تیم ملی به تنظیمات کارخانه برگشت!

تیم ملی به تنظیمات کارخانه برگشت!

سنت بردهای پرگل برای تیم امیر ادامه دارد.

به گزارش 9 صبح، بعد از پاره شدن نوار بردهای تیم ملی با قلعه‌نویی توسط قطر، این تیم دوباره به روند قبلی برگشت.

تیم ملی کشورمان با ۵ گل مقابل تیم ملی ترکمنستان به پیروزی رسید. در مسیر رسیدن به جام جهانی ۲۰۲۶ این سومین دیدار ما بود که پس از مساوی ۲-۲ برابر ازبکستان و برتری چهار بر صفر برابر هنگ کنگ باعث شد ایران با ۷ امتیاز و به لطف تفاضل گل بهتر در صدر این گروه قرار گیرد.

البته که در این گروه تنها رقیب ما از ابتدا ازبکستان بود و با توجه به افزایش سهمیه آسیا خیلی نگران صعود به جام جهانی نیستیم، چه رسد به بالا رفتن از مرحله اول اما جام ملتهای آسیا به خوبی نشان داد که در فوتبال امروز این قاره دیگر هیچ حریفی را نمی‌شود دست کم گرفت.

از زمستان سال قبل که امیر قلعه‌نویی جانشین کارلوس کی‌روش در تیم ملی شد، پیروزی‌های پرگل در سطح ملی کم نداشتیم. ایران در همان ابتدای مسیر ۶ گل به افغانستان زد و سپس ۵ گل به قرقیزستان و همین ازبکستان را هم برد تا فاتح جام کافا شود.

پس از آن برتری‌های چهارگله مقابل قطر، هنگ کنگ در همین مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ و فلسطین در جام ملت‌های آسیا، فوتبال دوستان را به بردهای این چنینی عادت داده بود. نوار پیروزی‌های امیر قلعه‌نویی سرانجام در نیمه نهایی جام ملت‌ها پاره شد و ایران دو ماه بعد از آن برد درخشان برابر قطر باخت و از رسیدن به فینال باز ماند.

از این منظر بازگشت دوباره به روند پیروزی و عادت تیم ملی به بردن با نتایج پرگل جای امیدواری دارد. به خصوص که ما در آخرین بازی قبل از شروع جام ملت‌های آسیا با همین نتیجه و ۵ گل اندونزی را برده بودیم. حالا بعد از جام ایران دوباره با برد ۵ گله استارت زده تا برای تمام رقبا در قاره خط و نشان بکشد.

نتیجه‌ای که امیدواریم در بازی برگشت چند روز دیگر در عشق آباد هم تکرار شود و البته مسیری که امیدواریم در تیم ملی برای رسیدن به موفقیت ادامه پیدا کند.

منبع: خبرورزشی

    نظر شما