غرش ملی‌پوش وزنه برداری در عربستان/ جوادی قهرمان جهان شد

غرش ملی‌پوش وزنه برداری در عربستان/ جوادی قهرمان جهان شد

ملی‌پوش ایرانی قهرمان وزنه برداری جهان شد.

 

به گزارش 9 صبح، ملی‌پوش دسته ۸۹ کیلوگرم وزنه‌برداری ایران با کسب دو طلا در دو ضرب و مجموع، به مقام نخست رقابت‌های قهرمانی جهان رسید.

رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی جهان در عربستان، امشب با برگزاری رقابت گروه A دسته ۸۹ کیلوگرم پیگیری شد و ۱۰ وزنه‌بردار به روی تخته رفتند.

در این مسابقه میرمصطفی جوادی ملی‌پوش کشورمان نیز حضور دارد و با وزنه‌بردارانی از ونزوئلا، چین (۲ نفر)، ایتالیا، بلاروس، عراق، ارمنستان، فرانسه و مولداوی به رقابت پرداخت.

در حرکت یک‌ضرب، جوادی کار خود را با انتخاب وزنه ۱۶۱ کیلوگرم آغاز کرد، اما موفق به مهار آن نشد. او در تلاش دوم زیر وزنه ۱۶۲ کیلوگرمی ایستاده و آن را به صورت صحیح بالای سر نگه داشت.

ملی‌پوش کشورمان در تلاش سوم موفق به مهار وزنه ۱۶۹ کیلوگرمی شد و با همین رکورد، در پایان حرکت یک‌ضرب به مقام ششم رسید.

جوادی در حرکت دوضرب ابتدا موفق به مهار وزنه ۲۰۷ کیلوگرمی شد و در تلاش دوم نیز وزنه ۲۱۲ کیلوگرمی را بالای سر برد. در تلاش سوم وزنه ۲۱۵ کیلوگرمی را انتخاب کرد و با درخششی مثال‌زدنی موفق به مهار آن شد و مدال طلای دوضرب را به خود اختصاص داد.

نماینده شایسته ایران در مجموع با رکورد ۳۸۴ کیلوگرم به یک مدال طلای دیگر دست یافت و عنوان قهرمانی جهان را به خود اختصاص داد. او همچنین رکورد شخصی خود را نیز ۱۷ کیلوگرم ارتقا داد.

نظر شما