تهدید دایی و نکونام توسط حاج‌صفی

تهدید دایی و نکونام توسط حاج‌صفی

کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران به خلق یک رکورد فکر می‌کند.

به گزارش 9 صبح، کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران رکوردهای شگفت انگیزی همراه با تیم ملی ایران ثبت کرده است. او در مقابل آنگولا برای ۱۳۱ بار پیراهن تیم ملی ایران را بر تن کرد.

حاج صفی از ۱۳۸۷ تاکنون ۱۳۱ بازی ملی برای تیم ملی ایران انجام داده است و رسیدن به رکورد علی دایی و جواد نکونام کار غیرممکنی برای او نخواهد بود.

او در حال حاضر از علی کریمی (۱۲۷)، سیدجلال حسینی (۱۱۵)، مهدی مهدوی‌کیا (۱۱۰)، آندرانیک تیموریان (۱۰۱)، کریم انصاری فرد (۹۶)، کریم باقری (۸۷) و مسعود شجاعی (۸۷) بالاتر قرار دارد و از جواد نکونام (۱۴۹) و علی دایی (۱۴۸) پایین تر قرار داد.

حاج صفی با ۳۳ سال و میزان آمادگی و کیفیت فوتبالی که ارائه می دهد نشان از این دارد که هنوز می تواند در بالاترین سطح برای تیم ملی ایران به میدان برود و رسیدن به رکورد جواد نکونام و علی دایی کار غیرممکنی برای او نخواهد بود.

از بین بازیکنان که هنوز فوتبال بازی می کنند نزدیک ترین بازیکن به احسان حاج صفی، کریم انصاری فرد با ۹۶ حضور در تیم ملی است، البته کریم پس از جام جهانی دیگر به تیم ملی دعوت نشد.

وحید امیری (۷۱)، سردار آزمون (۷۱)، علیرضا جهانبخش (۷۱)، مهدی طارمی (۷۰)، علیرضا بیرانوند (۵۸)، سعید عزت اللهی (۵۴)، رامین رضاییان (۵۴) و مرتضی پورعلی گنجی بازیکنان دیگر تیم ملی هستند که بیشترین تعداد بازی ملی را در اختیار دارند.

با توجه به سن و سال بازیکنان حال حاضر تیم ملی سردار آزمون و سعید عزت اللهی دو بازیکنی هستند که طی سال های آینده می توانند به رکورد صفی کاپیتان حال حاضر تیم ملی نزدیک شوند.

حاج صفی مجموعا ۳۶ بازی به عنوان کاپیتان برای ایران به میدان رفته و ۵ بازی این تعداد در جام های جهانی ۲۰۱۸ و ۲۰۲۲ اتفاق افتاده که حاج صفی بازوبند تیم ملی را در میادین جام جهانی به بازو بسته بود. همچنین حاج صفی با ۳ حضور و ۹ بازی در جام جهانی از این لحاظ در صدر تمام بازیکنان تاریخ ایران حضور دارد.

    نظر شما