عمان بالاخره کار خودش را کرد/ امیرعبداللهیان خوشحال شد

عمان بالاخره کار خودش را کرد/ امیرعبداللهیان خوشحال شد

وزیر خارجه کشورمان از بازگشت اسدالله اسدی به کشور خبر داد.

به گزارش 9 صبح، عمان موفق به میانجیگری بین بلژیک و ایران برای حل مسئله شهروندان زندانی شد

وزیر خارجه کشورمان از بازگشت اسدالله اسدی به کشور خبر داد.

حسین امیرعبداللهیان  وزیر خارجه ایران در توییتی نوشت: آقای اسدالله اسدی، دیپلمات بی‌گناه کشورمان که بر خلاف حقوق بین‌الملل و به‌طور غیرقانونی بیش از دو سال در آلمان و بلژیک بازداشت بود، هم‌اکنون در راه بازگشت به وطن است و به زودی وارد ایران عزیزمان خواهد شد. از تلاش‌های مثبت سلطنت عمان در این مسیر تشکر می‌کنم.

وزارت خارجه عمان صبح امروز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که عمان موفق به میانجیگری بین بلژیک و ایران برای حل مسئله شهروندان زندانی شد؛ افرادی که از سوی تهران و بروکسل آزاد شدند، امروز به مسقط منتقل خواهند شد.

بر اساس گزارش خبرگزاری عمان، میانجیگری عمان در پاسخ به درخواست دولت‌های ایران و بلژیک برای کمک به حل و فصل مسئله اتباع دو کشور بوده که تلاش‌های عمان منجر به توافق دو طرف برای آزادی متقابل شد.

به موجب این توافق افرادی که آزاد می‌شوند، امروز جمعه از تهران و بروکسل به مسقط منتقل می‌شوند تا برای بازگشت به کشورهایشان آماده شوند.

در پایان این بیانیه عمان از روحیه مثبت بالای حاکم بر مذاکرات مسقط بین طرف‌های ایرانی و بلژیکی و اشتیاق آن‌ها برای حل و فصل این پرونده بشردوستانه قدردانی کرد.

    نظر شما