شرایط وام فوری ۱۴۰۳ برای بانوان اعلام شد /وام ویژه زنان خانه دار +جزئیات

شرایط وام فوری 1403 برای بانوان اعلام شد /وام ویژه زنان خانه دار +جزئیات

برای بهره‌مندی از این تسهیلات لازم است متقاضیان دارای حساب بانکی فعال باشند و ضامن یا وثیقه‌ای معتبر را به بانک ارائه دهند.

به گزارش 9 صبح ، طرح‌های تسهیلاتی مخصوص بانوان اعم از زنان کارمند و زنان خانه‌دار، از جمله خدمات نوین بانکی است که با هدف حمایت مالی از زنان در نظر گرفته شده‌اند. برای بهره‌مندی از این تسهیلات لازم است متقاضیان دارای حساب بانکی فعال باشند و ضامن یا وثیقه‌ای معتبر را به بانک ارائه دهند.

زنان خانه‌دار که نقش بسزایی در اقتصاد خانواده دارند، می‌توانند به منظور تامین مالی نیازهای شخصی یا خانوادگی خود از وام فوری بانوان بهره‌مند شوند. این امکانات مالی که توسط برخی بانک‌ها به منظور پشتیبانی از تمامی اقشار جامعه ارائه می‌شود، به زنان این فرصت را می‌دهد تا در تامین مخارج خود مستقل‌تر عمل کنند. اما آشنایی با شرایط اخذ وام بانوان و قوانین مربوط به این وام‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. بنابراین توصیه می‌شود که زنان قبل از اقدام به درخواست وام، اطلاعات کافی در مورد مدارک موردنیاز برای دریافت وام بانوان، شرایط وام‌دهی و فرآیند ثبت نام را کسب کنند.

در این مطلب به بررسی دقیق‌تر انواع وام‌های اختصاصی برای بانوان، مدارک لازم، مبلغ وام، روش‌های ثبت نام و سایر جزئیات مرتبط خواهیم پرداخت. پس تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

انواع وام بانوان 1403

در جهت حمایت از نیازهای مالی بانوان، بانک‌های متعددی اقدام به ارائه وام‌های متنوع با شرایط خاص کرده‌اند. این وام‌ها که به ویژه برای بانوان خانه‌دار طراحی شده‌، به منظور کمک به تامین هزینه‌های زندگی فردی یا خانوادگی ارائه می‌شوند. در این میان تعدادی از بانک‌ها با ارائه طرح‌های ویژه، پشتیبانی مالی از این قشر را عهده‌دار شده‌اند که در ادامه آن‌ها را معرفی می‌کنیم:

وام بانوان بانک دی: این وام برای بانوانی که مشتریان این بانک هستند، چه شاغل و چه خانه‌دار، در نظر گرفته شده و امکان انتقال امتیاز وام به اعضای خانواده نیز وجود دارد.

طرح بانو ایرانی بانک کشاورزی: این بانک با ارائه شرایط مناسب به بانوان دارای حساب سپرده در بانک کشاورزی، وام فوری بانوان اختصاص می‌دهد.

وام بانک کارگشایی برای زنان خانه‌دار: با قرار دادن طلا به عنوان وثیقه، زنان خانه‌دار می‌توانند وام قرض‌الحسنه با بهره پایین از این بانک دریافت کنند.

طرح یاس بانک سینا: این بانک طرحی را برای زنان خانه‌دار که به دنبال خرید لوازم خانگی با استفاده از وام هستند، تدارک دیده و کارت اعتباری برای خرید از فروشگاه‌های مرتبط ارائه می‌دهد.

وام طرح پرنیان بانک ملت: بانک ملت نیز تحت شرایط خاصی به بانوان خانه‌دار دارای حساب سپرده، وام فوری ارائه می‌کند.

این طرح‌های تسهیلاتی که برای بانوان خانه‌دار در نظر گرفته شده‌اند، از جمله مهم‌ترین ابزارهای حمایتی بانک‌ها به شمار می‌روند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع و شرایط اخذ وام بانوان، مراجعه به شعب بانک‌های مختلف و آشنایی با طرح‌های تسهیلاتی آن‌ها توصیه می‌شود.

انواع وام بانوان 1403

منظور از وام فوری بانوان چیست؟

وام فوری برای بانوان خانه‌دار، نوعی تسهیلات بانکی سریع است که فرآیند اعطای آن به متقاضیان در بازه زمانی کوتاه‌تری نسبت به سایر تسهیلات انجام می‌شود. این نوع وام این امکان را به متقاضیان می‌دهد که برای پوشش نیازهای مالی فوری خود در آینده‌ای نزدیک، درخواست دهند. وام فوری مخصوص بانوان، دسته‌ای از این تسهیلات است که بر اساس میزان پول سپرده‌گذاری شده و مدت زمان سپرده در بانک مورد نظر، به آن‌ها اختصاص داده می‌شود و قابل استفاده است.

همچنین بخوانید: وام ازدواج / مدارک، شرایط‌ و نحوه ثبت نام در سال 1403

مدت زمان لازم برای سپرده‌گذاری جهت دریافت وام فوری بانوان می‌تواند از یک ماه تا 24 ماه متغیر باشد. همچنین بانک‌های مختلف ممکن است شرایط خاصی مانند حداقل میزان سپرده، قفل کردن موجودی سپرده، ارائه وثیقه یا معرفی ضامن برای اعطای این تسهیلات را مطرح کنند. بنابراین برای اطلاع دقیق از شرایط و مدارک موردنیاز برای دریافت وام بانوان فوری باید به شعب بانک‌ها مراجعه کنید.

شرایط اخذ وام بانوان در سال جدید

بانک‌های گوناگون، مجموعه‌ای از شرایط متنوع را برای ارائه تسهیلات به متقاضیان در نظر می‌گیرند. برخی از این شرایط، مانند نیاز به داشتن حساب سپرده فعال، بین بانک‌ها مشترک است؛ درحالی‌که برخی دیگر از شرایط نظیر الزام به ارائه ضمانت، ممکن است مختص به بانکی خاص باشند. در ادامه شرایط اختصاصی برای اعطای وام فوری بانوان در چندین بانک را بررسی می‌کنیم:

شرایط وام بانوان خانه‌دار در بانک دی: افتتاح حساب قرض‌الحسنه و واریز حداقل مبلغ 2 میلیون تومان به عنوان سپرده، از جمله الزامات این بانک برای اعطای وام است.

شرایط وام بانوان خانه‌دار در بانک کشاورزی: برای دریافت وام از این بانک، داشتن حساب سپرده و گذراندن دوره‌ای 4 تا 6 ماهه از زمان سپرده‌گذاری، ضروری است.

شرایط وام بانوان خانه‌دار در بانک کارگشایی: بانوان خانه‌دار برای بهره‌مندی از وام این بانک، باید طلا به عنوان وثیقه در نزد بانک قرار دهند.

شرایط وام بانوان خانه‌دار در بانک سینا: برای دریافت وام خرید لوازم خانگی از این بانک، تنها نیاز است که متقاضی مشتری بانک باشد و شرایط خاص دیگری مطرح نیست.

شرایط وام بانوان خانه‌دار در بانک ملت: برای استفاده از تسهیلات این بانک، داشتن حساب سپرده با حداقل موجودی 10 میلیون تومان الزامی است.

معیارهای فوق مربوط به وام‌های مخصوص بانوان خانه‌دار است و دیگر تسهیلات قابل دسترس برای بانوان، مانند وام‌های مشاغل خانگی، شرایط ویژه خود را دارند. بانک‌ها در تلاشند تا با انعطاف‌پذیری در شرایط اعطای وام، به بهبود وضعیت اقتصادی خانواده‌ها کمک کنند؛ با این حال شرایط اخذ وام بانوان ممکن است با توجه به سیاست‌گذاری‌های بانک تغییر کند.

مدارک موردنیاز برای دریافت وام بانوان

برای اخذ وام مخصوص بانوانی که در منزل فعالیت می‌کنند، ارائه مدارک خاصی ضروری است. این مدارک شامل اطلاعات تایید هویت و محل سکونت به همراه اسناد مرتبط با ضامن‌ها است. در این راستا، موارد زیر باید تهیه و ارائه شود:

نسخه اصلیمدارک شناسایی مانند شناسنامه و کارت ملی متقاضی

اسناد مربوط به ضامن، مثل فیش حقوقی یا تاییدیه استخدام

مدارک شناسایی ضامن، از قبیل شناسنامه و کارت ملی

فرم تقاضای وام

بانک‌ها بسته به سیاست‌های خود ممکن است تنها با دریافت وثیقه‌ای مانند طلا، وام را پرداخت کنند یا از متقاضی بخواهند که یک یا دو ضامن معتبر معرفی نماید. در مواردی، ضامن می‌تواند همسر یا فرزند متقاضی باشد و باید مدارک شناسایی و شغلی خود را به عنوان بخشی از فرآیند درخواست وام ارائه دهد.

نحوه ثبت نام وام بانوان در سال 1403

در دنیای امروز که خدمات بانکی به شکل الکترونیکی و آنلاین ارائه می‌شوند، بسیاری از تسهیلات بانکی نیز از این طریق قابل دسترسی هستند. با این حال برای دریافت وام مخصوص زنان خانه‌دار، هنوز نیاز به حضور فیزیکی در شعبه‌های بانکی وجود دارد. این فرآیند شامل مراجعه به شعبه‌هایی است که این نوع وام را ارائه می‌دهند تا مراحل درخواست وام را به صورت حضوری انجام دهند. برای مراجعه به این شعب، تهیه مدارک موردنیاز برای دریافت وام بانوان نیز ضروری است.

در حال حاضر سامانه آنلاینی برای ثبت نام وام فوری بانوان وجود ندارد و وام‌ها به روش سنتی پرداخت می‌شوند. بنابراین زنانی که قصد دریافت وام را دارند، درصورتی‌که واجد شرایط اخذ وام بانوان باشند باید با مراجعه به شعبه بانک مورد نظر و با ارائه مدارک مورد نیاز، فرم درخواست وام را پر کنند. همچنین قبل از مراجعه به شعبه، باید از ارائه وام توسط بانک مطمئن شوند. پس از ثبت نام، باید منتظر تایید بانک بمانید و برای دریافت وام، مجددا به بانک مراجعه کنید.

نحوه ثبت نام وام بانوان در سال 1403

برخی از بانک‌ها شرایط و مدارک لازم برای درخواست وام بانوان را بر روی وب‌سایت خود قرار داده‌اند، اما برای برخی دیگر، لازم است به طور مستقیم به شعبه مراجعه کرد تا از شرایط وام مطلع شوند. فرآیند درخواست وام نسبتا ساده است و تنها نیاز به ارائه اطلاعات مربوط به قوانین و شرایط بانک برای اعطای وام دارد. همچنین امکان راه‌اندازی سیستم ثبت نام آنلاین برای وام زنان خانه‌دار نیز در آینده وجود دارد.

مبلغ وام بانوان در بانک‌های مختلف

حالا که با شرایط و مدارک موردنیاز برای دریافت وام بانوان آشنا شدید، به بررسی مبلغ وام‌های مخصوص بانوان در بانک‌های مختلف می‌پردازیم. در ادامه برخی از رایج‌ترین و محبوب‌ترین طرح‌های وام فوری بانوان در بانک‌های مختلف را مقایسه می‌کنیم.

وام بانوان بانک دی: 50 میلیون تومان

بانک دی اکنون برنامه تسهیلاتی را برای زنان ارائه می‌دهد که به آن‌ها امکان می‌دهد تا با افتتاح یک حساب قرض‌الحسنه جدید با حداقل موجودی ۲ میلیون تومان، از یک کارت اعتباری با سقف ۵۰ میلیون تومان استفاده کنند. این فرصت هم برای زنانی که قبلا مشتری بانک بوده‌اند و هم برای کسانی که تازه می‌خواهند مشتری شوند، فراهم است. زنان شاغل می‌توانند از مزایای اضافی نیز بهره‌مند شوند و این وام را به اعضای خانواده نزدیک خود منتقل کنند.

شرایط این وام عبارتند از:

وام‌گیرنده نباید چک برگشتی یا بدهی بانکی داشته باشد.

افتتاح یک حساب قرض‌‌الحسنه با حداقل 2 میلیون تومان سپرده

ایجاد میانگین حداقل ۳ ماهه

۵ درصد از مبلغ وام نزد بانک مسدود می‌شود.

سپرده مسدودی تا زمان تسویه کامل وام مسدود است.

حداکثر 36 ماه زمان برای بازپرداخت وام با نرخ بهره 18 درصد وجود دارد.

درخواست وام شامل هزینه جانبی برای تشکیل پرونده و آبونمان سالیانه است.

هر قسط وام حدود 1.8 میلیون تومان و مجموع کل سود وام 15 میلیون تومان است.

علاوه بر این، بانک دی خدمات بیمه‌ای ویژه‌ای را نیز ارائه می‌دهد که شامل تخفیف‌های قابل توجهی برای بیمه بدنه خودرو، بیمه شخص ثالث و بیمه آتش‌سوزی منزل مسکونی است. این تخفیف‌ها به همراه امکان پرداخت اقساطی بدون پیش‌پرداخت، فرصت‌هایی را برای صرفه‌جویی در هزینه‌های بیمه فراهم می‌آورد.

وام بانوان بانک سینا: 20 تا 250 میلیون تومان

در مورد بانک سینا، 2 طرح وام فوری بانوان وجود دارد که هر کدام شرایط خاص خودشان را دارند.

طرح یاس این بانک به زنان خانه‌دار و شاغل این امکان را می‌دهد که تا سقف ۲۰ میلیون تومان وام دریافت کنند. نرخ سود این وام ۱۸ درصد و مدت زمان بازپرداخت آن حداکثر ۳۶ ماه است. زنان خانه‌دار می‌توانند کارت اعتباری تا سقف ۱۰ میلیون تومان و زنان شاغل تا سقف ۱۵ یا ۲۰ میلیون تومان دریافت کنند. مبلغ اقساط ماهانه این وام نیز حدود 700 هزارتومان تعیین شده است.

همینطور بخوانید: وام مشاغل خانگی 1403 / نحوه دریافت وام مشاغل خانگی بدون ضامن

بانک سینا امکانی را برای خانم‌هایی که به دنبال تامین مالی هستند فراهم آورده که طرح آذین نام دارد. با این طرح، خانم‌ها می‌توانند با قرار دادن پول در حساب سپرده خود، تا 80 درصد از مبلغ سپرده‌شان را به عنوان وام دریافت کنند، که حداکثر می‌تواند به ۲۵۰ میلیون تومان برسد. نرخ بهره این وام 5 درصد در سال است و باید ظرف مدت ۳۶ ماه بازپرداخت شود.

وام بانوان بانک مهر ایران: 3 تا 20 میلیون تومان

در طرح اندوخته بانوان بانک مهر ایران، زنانی که خانه‌دار و به دنبال وام هستند، باید ابتدا یک حساب سپرده در بانک افتتاح کنند. پس از آن با انجام 4 واریز متوالی به حساب‌شان، می‌توانند واجد شرایط اخذ وام بانوان از این بانک شوند. نرخ بهره این وام 4 درصد است و باید حداکثر در ۳۶ ماه بازپرداخت شود.

در جدول زیر جزئیات این طرح 4 مرحله‌ای را می‌بینید:

سپرده در ماه    مدت سپرده‌گذاری    مبلغ وام    مدت بازپرداخت    ضامن

200 هزارتومان    4 ماه    3 میلیون تومان    24 ماه    یک ضامن معتبر

100 هزارتومان    24 ماه    6 میلیون تومان    24 ماه    مسدودی سپرده + ضامن

100 هزارتومان    24 ماه    12 میلیون تومان    36 ماه    مسدودی سپرده + ضامن

100 هزارتومان    36 ماه    20 میلیون تومان    36 ماه    مسدودی سپرده + ضامن

وام فوری بانوان بانک کشاورزی: 50 تا 85 درصد سپرده

بانک کشاورزی با ارائه طرح نوآورانه‌ای تحت عنوان «وام بانوی ایرانی بانک کشاورزی»، به دنبال حمایت از زنان در عرصه‌های اقتصادی و کسب‌وکار است. این طرح، فرصت‌هایی را برای زنان شهری و روستایی فراهم می‌آورد تا با استفاده از منابع مالی، در راه‌اندازی و توسعه کسب‌وکارهای خود گام بردارند. این طرح با هدف ارتقای سطح معیشت، کاهش فقر و تقویت نقش زنان در اقتصاد ملی، ایجاد شده است.

زنان می‌توانند با مراجعه به شعب بانک کشاورزی، نسبت به افتتاح «حساب سپرده سرمایه گذاری (1%) بانوی ایرانی» اقدام نمایند که این حساب، مزایایی چون اعطای وام با شرایط ویژه و نرخ سود ترجیحی را شامل می‌شود. این وام، به منظور تسهیل در امور مالی و تقویت بنیه اقتصادی زنان، بدون نیاز به ضامن و با تکیه بر اعتبار حساب سرمایه‌گذاری ارائه می‌شود.

برای آگاهی از شرایط دقیق وام و مدارک موردنیاز برای دریافت وام بانوان این بانک، بهتر است به شعب بانک کشاورزی مراجعه کنید. همچنین آخرین شرایط اعطای این نوع وام را در جدول زیر می‌بینید:

مدت سپرده‌گذاری    نسبت مبلغ وام به سپرده    مدت بازپرداخت    نرخ بهره وام

یک ماه    50 درصد مبلغ سپرده    6 ماه    18 درصد

4 ماه    70 درصد مبلغ سپرده    12 ماه    14 درصد

4 ماه    50 درصد مبلغ سپرده    24 ماه    14 درصد

4 ماه    85 درصد مبلغ سپرده    12 ماه    15 درصد

وام بانون بانک کارگشایی: 2 تا 20 میلیون تومان

بانک کارگشایی امکانی نوآورانه را برای حمایت مالی از زنان خانه‌دار فراهم آورده است. در این طرح زنان می‌توانند با قرار دادن طلا به عنوان وثیقه، وامی بین 2 تا 20 میلیون تومان را بدون نیاز به ضامن دریافت دارند. برای وام 2 میلیون تومانی، 30 گرم طلا و برای وام 20 میلیون تومانی، 100 گرم طلا به عنوان وثیقه لازم است.

نرخ بهره برای وام 2 میلیون تومانی 4 درصد و برای وام 20 میلیون تومانی 20 درصد در سال محاسبه می‌شود. زنان می‌توانند پس از گذشت یک سال، کل مبلغ وام و بهره آن را یکجا پرداخت کنند. تنها طلاهای تزئینی به عنوان وثیقه پذیرفته می‌شوند و سکه‌های طلا قابل قبول نیستند.

جمع‌بندی

در طول زمان، تسهیلات ویژه‌ای برای بانوان خانه‌دار توسط نهادهای مالی و بانک‌ها در نظر گرفته شده که این تسهیلات با هدف تقویت استقلال مالی و فراهم آوردن امکانات اقتصادی برای این بانوان ارائه می‌شود. شرایط اخذ وام بانوان و قوانین مربوط به اعطای این وام‌ها در هر موسسه مالی یا بانک متغیر است. برخی از این نهادها با دریافت مدارکی نظیر کارت شناسایی، اسناد هویتی همسر، وضعیت تاهل و اشتغال و همچنین اثبات درآمد همسر، اقدام به اعطای وام می‌کنند. به طور کلی مدارک موردنیاز برای دریافت وام بانوان شامل کارت شناسایی، اسناد هویتی، گواهی درآمد، و اسناد مرتبط با وضعیت تاهل و اشتغال است.

البته قبل از اقدام برای دریافت وام فوری بانوان، توصیه می‌شود که با موسسه مالی یا بانک مربوطه تماس گرفته و اطلاعات دقیق‌تری در مورد شرایط وام، نرخ بهره، مدت زمان بازپرداخت و دیگر جزئیات مهم را کسب نمایید. همچنین اگر این وام‌ها به شما تعلق نمی‌گیرد، می‌توانید از طریق لندو، اعتبار 20 میلیون تومانی خرید کالا را دریافت کنید و از هر فروشگاه اینترنتی و حضوری که خواستید خرید کنید و اقساط آن را در آینده بپردازید. برای اطلاع از شرایط وام لندو با ما تماس بگیرید تا شما را دقیق‌تر راهنمایی کنیم.

نظر شما