دلیل اخراج ستاره استقلال/چرا ساپینتو به سیم آخر زد؟

دلیل اخراج ستاره استقلال/چرا ساپینتو به سیم آخر زد؟

چند روزی است سیاوش یزدانی در تمرین استقلال حضور ندارد، به این خاطر که ریکاردو ساپینتو در نامه ای به باشگاه نسبت به این بازیکن اعلام عدم نیاز کرده است.

به گزارش 9 صبح، بعد از شکست استقلال در برابر سپاهان همه چیز در رختکن آبی ها عادی بود. حتی ریکاردو ساپینتو در کنفرانس خبری بعد از بازی به اشتباه علیرضا رضایی هم اشاره نکرد و در مواجه با این سوال گفت که تقصیر من است. در اولین جلسه تمرین بعد از دیدار با سپاهان که ریکاوری بود، هم همه چیز عادی بود اما در تمرین روز بعد از ریکاوری سیاوش یزدانی با وجود حضور در کمچچ ناصر حجازی اجازه تمرین پیدا نکرد. این موضوع از سوی مدیر تیم یعنی بیژن طاهری به وی ابلاغ شد. اما دلیل کنار گذاشتن سیاوش یزدانی از سوی ریکاردو ساپینتو چه بود؟ در فضای مجازی این بحث داغ است و سر آغاز این تصمیم به نظر می رسد از پنالتی است که سیاوش یزدانی به روی شهریار مغانلو مرتکب شد. اشتباهی که ممکن است در همان دقیقه از سوی هر بازیکنی رخ دهد. خیلی ها این خطا را به کم کاری تعبیر کردند و بعضی ها هم برای توصیف این صحنه واژه خیانت را به کار بردند که عجیب است و به راحتی قابل اثبات نیست. به خصوص که سیاوش یزدانی در دوره حضور مربیگری محمود فکری از عدم تمایل خود برای بازی در تیم این مربی خبر داده بود!  اما نظر باشگاه استقلال و شخص مدیر عامل باشگاه استقلال در این باره چیست؟ 

علی فتح الله زاده در مورد آینده سیاوش یزدانی و علت کنار گذاشتن او از استقلال این چنین صحبت کرد: «چند سرمربی با من صحبت کردند و خواهان جذب یزدانی هستند. از طرفی چون او کمی با ساپینتو هم زاویه دارد، طبیعی است که اگر بخواهد به تیم دیگری برود ما مخالفتی نداریم. سرمربی تیم تعیین کننده است و بازیکن باید زیرنظر وی کار کند. طبیعی است که بازیکنی را باید داشته باشیم که با مربی همراه و همدل باشد و خودش را برای او و هواداران فدا کند.» خیانت سیاوش یزدانی علیه استقلال؛ این از سوی سرمربی و مدیر عامل تایید نشد. علت اخراج سیاوش یزدانی عدم همراهی است و عدم همدلی. این موضوعی است که او در مصاحبه ای در دوران مربیگری محمود فکری در استقلال نیز اشاره کرده بود.

    نظر شما