مروری بر پیروزی تاریخی استقلال در عربستان

مروری بر پیروزی تاریخی استقلال در عربستان

یازده سال قبل یکی از تاریخی‌ترین پیروزی‌های استقلال در لیگ قهرمانان آسیا قبل رقم خورد.

به گزارش 9 صبح، در حالی که اولین روز بعد از تعطیلات نوروزی سال ۹۲ را سپری می‌کردیم و استقلال به واسطه شکست نوروزی مقابل سپاهان از گردونه پیکارهای جام حذفی کنار رفته بود، شاگردان امیر قلعه‌نویی دست به یک شاهکار زدند و پیروزی فوق‌العاده ارزشمندی را در ۱۴ فروردین ۹۲ نه‌تنها به طرفداران خودشان بلکه به فوتبال ایران هدیه کردند.

استقلال در مرحله گروهی لیگ قهرمانان سال ۲۰۱۳ با الهلال عربستان هم‌گروه شده بود و بازی رفت دو تیم باید در ریاض برگزار می‌شد. الهلال روی این مسابقه تبلیغات بسیار وسیعی انجام داده بود و حتی نایب رئیس وقت این باشگاه قبل از بازی در مصاحبه‌ای عجیب گفته بود: استارت قهرمانی در آسیا را از شکست دادن استقلال در زمین خودمان خواهیم زد!

رویای عربستانی‌ها به واقعیت تبدیل نشد چون استقلال با ارائه یک نمایش بسیار خوب و با گل‌های پژمان منتظری و آرش برهانی توانست الهلال را در ریاض با نتیجه ۲ بر یک شکست دهد و برای اولین مرتبه در تاریخ حیات خود این تیم پرافتخار عربستانی را در داخل خاک کشورش مقهور کند.

البته استقلال قبلا با هدایت ناصر حجازی فقید موفق به شکست دادن الهلال شده بود اما آن پیروزی در خاک امارات حاصل شد. بعد از این برد، هواداران الهلال داخل استادیوم از شدت ناراحتی گریه کردند و تصاویرشان به سوژه رسانه‌های ورزشی خاورمیانه تبدیل شد. نکته جالب اینجاست که امیر قلعه‌نویی با اتکا بر همان پیروزی توانست طی کمتر از ۲۷ ماه، دو مرتبه با سپاهان و استقلال، الهلال را در ریاض شکست بدهد و از این نظر خاطره بسیار تلخی برای عربستانی‌ها به یادگار بگذارد.

منبع: خبرورزشی

  نظر شما

  • سنگربان سپاهان در بازی‌های آتی تیمش…

  • بازیکن تیم ملی فوتبال ایران به…

  • اگر جهانبخش تصمیم به ترک فوتبال هلند…

  • داور بازی گل‌گهر و پرسپولیس همچنان…

  • مهرداد محمدی یکی از آرام‌ترین بازیکنان…