رئیسی: انقلاب اسلامی ثمره مقاومت ملت ایران است

رئیسی: انقلاب اسلامی ثمره مقاومت ملت ایران است

ابراهیم رئیسی گفت: مستقل‌ترین کشور جهان هستیم.

به گزارش 9 صبح، رئیس‌جمهور در سخنرانی مراسم ۲۲ بهمن بابیان اینکه پیشنهاد ما این است که رژیم صهیونیستی از سازمان ملل اخراج شود، تأکید کرد: هرروزی که بمباران‌ها قطع شود، که هرچه زودتر باید بمباران‌ها قطع شود، بدانید و همه عالم بدانند مرگ رژیم صهیونیستی فرا رسیده است. رژیم صهیونیستی از بین رفتنی است. آنها می‌خواهند زمان را بگذرانند ولی مرگ رژیم صهیونیستی فرا رسیده است.  

حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور کشورمان در مراسم ۲۲ بهمن اظهار کرد: ما امروز به برکت اسلام عزیز و به برکت اعتقاد به آموزه‌های دین و به برکت آموخته‌هایی که امام، رهبری به ما آموخته‌اند مردم ما می‌خواهند مستقل، آزاد و مسلمان زندگی کنند. آنجا که به گفتمان امام و رهبری عمل کردیم موفق بودیم، اما آنجایی که مسئولینی در گوشه و کنار بودند و آن‌چنان به این گفتمان دل ندادند و باور نکردند، عقب ماندیم.

وی ادامه داد: تلاش ما در این دولت این است که بر همان ریل‌گذاری که رهبری انجام دادند، کشور را بر همان ریل اداره کنیم.

رئیس‌جمهور گفت: جمهوری اسلامی ایران پرچم‌دار مبارزه با تروریسم، دفاع از حقوق انسان است. آنچه در فلسطین و غزه امروز می‌گذرد، کافی است کسانی که می‌خواهند غرب، آمریکا و رژیم صهیونیستی را بشناسند ببینند و جنایت علیه بشریت، کودک کشی را ببینند. مردم مظلومی که محاصره شدند، آب، دارو و نیاز‌های اولیه بر این مردم بسته‌شده است. این جنایت علیه بشریت نیست پس اسمش چیست؟

رئیسی ادامه داد: امروز مدافع این جنایت‌ها رژیم امریکا است. برخی از کشور‌های غربی هستند، این‌ها اگر به خدا معتقدند به خدا، اگر به وجدان معتقدند به وجدان و اگر به تاریخ معتقدند چگونه پاسخ خواهند داد؟  

رئیسی در ادامه بابیان اینکه پیشنهاد ما این است که رژیم صهیونیستی از سازمان ملل اخراج شود، تأکید کرد: هرروزی که بمباران‌ها قطع شود، که هرچه زودتر باید بمباران‌ها قطع شود، بدانید و همه عالم بدانند مرگ رژیم صهیونیستی فرا رسیده است. رژیم صهیونیستی از بین رفتنی است. آن‌ها می‌خواهند زمان را بگذرانند ولی مرگ رژیم صهیونیستی فرا رسیده است.  

رئیس‌جمهور بیان کرد: غربی‌ها بسیار تلاش کردند با جنگ نظامی، محاصره اقتصادی و تحریم جمهوری اسلامی ایران را مجبور کنند تا در دفاع از فلسطین و آرمان‌های انقلاب دست‌برداریم، اما امروز باگذشت ۴۵ سال از پیروزی انقلاب اسلامی اثبات شد حق با جمهوری اسلامی و امام (ره) و مقتدای ماست که فرمود فلسطین مسئله اول جهان اسلام است و قدس باید آزاد گردد.

وی با تأکید بر اینکه بسیار تلاش کردند که ما مستقل نباشیم، عزت نداشته باشیم، اقتدار نداشته باشیم، اضافه کرد:، اما ملت ایران اراده کرد که کشور را باعزت، اقتدار و افتخار اداره کند. امروز هم ما در چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به آنچه مردم عزیز ما در خیابان‌ها فریاد زدند و در پرچم جمهوری اسلامی ایران نقش بسته، نام مبارک الله که قدرت مال اوست و آنچه مردم عزیزمان بار‌ها بر آن تأکید کردند آن است که می‌توان با اعتنا به مبانی انقلاب اسلامی و اصول حیات‌بخش قانون اساسی و سیاست‌های نظام جمهوری اسلامی ایران، هم کشور را پیش برد و پیشرفت داشت و هم می‌توان بر مبانی انقلاب اسلامی پافشاری کرد، این نگاه که برخی معتقدند یا پیشرفت یا ایستادگی بر اصول و مبانی؛ ما معتقدیم (یا) وجود ندارد، هم پافشاری بر مبانی انقلاب اسلامی و هم پیشرفت کشور و این دو کاملاً محقق خواهد شد.

رئیسی همچنین گفت: ملت عزیز ایران، بنده به‌عنوان نماینده، خدمتگزار شما که این افتخار رادارم به‌عنوان یک طلبه خدمتگزار شما باشم ضمن پاسداری از پیشرفت‌های عظیمی که کشور تاکنون کرده است، گام‌هایی را در جهت پیشرفت کشور و جبران عقب‌ماندگی‌ها برداریم. در حوزه اقتصادی تلاش‌هایی انجام‌شده، اصلاح نظام بانکی، نظام مالیاتی، شفاف‌سازی‌ها، چابک سازی‌ها، فرایند‌های اداری، حذف ساختار‌های فسادزا، این پیمانی است که نانوشته ما با مردم عزیزمان داریم، مردم اعتمادشان به دولت و دولتمردان این است که با هرگونه فساد مبارزه کنند، آن پیمانی که ما بستیم بر سر آن پیمان هستیم.

رئیس‌جمهور افزود: ما معتقدیم می‌توانیم با اقتصاد و توسعه درون‌زا با اعتنا به فرهنگ ما می‌توانیم کار را پیش برد. سرداران رشید اسلام شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی و بسیجیان، رهبری و امام به ما آموختند که ما می‌توانیم و به حول و قوه الهی گام‌های بلندی برداشته خواهد شد.

وی ادامه داد: من نمونه‌ای از کار‌هایی که دولت در این مدت کوتاه انجام داده عرض کنم. ۷ هزار واحد تولیدی به چرخه تولیدی بازگشته است و بسیاری از کارگران و مهندسان و کارشناسان مشغول به کار شدند. آمار بیکاری کاهش چشمگیری در کشور پیداکرده که مسبوق به سابقه نبوده، سرمایه داخلی و خارجی افزایش پیداکرده است. افزایش بیمه سلامت و بیمه رایگان مردم عزیزمان، رشد ترانزیت، رشد تولید، رشد اقتصادی، ما گفتیم که قبل از این دولت ۴ دهم درصد بود، در سال اول ۴ درصد، سال دوم ۴ درصد و انشا الله امسال هم رشد اقتصادی خواهیم داشت و حتماً با تلاش فعالان اقتصادی، دستیابی به رشد اقتصادی بالا امکان‌پذیر است.

رئیسی گفت: کاهش تورم در تولید امروز داریم که بی‌سابقه است، جریان تورم هم کاهشی شده، آنچه من می‌خواهم بگویم این است که ظرفیت برای کار و تلاش بسیار است، آینده را ما بسیار روشن می‌بینیم و معتقدیم آینده بسیار روشن خواهد بود.

وی افزود: ما بسیاری از حوزه‌های زیرساختی را آغاز کردیم، در برق ۲۲ هزار مگاوات کسری داشتیم و امروز ۸ هزار مگاوات تولید برق‌داریم. تردید نکنید در آینده نزدیک به صادرکننده برق تبدیل خواهیم شد.

رئیس‌جمهور بیان کرد: امروز در خدمت شما گزارش این است که ۳۶۰۰ روستا تنش آبی‌شان حل‌شده است، نسبت به نا ترازی‌ها دنبال هستیم. شرکت‌های دانش‌بنیان به مرز ۱۰ هزار عدد رسیده است. ما دنبال می‌کنیم نقش شرکت‌های دانش‌بنیان از ۳.۵ در تولید ناخالص افزایش می‌یابد.  

رئیسی افزود: ما در آب، برق، انرژی، جاده و زمینه‌های زیرساختی برای تولید، دانشگاه‌ها فعال شدند، ارتباطشان با مراکز تولیدی برقرارشده و ما به خواست خداوند متعامل پیشرفت را که یکی از وظایف مهم برای دولت و همه مسئولین است یقین داریم با کمک مردم مشکلات حل خواهد شد و قطار پیشرفت سرعت پیدا خواهد کرد.

وی گفت: ضمن تشکر از عزیزان بسیجی، جوانان، نوجوانان و اصحاب رسانه داخلی و خارجی که این شکوه را منعکس می‌کنند به جهان، ضمن تشکر از همه مردم شهر و روستا برای برگزاری این مراسم باشکوه و همه‌کسانی که در شکل‌گیری این راهپیمایی باعظمت نقش داشتند صمیمانه تشکر می‌کنم و امیدوارم دعای شما مردم عزیز در آستانه این روز باشکوه در درگاه حضرت حق مستجاب شود. رژیم صهیونیستی از بین برود و فلسطین همچنان که تا امروز پیروز بوده است انشا الله بتوانیم پیروزی ابدی آن را جشن بگیریم و مشکلات ایران اسلامی به دست توانای شما مردم و نگاه حضرت حق و نوکران شما در دولت، حل شود.

    نظر شما