ولادیمیر پوتین: روسیه یکی از ۴ اقتصاد بزرگ جهان خواهد شد

ولادیمیر پوتین: روسیه یکی از 4 اقتصاد بزرگ جهان خواهد شد

رئیس جمهور روسیه پیش از سفر به چین، تاکید کرد که وارد شدن به جمع چهار قدرت اقتصادی بزرگ جهان، هدف روسیه است.

به گزارش 9 صبح، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در مصاحبه کتبی با خبرگزاری چینی "شینهوا" که متن آن صبح امروز، چهارشنبه، در سایت کرملین منتشر شده، تاکید کرد که هدف روسیه تبدیل شدن به یکی از چهار اقتصاد بزرگ جهان است.

او گفت: «در حال حاضر روسیه یکی از پنج کشور بزرگ جهان از لحاظ برابری قدرت خرید است. اکنون هدف ما تبدیل شدن به یکی از چهار اقتصاد بزرگ روی کره زمین است. در عین حال کیفیت، بهره وری توسعه همه حوزه‌ها و رشد رفاه شهروندان برای ما در وهله نخست اهمیت قرار دارد.»

وی تاکید کرد: توسعه اقتصادی بدون توجه به وضعیت مالی مردم امکان پذیر نیست و از این رو  لازم است تا دستمزدها افزایش یابد. علاوه بر این، ایجاد مشاغل جدید نیز همیت دارد. به گفته او، آموزش پرسنل دارای دانش روز برای مدیریت دولتی، از جمله در سطح شهرداری، یکی از اولویت‌های اصلی روسیه مدرن است و برای ایجاد چنین متخصصانی، کشور در حال آماده سازی تمام شرایط لازم برای این منظور است.

رئیس جمهور روسیه در بخش دیگری از این مصاحبه یادآور شد که در دوران ریاست روسیه بر گروه بریکس، این کشور قصد دارد در مورد افزایش همکاری‌ها در امور مالی، انرژی، کشاورزی، بهداشت، آموزش، فناوری نانو، فضا، پزشکی هسته‌ای و بیوتکنولوژی و سایر زمینه‌ها، با شرکای خود تبادل نظر کند.

وی افزود که رویدادهای تخصصی بسیاری از سوی روسیه در حال حاضر برگزار شده و در مجموع بیش از 200 طرح مورد نظر کرد.  ضمن اینکه بازی‌های ورزشی بریکس در ماه ژوئن در قازان و اجلاس سران گروه نیز در ماه اکتبر در  این شهر برگزار  خواهد شد.

منبع: تسنیم

    نظر شما