واکنش پیکه به اتهام‌ جنجالی علیه بارسلونا

واکنش پیکه به اتهام‌ جنجالی علیه بارسلونا

جرارد پیکه، ستاره سابق بارسلونا، از این باشگاه در برابر اتهامات وارد شده به آنها در روزهای اخیر حمایت کرد.

به گزارش 9 صبح، موضوع پرداخت‌های مالی متعدد مدیران بارسلونا به انریکز نگریرا در دوران حضور او در کمیته داوران فوتبال اسپانیا به بحث اصلی فوتبال این کشور تبدیل شده است. اقداماتی قانونی علیه این باشگاه از سوی دادستانی اسپانیا و سایر مراجع قانونی آغاز شده و انتظار می‌رود که در صورت اثبات اتهامات مطرح شده علیه بارسا، این باشگاه با جریمه‌های بسیاری سنگینی روبرو شود. پیکه در پاسخ به سوالی درباره این پرونده گفت: «من چیزی نمی‌دانم. این مشاوره برای کادر فنی و سرمربی بود. بازیکنان از قبل داورها را می‌شناختند و این مربیان بودند که نیاز به کمک داشتند. نمی‎‌دانم که کار او کمک و همکاری بوده یا نه... ما هیچ اطلاعی نداشتیم و من او یا پسرش را ندیده بودم اما بارسا هرگز داوری را نخرید. این ادعاها منطقی نیست. به نظر می‌رسد که توطئه‌هایی در جریان است.»

این مدافع سابق بارسا درباره تصمیم رئال مادرید برای ورود به این پرونده و پیگیری شکایت از بارسا اظهار داشت: «همه به جز رئال مادرید علیه بارسا اقدام کردند و در راستای درخواست لالیگا پیش رفتند. من درک می‌کنم که خودداری آنها از این اقدام باعث شد که از سوی هواداران‌شان تحت فشار قرار بگیرند اما در نهایت من به باشگاهم اطمینان دارم.»

او با اشاره به ارتباطش با خوان لاپورتا اضافه کرد: «رابطه ما بهتر یا بدتر نشده اما طبیعی است که هر بازیکنی لحظات خوب یا بدی را با مدیرانش داشته باشد. اما نتیجه حرف‌های ما چیزی نبود که انتظارش را داشتیم. من آدم راحت‌گیری هستم و علاوه بر این، می‌دانستم که قصد خداحافظی دارم و برای همین سعی کردم با همه خوب باشم. ما همدیگر را از سال ۲۰۰۸ می‌شناسیم و در نهایت رابطه خوبی داریم.»

پیکه در پاسخ به این سوال که آیا دلش برای حضور در میدان تنگ شده گفت: «نه، حتی یک ذره هم دلم تنگ نشده است. زمانی می‌رسد که باید دست بکشید. من حالا زمان بیشتری نسبت به قبل دارم. حالم خوب است. هروقت بتوانم بازی بارسا را می‌بینم.»

    نظر شما