خبر خوش برای بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی

خبر خوش برای بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی

مدیر سازمان تامین اجتماعی از تأدیه مطالبات سازمان تامین اجتماعی از دولت خبر داد.

به گزارش 9 صبح ؛ مدیرعامل سازمان تأمین‌ اجتماعی از واگذاری معادل ۲۷ هزار میلیارد تومان از سهام پالایشگاه شازند به این سازمان در قالب تأدیه مطالبات سازمان تامین اجتماعی از دولت خبر داد.

میرهاشم موسوی با قدردانی از رویکرد حمایتی و واقع‌بینانه دولت سیزدهم در ارتباط با پرداخت مطالبات این سازمان گفت: رویکرد و عملکرد دولت مردمی سیزدهم در زمینه پرداخت مطالبات بیمه‌ای سازمان تأمین‌ اجتماعی در بین همه دولت‌ها بی‌نظیر بوده به‌گونه‌ای که در سال‌های 1400 و 1401 حدود 170 هزار میلیارد تومان از مطالبات این سازمان در قالب سهام شرکت‌های با سودآوری و شرایط مالی مناسب پرداخت شد.

وی افزود: در بودجه سال 1402 نیز پرداخت مطالبات سازمان تأمین‌ اجتماعی پیش‌بینی شده بود که با تعامل با سازمان خصوصی‌سازی در هفته‌های پایانی سال 1402، 25 هزار میلیارد تومان در قالب واگذاری 17 درصد سهام شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و 27 هزار میلیارد تومان دیگر نیز در قالب بخشی از سهام باقیمانده دولت در پالایشگاه شازند پرداخت شد.

مدیرعامل سازمان تأمین‌ اجتماعی همچنین گفت: سهامی که در دولت سیزدهم در ازای مطالبات سازمان تأمین‌ اجتماعی به این سازمان واگذار شده برخلاف رویه دولت‌های پیشین، سهام کیفی و ارزشمندی بوده که از جمله آن می‌توان به سهام سودده بورسی شرکت کشتیرانی ج.ا.ا و نیز پالایشگاه شازند اشاره کرد.

وی با اشاره به پیش‌بینی بودجه سال 1403 در مورد پرداخت 130 هزار میلیارد تومان از مطالبات سازمان تأمین‌ اجتماعی، ابراز امیدواری کرد با همراهی دولت و مجلس در زمینه پرداخت مطالبات انباشته این سازمان، در سال جاری امکان سرمایه‌گذاری انتخابی در مسیر آینده‌سازی برای سازمان تأمین‌ اجتماعی فراهم شود.

    نظر شما