تنها ۴۰ درصد لیگ‌برتر مجوز حرفه‌ای می‌گیرند

تنها ۴۰ درصد لیگ‌برتر مجوز حرفه‌ای می‌گیرند

گفتنی است در صورتی‌که تیم‌های قهرمان به‌خصوص در رقابت‌های لیگ‌برتر این شرایط را نداشته باشند تیم‌های بعدی در حالتی که مجوز حرفه‌ای را به دست آورده باشند راهی آسیا خواهند شد.

به گزارش 9صبح،برای رقابت‌های  لیگ قهرمانان  قرار است ۳ سهمیه اصلی به همراه یک سهمیه پلی‌آف از ایران راهی این رقابت‌ها شوند این در حالی است که طبق مصوبه قبلی، دو قهرمان لیگ برتر و جام حذفی فصل گذشته و امسال رقابت‌های باشگاهی کشورمان به این رقابت‌ها راه پیدا خواهند کرد. این در شرایطی است که این نمایندگان باید در ابتدا مجوز حرفه‌ای را کسب کرده و سپس با کسب مجوز داخلی (قهرمانی در یکی از دو جام طی فصل گذشته و فصل جاری) راهی رقابت‌های آسیایی شوند.

نکته قابل توجه اینکه از مجموع ۱۶ تیم حاضر در رقابت‌های لیگ برتر تنها ۱۴ تیم (به جز نفت آبادان و نفت مسجدسلیمان) برای کسب مجوز حرفه‌ای خود از کمیته صدور این مجوز اقدام لازم را به عمل آورده و از این تعداد نیز طبق شنیده‌ها به احتمال بسیار زیاد تنها ۴۰ درصد (بین ۵ تا ۶ تیم لیگ برتری) این مجوز را درنهایت کسب کرده و تنها این تعداد تیم در صورتی‌که عنوان قهرمانی رقابت‌های داخلی را به دست آورده باشند می‌توانند راهی رقابت‌های آسیایی شوند. گفتنی است در صورتی‌که تیم‌های قهرمان به‌خصوص در رقابت‌های لیگ‌برتر این شرایط را نداشته باشند تیم‌های بعدی در حالتی که مجوز حرفه‌ای را به دست آورده باشند راهی آسیا خواهند شد.

منبع:فرهیختگان

    نظر شما