مصایب مهم استقلال/اشتباهات در خط دفاع و بی دقتی در خط حمله

مصایب مهم استقلال/اشتباهات در خط دفاع و بی دقتی در خط حمله

استقلال شکست تلخی را مقابل سپاهان متحمل شد.

به گزارش 9 صبح، استقلال در دیدار مقابل سپاهان به مانند دیدار دور رفت شکست خورد تا به نوعی امیدهای قهرمانی این تیم کم رنگ تر از همیشه شود. استقلال پس از این که هفته گذشته لیگ مقابل تراکتور شکست خورد حالا برای دومین بازی پیاپی یک شکست دیگر را متحمل شد تا از قافله صدرجدول و جنگ بالانشینان دور شود. ریکاردو ساپینتو در این بازی هم به مانند بازی های گذشته از سیستم چهار سه سه خود استفاده کرد اما تغییراتی را از لحاظ حضور نفرات در تیم ایجاد کرده بود و امید حامدی فر به خط هافبک تیم اضافه شده بود.

استقلال در این بازی پر از اشتباه ظاهر شد چه از خط دروازه گرفته و چه تا از خط حمله که باز هم بابت هدر دادن موقعیت ها باعث رقم خوردن چنین نتیجه ای شد. آبی پوشان بار دیگر در این بازی هم نشان دادند که نه به اندازه یک تیم قهرمان فرصت طلب هستند و نه از استحکام دفاعی بالایی برخوردار هستند. بر خلاف دفعات گذشته، این بار صحبت را از خط دفاعی استقلال شروع می کنیم جایی که زوج سیلوا و یزدانی حضور داشتند. سیاوش یزدانی که فصل گذشته یک فصل فوق العاده را پشت سر گذاشت و از نیمه های آن راهی سربازی شده بود حالا به هیچ عنوان نشانی از روزهای خوبش ندارد. یکی از خصوصیات یزدانی و حضورش در ترکیب این است که ناخودآگاه عمق دفاع را زیاد می کند و خط دفاعی را عقب نگه می دارد و از سوی دیگر در زدن برخی تکل ها و حضور در برخی نبرد ها بسیار بی احتیاط عمل می کند و تمامی این مشکلات و خصوصیات به سبب حضور او در ترکیب استقلال گریبان گیر تیم ساپینتو شد. او هم روی صحنه پنالتی بی دقتی کرد و هم روی خیلی از صحنه ها دست پاچه عمل می کرد به نوعی این بازیکن پس از نمایش درخشان نیم فصله اش در استقلال حالا درگیر برخی حواشی شده و به نوعی خودش را هم مقابل هواداران قرار داده اما این بازیکن باید بداند که با بستن بازوبند کاپیتانی و پوشیدن شماره 7 به ستاره تیم تبدیل نمی شود و قرار نیست به خاطر نمایش خوبی که در فصل گذشته داشته و سومدیریت هایی که در خصوص سربازی اش شکل گرفته خودش را بالاتر از سایر بازیکنان و باشگاه بداند.

از سوی دیگر خط حمله استقلال هم علی رغم این که توانست یک گل به ثمر برساند بسیار بی دقت ظاهر شد به طوری که در نیمه اول و زمانی که شوت نورافکن وارد دروازه رضایی نشده بود، کوین یامگا با استارت فوق العاده اش در موقعیت تک به تک قرار داشت آن هم در حالی که بابایی و مطهری از پشت به او نزدیک شده بودند اما با بی دقتی تمام توپ را تقدیم نیازمند کرد تا مهاجمین استقلال باز هم بی دقتی های خود را به رخ بکشند و امضایشان پای این شکست باشد.در این بین اشتباه رضایی روی گل اول هم نقش یک کاتالیزور را بازی کرد و شکست را برای استقلالی ها دردناک تر کرد.این استقلال هیچ شباهتی به تیم های قهرمان ندارد و با توجه به این که نیمی از فصل هم گذشته به نظر می رسد سرمربی این تیم نمی تواند این شرایط را برای استقلل بهبود ببخشد چرا که بازیکنان استقلال هم در این فصل به هیچ عنوان ترکیب همگونی را تشکیل نداده اند و بازیکنان فصل گذشته و ورودی های جدید در کنار هم خوب چفت نشده اند و این تیم به نوعی همان مشکلات هفته های ابتدایی اش را دارد. به غیر از یک دوره کوتاه قبل از جام جهانی که استقلال روی دور افتاده بود حالا دیگر این تیم از پیروزی در هر بازی عاجز است و وقتی به پیروزی های این تیم هم نگاه می کنیم متوجه می شویم اکثر آن ها به صورت خفیف و یا با یک پنالتی رقم خورده است.

  نظر شما

  • با پخش برنامه عادل فردوسی پور و جشن…

  • بازیکن ژاپنی که به همراه تیم ملی کشورش…

  • مدیران دو باشگاه استقلال و ذوب‌آهن بر…

  • منتظر چهره جدید سرخ‌های پایتخت باشید.

  • تیم ملی فوتبال ایران برای هفتمین‌بار…