استقبال حماس از تصمیم مصر برای پیوستن به شکایت علیه اسرائیل

استقبال حماس از تصمیم مصر برای پیوستن به شکایت علیه اسرائیل

جنبش حماس با استقبال از تصمیم مصر برای پیوستن به پرونده شکایت آفریقای جنوبی علیه رژیم اشغالگر در دیوان بین‌المللی دادگستری، از همه کشورهای عربی و اسلامی و آزادگان جهان خواست اقدام مشابهی انجام داده و صهیونیست‌ها را در جهان کاملا منزوی کنند.

به گزارش 9 صبح، جنبش حماس فلسطین با صدور بیانیه‌ای از تصمیم مصر برای پیوستن به پرونده شکایت آفریقای جنوبی از رژیم صهیونیستی در دیوان بین‌المللی دادگستری به خاطر نسل کشی رژیم اشغالگر علیه مردم فلسطین استقبال کرد.

حماس تاکید کرد که از اقدام مصر در محکوم کردن تجاوزات رژیم اشغالگر علیه مردم محاصره شده فلسطین در نوار غزه و درخواست برای ملزم کردن اشغالگران به اجرای تصمیم دیوان بین‌المللی دادگستری مبنی بر ورود کمک‌ها به نوار غزه و توقف جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه این منطقه و تاکید بر بازگشایی گذرگاه رفح قدردانی و استقبال می‌کنیم.

این جنبش در ادامه از همه کشورهای عربی و اسلامی و نیز همه کشورهای جهان خواست تا با پیوستن به پرونده شکایت علیه رژیم صهیونیستی گام‌های جدی در راستای حمایت از آرمان فلسطین بردارند و هرگونه رابطه با رژیم اشغالگر را قطع و این رژیم را در سطح بین المللی منزوی کنند و اقدامی جدی برای محاکمه سران تروریست رژیم صهیونیستی به خاطر جنایت‌های سیستماتیک آنها علیه کودکان و همه مردم غزه انجام دهند.

وزارت خارجه مصر روز یکشنبه اعلام کرد که قاهره با پیوستن به پرونده شکایت آفریقای جنوبی علیه اسرائیل در دیوان بین المللی دادگستری (ICJ) قصد حمایت از آن (شکایت علیه اسرائیل) را دارد.

این وزارتخانه تاکید کرد که تصمیم مصر برای پیوستن به این پرونده شکایت در حالی است که دامنه و شدت حملات اسرائیل به غیرنظامیان فلسطینی در نوار غزه افزایش یافته است.

دستگاه دیپلماسی مصر در بیانیه‌ای عنوان کرد: این حملات شامل هدف قرار دادن عامدانه غیرنظامیان، ویرانی زیرساخت‌ها، کوچ اجباری و ایجاد شرایط زندگی غیر قابل قبول می‌شود و منجر به یک بحران انسانی بی‌سابقه در غزه شده است. این اقدام‌ها نقض فاحش قوانین بین‌المللی، قوانین بشردوستانه و کنوانسیون 1949 ژنو در رابطه با حفاظت از غیرنظامیان در جریان جنگ است.

چند روز قبل هم دیوان دادگستری بین‌المللی در لاهه اعلام کرد که لیبی هم در نامه‌ای خواستار پیوستن به پرونده شکایت آفریقای جنوبی از رژیم صهیونیستی به اتهام نسل‌کشی علیه ملت فلسطین در نوار غزه شده است.

منبع: تسنیم

    نظر شما