آمریکا به رژیم صهیونیستی هشدار جدی داد!

آمریکا به رژیم صهیونیستی هشدار جدی داد!

یک مقام ارشد نظامی ببا هشدارر جدی به اسرائیل اعلام کرد واشنگتن قادر به دفاع از این رژیم در صورت حمله به حزب الله نخواهد بود و ایران به احتمال زیاد در چنین جنگی مداخله خواهد کرد.

 به گزارش 9 صبح به نقل ازعصر ایران، یک مقام ارشد نظامی آمریکا به اسرائیل هشدار داد هرگونه حمله اسرائیل به لبنان، با خطر پاسخ ایران مواجه است و در صورت تشدید یک جنگ بزرگ، آمریکا نخواهد توانست آن طور که در جریان عملیات "وعده صادق" از اسرائیل حمایت کرد، در چنین جنگی از آن دفاع کند. به نقل از خبرگزاری فرانسه، ژنرال "چارلز کیو براون" رئیس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده، روز یکشنبه گفت که حمله نظامی اسرائیل به لبنان، پاسخ ایران در دفاع از حزب الله را در پی دارد و جنگ گسترده تری را آغاز می کند که می تواند نیروهای آمریکایی در منطقه را در معرض خطر قرار دهد. 

ارتش اسرائیل اخیرا اعلام کرده که در بحبوحه تشدید تنش های مرزی بین اسرائیل و حزب الله، طرح های عملیاتی حمله به لبنان در کابینه جنگ، تایید شده است. 

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا همچنین گفت که در صورت حمله اسرائیل به حزب الله و واکنش ایران، آمریکا به احتمال زیاد قادر به دفاع از اسرائیل نخواهد بود و نیروهای آمریکایی برای تقویت چتر دفاع هوایی اسرائیل به چالش کشیده خواهند شد.

این ژنرال نیروی هوایی آمریکا در عین حال مدعی شد که ایران "بیشتر از گروه حماس در غزه به حمایت از حزب الله تمایل دارد"، "به ویژه اگر آنها احساس کنند که حزب الله به طور قابل توجهی در معرض تهدید است."

براون گفت که ایالات متحده همانطور که به اسرائیل در مقابله با رگبار موشک ها و پهپادهای ایرانی در آوریل کمک کرد، این بار در صورت وقوع جنگ بین اسرائیل و حزب الله به احتمال زیاد نمی تواند به تل آویو کمک کند تا از خود در برابر یک جنگ گسترده تر با حزب الله دفاع کند. 

او گفت که دفع موشک‌های کوتاه‌بردی که حزب‌الله به طور معمول از مرز اسرائیل شلیک می‌کند، دشوارتر است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا ایالات متحده موقعیت نیروهای خود را در منطقه تغییر داده است تا اطمینان بیشتری از محافظت از آنها داشته باشد، گفت که ایمنی نیروها در تمام مدت یک اولویت بوده است و خاطرنشان کرد که از فوریه به بعد هیچ پایگاه آمریکایی مورد حمله قرار نگرفته است.

به گفته براون، ایالات متحده به گفتگو با رهبران اسرائیلی ادامه می دهد و نسبت به گسترش درگیری ها هشدار می دهد.

او گفت:" یک پیام کلیدی که به آنها (اسرائیل) منتقل می‌شود این است که  به عواقب هر نوع عملیات در لبنان فکر کنند و اینکه چگونه ممکن است این عملیات انجام شود و چگونه نه تنها بر منطقه، بلکه بر نیروهای ما در منطقه تاثیر می‌گذارد."

مقامات پنتاگون گفته اند که "لوید آستین" وزیر دفاع آمریکا همچنین در تماس تلفنی اخیر با همتای اسرائیلی خود، نگرانی های خود را در مورد درگیری گسترده تر در منطقه در صورت جنگ با حزب الله، مطرح کرده است.

سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب‌الله لبنان در سخنرانی هفته گذشته خود گفت که رهبران گروه‌های مختلف مقاومت در منطقه به حزب الله پیشنهاد ارسال دهها هزار نیرو برای دفاع از آنها در برابر حمله اسرائیل را داده اند، اما او افزود که حزب الله خود بیش از 100 هزار نیروی آماده جنگ دارد و در شرایط حاضر نیازی به نیروهای کمکی ندارد.

نظر شما