصل این طرح آشنا شده ایم، بد نیست نگاهی بر آنچه در این فوق العاده خاص به معلمان تعلق می گیرد بیندازیم. طبق آنچه رضا مرادصحرایی، وزیر آموزش و پرورش کشورمان به تازگی بیان کرده است، قرار است این تسهیلات در قالب یک وام به معلمان اختصاص داده شود.

وزیر آموزش و پرورش در این باره توضیح داده است: «پرداخت تسهیلات مالی، مقدار کمی از دغدغه معلمان را می‌کاهد اما بیش از آن مقدار به کیفیت کار معلمان می‌افزاید.» ، طبق اعلام مرادصحرایی، انعقاد این تفاهمنامه در راستای تقویت کیفیت خود وزارت آموزش و پرورش است و معلمان با این تفاهم‌نامه می‌توانند تا سقف ۳ میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه از بانک ملی دریافت کنند.

صحرایی خاطرنشان کرد: «آن‌چه امروز اتفاق می‌افتد، فعالیت تفاهم‌نامه پیش رو است که در نوع خودش کم‌نظیر است. در مجموع ۱۹ هزار میلیارد تومان تسهیلات و همچنین تعهدات دیگر است.»

 رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش معلم را عامل، محور، مبدا و منشأ هر تحولی در آینده کشور دانست و گفت: هر اتفاقی برای آینده کشور بخواهد رقم بخورد، عامل آن معلم است و به همین دلیل رهبر معظم انقلاب فرمودند معلم، معمار هویت آینده کشور است.

ایسنا

    نظر شما