شکست شاگردان شمسایی مقابل برزیل/ ایران نایب قهرمان شد

شکست شاگردان شمسایی مقابل برزیل/ ایران نایب قهرمان شد

تیم ملی فوتسال کشورمان به مقام نایب قهرمانی تورنمنت برزیل دست یافت.

به گزارش 9 صبح، در فینال تورنمنت برزیل، دو تیم فوتسال برزیل و ایران از ساعت ۱۶:۳۰ در سالن سوراباکا شهر سائوپائولو به مصاف هم رفتند که در پایان تیم ملی فوتسال ایران با قبول شکست ۴ بر ۲ برابر برزیل به مقام نایب قهرمانی این مسابقات رسید.

در این دیدار پینتو (۲ بار)، رافا و متئوس برای برزیل گلزنی کردند و گل‌های ایران را سعید احمدعباسی و مجتبی پارساپور به ثمر رساندند. شاگردان شمسایی این دیدار را با ترکیب اولیه مسعود محمدی، محمدحسین درخشانی، محمدرضا سنگ‌سفیدی، مهدی کریمی و حسین طیبی به میدان رفتند.

نیمه نخست را برزیل هجومی‌تر آغاز کرد و بازیکنان ایران خیلی زود ۵ خطائه شدند. در دقیقه ۴ بازی روی حرکت انفرادی پینتو، این بازیکن توانست گل اول بازی را به سود برزیل به ثمر برساند. در ادامه این شاگردان شمسایی بودند که بازی را در دست گرفتند و در دقیقه ۹ نیمه نخست روی توپ گیری زیبا و ضربه نهایی احمدعباسی به گل تساوی رسیدند.

بعد از وقت استراحت ایران، حملات پی در پی سلسائو ادامه داشت تا اینکه در فاصله ۲۰ ثانیه تا پایان نیمه نخست، روی یک کار ترکیبی پینتو برای بار دوم دروازه ایران را باز کرد. پیش از گل دوم برزیل این تیم یک پنالتی را از روی نقطه دوم به اوت زد.

نیمه دوم را شاگردان شمسایی بهتر از حریف شروع کردند اما در دقیقه ۵ نیمه دوم، پینتو توپ را در اختیار رافا قرار داد و او با برگشتی زیبا و ضربه‌ای دقیق دروازه محمدی را برای بار سوم باز کرد. بازی در ادامه پایاپای دنبال می‌شد تا این که روی اشتباه مدافعان برزیل و فرصت‌طلبی مجتبی پارساپور، تیم فوتسال ایران توانست به گل دوم برسد. این سومین بازی متوالی بود که پارساپور در آن موفق به گلزنی می‌شد.

در فاصله ۷ دقیقه به پایان بازی، مسعود محمدی فرصت طلایی را از مهاجمان برزیل گرفت اما یک دقیقه بعد روی اشتباه مدافعان، متئوس توانست گل چهارم سلسائو را به ثمر برساند. در دقیقه ۱۴ نیمه دوم، پارساپور می‌توانست گل دوم خود و گل سوم ایران را به ثمر برساند اما واکنش خوب دروازه‌بان حریف مانع این کار شد. بعد از این فرصت سرمربی برزیل وقت استراحت گرفت و نکات دفاعی را برای شاگردانش بازگو کرد. دو واکنش متوالی محمدی سبب شد تا برزیلی‌ها نتوانند گل پنجم خود را به ثمر برسانند. در فاصله ۲ دقیقه به پایان بازی، شمسایی وقت استراحت گرفت و بعد از آن رو به پاورپلی (بازی ۵ نفره) آورد.

تلاش بازیکنان ایران برای برگرداندن نتیجه سودی نداشت و در پایان شاگردان شمسایی با باخت ۴ بر ۲ برابر میزبان این تورنمنت دوستانه به مقام دوم رسیدند. در دیدار رده بندی این مسابقات نیز تیم فوتسال پاراگوئه با شکست ۷ بر ۳ ژاپن، مدال برنز این رقابت‌ها را از آن خود کرد.

تیم ملی ایران با پیروزی‌های ۲ بر ۱ و ۲ بر صفر برابر پاراگوئه و کلمبیا به نیمه‌نهایی رسید و با برتری ۲ بر صفر برابر ژاپن به فینال این تورنمنت صعود کرد.

نظر شما