ساپینتو از لج قهرمان شدن پرسپولیس به آنها بی ادبی کرد!

 ساپینتو از لج قهرمان شدن پرسپولیس به آنها بی ادبی کرد!

ریکاردو ساپینتو سرمربی استقلال بعد از قهرمانی پرسپولیس اظهار کرد: دوباره می‌گویم اجازه ندادند ما قهرمان شویم، ما مستحق قهرمانی بودیم. شاید یک روز این اجازه را به ما بدهند.

به گزارش 9 صبح،  ریکاردو ساپینتو پس از برتری ۷ بر یک استقلال مقابل تراکتور اظهار داشت: فکر می‌کنم در مورد بازی خیلی توضیح اضافی نداریم و در همه موقعیت‌ها برتر بودیم و یک نتیجه تاریخی رقم خورد در مقابل یک تیم خوب. دوباره می‌گویم اجازه ندادند ما قهرمان شویم، ما مستحق قهرمانی بودیم. شاید یک روز این اجازه را به ما بدهند، ولی ما به جنگیدن ادامه می‌دهیم. خیلی به تیمم افتخار می‌کنم، بازی خیلی جدی را انجام دادند. همینطور می‌خواهم از هوادارانی که امروز در ورزشگاه بودند. این باور نکردنی بود که هواداران تراکتور بیشتر از ما بودند. در آینده باشگاه باید بیشتر به این موضوع توجه کند، به خاطر اینکه ما وقتی در شهرهای دیگر می‌رویم به اندازه کافی به هواداران ما بلیت نمی‌دهند. ولی اتفاقی که امروز افتاد، نباید تکرار شود.

وی ادامه داد: انگار که تراکتور در خانه بازی می‌کرد. برخی از هواداران ما هم به ورزشگاه نیامدند و شاید لازم بود که آنها هم بعد از این فصل استراحت کنند و برای بازی حذفی بیایند. باید ورزشگاه مقابل نساجی پر شود. پس هیچ کس در خانه نماند که بخواهد بازی دیگری را ببیند.

سرمربی استقلال در مورد اینکه کریمی‌گفته است گزینه اول و آخر ما ساپینتو است و از سوی دیگر اگر شما در جام حذفی قهرمان نشوید احتمال دارد فصل بعد در این نباشید، گفت: ددلاین برای حل این موضوع تا هفته بعد است، به خاطر اینکه ما خیلی در این مورد صحبت کردیم و واقعا بابت آن خسته هستم. اگر تا هفته بعد حل نشود دیگر نمی‌دانم در آینده چه اتفاقی می‌افتد. واقعا خسته ام از اینکه آنها می‌خواهند و ما می‌خواهیم و ... وقتش است که این موضوع حل شود. ما باید برای فصل بعد آماده سازی کنیم و وقت نداریم. باید دو ماه قبل این کار انجام می‌شد، اما باید این هفته این موضوع حل شود.

ساپینتو در مورد اینکه گفتید که نگذاشتند ما قهرمان شویم، آیا حاضرید که قهرمانی را به پرسپولیس تبریک بگویید، تاکید کرد: من نمی‌توانم بگویم. به آنها احترام می‌گذارم و بازی شان را بردند. به پرسپولیس و سپاهان و همه تیم‌ها احترام می‌گذارم، اما این حق را دارم که نظرم را داشته باشم.نمی‌توانم به تیمی‌تبریک بگویم که شایسته قهرمانی نبود. اگر عدالت در مسابقات بود  ما قهرمان بودیم. فصل بعد اگر بمانم ما بهتر نباشیم و آنها بهتر باشند مشکلی برای من نیست. ولی این نظر من است و علیه  هیچ کسی نبود و فقط نظرم بود که ما مستحق قهرمانی بودیم.

وی در مورد بازیکنان جدید سعیدی فر و جلالی گفت: خیلی خوب بازی کردند. جلالی در این هفته بسیار خوب تمرین کرد و به او هم گفتم که یک ماه منتظر بودی که این کار را انجام دهی. چرا یک ماه منتظر بودی و ماه قبل این کار را نکردی. همیشه جدی بودی و بازیکن ملی، استعداد و کیفیت و شایستگی هم داری. اول هفته به او گفتم باید هر روز مثل یک بازیکن حرفه ای و ملی تمرین کنی. به او و سینا تبریک می‌گویم. خیلی عالی و با تمرکز بازی کردند. به تیمم افتخار می‌کنم. تیم من استحقاق این را داشت که قهرمان شود. آنها مقابل همه چیز بودند، قهرمانند، اما متاسفانه دوباره باید بگویم که اجازه ندادند ما قهرمان شویم. در نهایت ما تسلیم نمی‌شویم و بازی به بازی ایمان داریم که می‌توانیم بهتر از همه باشیم.

یکی از خبرنگاران گفت می‌خواهم سوالی بپرسم که شاید ناراحت شوید که ساپینتو در پاسخ گفت: بهتر است نپرسید (با خنده). یک نفر به من گفت که برخی سوالات را قبلا پاسخ داده ایم. 

ساپینتو در مورد اینکه گفته می‌شد به خاطر اختلاف با عارف غلامی‌در تمرین و اینکه او خوب تمرین نمی‌کردی  خطش زدید، گفت: هیچ مشکلی با هیچ بازیکنی نداریم. در این دو بازی این مدیریت را داشتم که برخی بازیکنان استراحت کنند. این را در کنفرانس قبل از بازی هم گفتم. همه بازیکنان در دسترس بودند، اما به نظر من برخی بازیکنان در بازی قبلی باید استراحت می‌کردند. این بازی هم همینطور. این مدیریت کردن سرمربی تیم است. من به همه بازیکنانم افتخار می‌کنم.

سرمربی استقلال در خصوص اینکه شما گفتید که ما خواستیم و آنها خواستند و آیا اختلاف نظری در مورد تمدید قراردادتان وجود دارد یا خیر، عنوان کرد: نه فقط این است که دباید انجام دهند و مشکلی نیست.

وی در مورد اینکه این اختلاف گل حسرت شما را برای قهرمانی بیشتر کرد و اینکه اتفاقاتی که عنوان می‌کند عمدی بوده یا سهوی گفت:  نمی‌دانم، اما اشتباهات وجود داشته است. همه می‌توانند آنالیز کنند. همه می‌گویند که ما استحقاق ۱۰، ۱۲ امتیاز بیشتر را داشتیم. متاسفانه این واقعیت است و تنها چیزی است که می‌توانم به شما بگویم. بدشانسی و تصمیمات بد، اشتباهات بزرگ وجود داشت. در برخی بازی‌ها اشتباه داشتیم. ولی من در مورد آنها صحبت نمی‌کنم و  در مورد امتیازاتی که از ما گرفتند حرف می‌زنم

  نظر شما

  • داور بازی گل‌گهر و پرسپولیس همچنان…

  • سنگربان سپاهان در بازی‌های آتی تیمش…

  • بازیکن تیم ملی فوتبال ایران به…

  • اگر جهانبخش تصمیم به ترک فوتبال هلند…

  • همسر و دختر احمدرضا عابدزاده به دلیل…