رئیس قوه قضاییه:عذرخواه هستم که نتوانستم حق مردم را استیفا کنم

رئیس قوه قضاییه:عذرخواه هستم که نتوانستم حق مردم را استیفا کنم

محسی اژه ای ، رئیس قوه قضاییه در شب نوزدهم ماه مبارک رمضان در سخنرانی خود مطالبی را ارائه کرد.

به گزارش 9 صبح ؛ حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در مراسم شب قدر نوزدهم ماه مبارک رمضان در حرم مطهر امام خمینی (ره) گفت: امروز باید حکمرانی خوبی را برای این مردم عرضه داریم و تلاش کنیم که دنیا و آخرت آنها را عزت‌مندانه تأمین کنیم؛ ما موظفیم وسایل آسایش و آرامش و امنیت مردم را مهیا کنیم؛ ما نسبت به معیشت مردم مسئول هستیم.

وی ادامه داد: امروز برخی از مردم در فشار و تنگنا هستند؛ این مردم، به‌حق انتظار دارند ظلم و فساد و تبعیض نباشد.

اژه ای افزود: از همه مسئول‌تر خود من هستم؛ اگر هر مقدار کوتاهی کردم و نتوانستم حق شما مردم را استیفا کنم و حق مظلومین را از ظالمین بگیرم، در این شب عزیز در پیشگاه خداوند و شما مردم، عذرخواه هستم.

رییس قوه قضاییه تصریح کرد: نمی‌توان با تنگ‌نظری رفتار کرد؛ نمی‌شود کسی بخواهد فقط سلیقه خود را حاکم کند.

وی افزود: اگر سیاست با بداخلاقی توأم شد آنجاست که خودخواهی‌ها پیش می‌آید و قدرت‌طلبی به هر قیمتی پیش می‌آید؛ ما نیامده‌ایم که به یک کرسی و مقام برسیم و دیگران را تضعیف کنیم.

وی گفت: کسی نباید چنین تصوری داشته باشد که هرچه فکر می‌کند درست است. باید اتحاد و انسجام خود را حفظ و تقویت کنیم و اجازه ندهیم شیاطین و جواسیس در صفوف ما رخنه کنند؛ این امر مستلزم سعه‌صدر و همدلی و صبر در برابر مشکلات است.

اژه ای ادامه داد: همه افعال و اَعمال حضرت امیرالمومنین علی علیه‌السلام از جمله سیاست، جهاد، رفتار با مردم و حکمرانی آن امام والامقام، همراه با رعایت اخلاق اسلامی و حُسن خلق بود.

وی گفت:  امام علی علیه‌السلام در مقابل دشمنان خود نیز اخلاق اسلامی را رعایت می‌کرد و امروز رعایت اخلاق اسلامی و حُسن خلق برای همه ما به‌خصوص کارگزاران نظام، لازم و بلکه الزم است.

رییس قوه قضاییه تصریح کرد: امروز دشمنان و شیاطین برای ایجاد تفرقه، بدبینی، ناامیدی و یأس در میان مردم در حال تلاش هستند و در این شرایط ما باید بدانیم که رعایت اخلاق اسلامی و حُسن خلق، خنثی‌کننده این حربه‌ها و توطئه‌های دشمنان و شیاطین است.

باشگاه خبرنگاران جوان

    نظر شما