توافق متکی و ذوالنوری برای ریاست مجلس

حجم ویدیو: ۲.۷۰M | مدت زمان ویدیو: ۰۰:۰۱:۱۳
دانلود ویدیو

نماینده شاهین شهر درباره گزینه‌های ریاست مجلس دوازدهم گفت: بین آقای متکی و ذوالنور یک توافقی حدود یک هفته پیش به عمل آمده که ظاهراً از ۶۰ یا ۷۰ نماینده استمزاج کنند که کدام یک‌شان درصحنه باقی بماند.

به گزارش 9 صبح، مجلس دوازدهم ۷ خرداد ماه با حضور ۲۹۰ منتخب آغاز به کار خواهد کرد که مهم‌ترین دستور کار آن در روز‌های ابتدایی بدون شک انتخاب رئیس و هیئت رئیسه خواهد بود. این روز‌ها با نزدیک شدن به آغاز کار مجلس دوازدهم گمانه‌زنی‌ها درباره رئیس و هیئت رئیسه جدید مجلس شدت گرفته و افراد مختلفی هم برای تصدی این جایگاه‌ها مطرح شده اند.

در این میان، حسینعلی حاجی دلیگانی، نماینده شاهین‌شهر با اشاره به نامزدی خود برای نائب رئیسی مجلس گفت: بله من بین خود و خدای خود این تشخیص را داشتم و اعلام نامزدی کردم. با توجه به شناختم از مجلس و همکاران و ظرفیت و تجربه‌ای که از نوع اداره و مدیریت مجلس و اشراف بر آیین نامه دارم، می‌خواهم این ظرفیت را عرضه کنم.

بنده متعهد هستم یک تحول در نوع مدیریت مجلس، اثرگذاری و نوع اولویت‌ها و اثر گذاری در نظارت در قانون گذاری انجام خواهم داد. اگر همکاران نخواستند دیگر این تکلیف شرعی بر گردن من نیست و بازخواستی از نظر روز قیامت نخواهم داشت.

هزینه قالیباف برای نظام زیاد است | هدایت جریان پایداری نباید در دست افراد تاجرمسلک باشد | ائتلاف اصلاح‌طلبان با قالیباف خودکشی سیاسی است

وی درباره نامزد‌های نواب رئیسی مجلس دوازدهم بیان کرد: خبر‌هایی به صورت پراکنده شنیده می‌شود. آقای مصری با توجه به اینکه الآن هم نائب رئیس هستند ممکن است نامزد شود، همچنین اسم آقای حاجی‌بابایی را برای نائب رئیسی شنیدم، اما برخی از همکاران می‌گویند هدف او کمیسیون بودجه است.

حاجی دلیگانی درباره گزینه‌های ریاست مجلس گفت: در میان افراد شاخص آقای قالیباف مطرح هستند. آقای ذوالنوری نیز از همان اول اعلام کردند که اقدام خواهند کرد. آقای متکی نیز خودشان را مطرح کرده اند. بین آقای متکی و ذوالنور یک توافقی حدود یک هفته پیش به عمل آمده که ظاهراً از ۶۰ یا ۷۰ نماینده استمزاج کنند که کدام یک‌شان درصحنه باقی بماند.

منبع: فارس

 

    نظر شما