هنرمند پیشکسوت درگذشت

هنرمند پیشکسوت درگذشت

پیشکسوت هنرمند در نقاشی جان به جان آفرین تسلیم کرد.

به گزارش 9 صبح ، پرویز آقارخ، هنرمند پیشکسوت نقاشی در سال ۱۳۴۲ در اصفهان متولد شده بود درگذشت.

استاد پرویز آقارخ، هنرمند نقاش اصفهانی و یکی از مؤثرترین افراد در ارتقا هنر آکادمیک اصفهان درگذشت.

عباس عقیلی، پیشکسوت هنرهای تجسمی ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: مرحوم آقارخ شخصیت صادق و خوبی داشت و انسانی بسیار محترم و کار او نیز صحیح و بی‌عیب بود. او در تکنیک رنگ و روغن و به‌ویژه نقاشی پرتره و صورت سازی، جزو معدود هنرمندانِ اصفهان بود. من با برادر و پدر مرحومش آن ارتباط داشتم و از برادر ایشان شنیدم که در دفتر خود فوت کرده و از این خبر بسیار شوکه و ناراحت شدم.

در ادامه علیرضا شهریاری، هنرمند پیشکسوت گرافیک نیز اظهار کرد: پرویز آقارخ از پیشکسوتان نقاشی، به‌ویژه نقاشی رئال و هایپررئال بود. او دوره‌های نقاشی نگارگری، نقاشی سنتی و کلاسیک را نیز طی کرد و در آموزشگاه خود واقع در مرکز تجاری چهارباغ، هنرجویان بسیاری را پرورش داده است. او نمایشگاه‌های گوناگون فردی و گروهی در داخل و خارج داشته و تقدیرنامه‌ها و جوایز متعددی را نیز دریافت کرده است. مرحوم آقارخ، یک هنرمند واقعی بود که سرش در کار خودش بود و به تعلیم و تعلم هنرجوهایش می‌پرداخت. او به دنبال خلق آثار بدیهی بود و هیچ‌گاه به دنبال سنت‌گرایی نبود و همیشه دلش می‌خواست کاری فراتر از هنر قبلی را انجام دهد.

پرویز آقارخ، هنرمند پیشکسوت نقاشی در سال ۱۳۴۲ در اصفهان متولد شد. او مدرک دیپلم خود را از هنرستان هنرهای زیبا اصفهان اخذ کرد و دانش‌آموخته مقطع کارشناسی انیمیشن از ایتالیا است.

مراسم خاکسپاری مرحوم پرویز آقارخ، فردا سه شنبه ۱۹ تیرماه در قطعه نام آوران باغ رضوان اصفهان برگزار می‌شود.

ایسنای اصفهان درگذشت استاد پرویز آقارخ را به خانواده او و هنرمندان حوزه نقاشی و هنرهای تجسمی استان اصفهان تسلیت می‌گوید.

 

نظر شما