حسینی: لیگ را باید به بهترین شکل تمام کنیم

حسینی: لیگ را باید به بهترین شکل تمام کنیم

سرمربی تیم فوتبال آلومینیوم اراک می‌گوید «لیگ را باید به بهترین شکل تمام کنیم و هر بازی باید برای ما حکم فینال را داشته باشد.»

به گزارش 9 صبح، مجتبی حسینی، سرمربی تیم فوتبال آلومینیوم اراک، در نشست خبری پیش از بازی مقابل پیکان اظهار کرد: بعد بازی آخرمان مقابل فولاد سعی کردیم مثل همیشه تیم را آماده کنیم و سعی کردیم بچه‌ها را توجیه کنیم که تمام کردن یک کار خیلی مهمتر از شروع کردن آن است. تمام کردن لیگ برای ما خیلی اهمیت دارد و بچه‌ها باید به این نتیجه رسیده باشند که لیگ را با بهترین نتیجه تمام کنند. این وظیفه ما را سنگین می‌کند که بهترین عملکرد را داشته باشند. داشتن انگیزه در بازی‌های آینده برای ما در اولویت است و غیر از مسائل فنی، داشتن انگیزه و تمرکز کامل برای ما مهمترین قسمت قضیه است و لیگ را باید به بهترین شکل تمام کنیم و هر بازی باید برای ما حکم فینال را داشته باشد.

«برای شما جام حذفی مهمتر است یا لیگ برتر؟» حسینی در پاسخ به این سوال گفت: می‌خواهیم هر دو جام را با نهایت تمرکز و تلاشمان جلو ببریم. نتیجه مهم نیست، مهم است که چه اتفاقی می‌افتد. هر دو جام برای ما مهم است و هیچ فرقی نمی‌کند. فوتبال طوری است که شما اگر یک بازی را از دست بدهید همه چیز تمام است و بازیکنان می‌دانند که از بازی‌های پیش رو باید نهایت استفاده را ببرند و توانمندی خود را نشان دهند. هر بازی برای یک بازیکن محلی است که می‌تواند توانایی‌هایش را نشان دهد.

«عملکرد خوب در آلومینیوم چقدر کار شما را سخت کرده است؟» سرمربی آلومینیوم در پاسخ به این سوال گفت: ما به هر شکل وظیفه داریم کارمان را به بهترین شکل انجام دهیم. نتایجی را رقم بزنیم که شاید خیلی‌ها به آن فکر نمی‌کردند، بعضی اوقات هم نتیجه دلخواه رقم نمی‌خورد، باید بدانیم که بیشترین بهره برداری را از پتانسیل بازیکنان داشته باشد، اما اینکه توقع را از بازیکنان بالا ببریم درست نیست. ما با تیم‌هایی رقابت می‌کنیم که دستشان بازتر است و از نظر کادر و بازیکنان فرق دارند و به طوری است که رقابت سخت است. ما اهل رقابت هستیم و بعضی روز‌ها نتیجه خوبی رقم می‌خورد و بعضی روز‌ها هم نه.

او در مورد مذاکره تیم‌های مطرح با بازیکنان آلومینیوم گفت: این برای من چیز جدیدی نیست. هر جایی که بودم به آخر‌های لیگ که می‌رسد خیلی پیش می‌آیند که سراغ بازیکنان ما می‌آیند. مهم نیست و مشکلی هم با این قضیه نداریم. خیلی هم خوشحال می‌شویم که بازیکنان پیشرفت کنند. سرشت آدمیزاد این است که پیشرفت کند. ایرادی ندارد که هر سال به جان تیم ما می‌افتند و از این بابت خوشحالم. امیدوارم بچه‌ها بیشترین پیشرفت را داشته باشند و به هر چیزی که می‌خواهند برسند.

حسینی در مورد پتانسیل‌های آلومینیوم اراک گفت: اعتقادم این است که در فوتبال ایران با دو، سه سال کار خوب می‌توانید به رده بالا برسید. جا‌های دیگر هم با دوست عزیزم آقای گل محمدی که در ذوب آهن بودیم این را اثبات کردیم که ظرف دو، سه سال جام آوردیم و آن‌ها را دوباره به سطح آسیایی بردیم. خودم هم یک سال که آنجا بودم سهمیه آسیایی گرفتم. با کار خوب در ایران دو سال نهایت سه سال می‌توانید به سطح بالا برسید، اما سیاست‌گذاری باشگاه دست من نیست. ما کارمند باشگاهیم و مدیر بالادستی تصمیم می‌گیرد که افزایش بودجه داشته باشیم یا نه. خودم به عنوان کسی که سال‌ها کار می‌کنم به این اعتقاد دارم که با دو، سه سال کار خوب می‌توانید به جایی برسید. این سوالات را باید مدیران جواب بدهند، اما این را در نظر بگیرید که آلومینیوم خصوصی است و مانند شرکت‌های صنعتی نیست که مشکلی برای خرج کردن نداشته باشد. اگر ما خرج الکی داشته باشیم امکان دارد که نتیجه معکوس بدهد. بحث این است که زیرساخت باید بهتر شود و با پول دادن به بازیکن، باشگاه خوب نمی‌شود. اول باید از نظر زیرساختی پیشرفت کنیم و با یک پروسه دو، سه ساله به چیزی که مدنظر داریم برسیم.

سرمربی آلومینیوم درمورد وضعیت مهدی لیموچی و محمد مهدی لطفی هم گفت: به نظرم در مورد لیموچی هم برنامه‌های تلویزیونی زیاد صحبت می‌کنند. اجازه بدهید یک بازیکن کارش را انجام دهد. خیلی روی این بچه فشار وارد می‌شود. خیلی در مورد او صحبت می‌کنند. دلیلی ندارد. او بچه باشخصیت و خوبی است. کار کرده، زحمت کشیده و پیشرفت کرده و اینکه همه دارند در مورد او صحبت می‌کنند، درست نیست. این تمرکز بازیکن را به هم می‌زند. خداراشکر هر جا بودیم بازیکنان ما گل نقل و انتقالات شدند. خیلی خوشحالم که بازیکنان ما پیشرفت کردند، ولی نباید این اندازه صحبت کنیم. در مورد خودم هم بگویم که هیچ تمدید قراردادی نداشتم، یک قرارداد سال گذشته داشتم و الان هیچ قراردادی ندارم. قراردادم دو ساله بود.

مجتبی حسینی درباره اینکه به اهدافش در آلومینیوم رسیده یا نه؟ گفت: از بعد نتیجه گیری نه! اتفاقاتی افتاد که اذیت شدیم. جامعه فوتبال و ریاست کمیته داوران اذعان داشتند که این شانس ما بوده و سهوا خیلی قضاوت‌ها به ضرر ما بود. این ضربه زیادی به ما زد، چون در پنج، شش بازی، نتیجه عوض شد. مصدومیت‌های بدی بچه‌ها داشتند. در فصلی که گذشت در هر شرایطی سعی کردیم بهترین عملکرد را داشته باشیم و این ما را خوشحال می‌کند که ۵۳ درصد مالکیت توپ داشتیم. این ما را خوشحال می‌کند و امیدواریم بدون حاشیه پیشرفت کنیم. این ما را نگران می‌کند که اگر یک بازیکن پیشرفت می‌کند خیلی روی او فشار نیاورند. روی همین بازیکنی که فشار آوردند در بازی مقابل فولاد اصلا ضعیف‌ترین بازیکن زمین بود. به همین خاطر باعث می‌شود که یکسری اتفاقات باعث افت بازیکنان شود. در مجموع به نظرم روند آلومینیوم امسال خوب بوده است.

سرمربی آلومینیوم در مورد تاثیر نتایج این تیم در حال و هوای مردم این شهر گفت: قضیه این است که تیم شهر اراک بزرگترین دلخوشی مردم است. خودم آنجا زندگی می‌کنم و دیدم که حال آن‌ها با نتایج ما تغییر می‌کند. بار‌ها به من گفتند که تنها دلخوشی آن‌ها آلومینیوم است و به نظرم همانطور که گفتید بودن این عزیزان و نزدیک بودن آن‌ها به تیم باعث می‌شود که حال همه خوب شود. حالا یک اتفاق کوچک آن روز در بازی با استقلال افتاد که باید روی تساهل و تسامح برخورد کنیم. عزیزانی به هر شکل دوست دارند به عنوان یک تفریح سالم، بازی را از نزدیک ببینند و یک اتفاق کوچک هم افتاد که اگر با نگاه تسامح ببینیم اتفاقی نمی‌افتد.

او در واکنش به اظهارات هفته گذشته عبدالله ویسی در مورد نظارت بیشتر روی هفته‌های پایانی لیگ برتر گفت: من نمی‌توانم در مورد تیم‌های دیگر صحبت کنم، چون حرفه‌ای نیست، اما در مورد خودمان می‌توانیم با یک مدیریت خوب و جابجایی بازیکنان و رفتاری که داریم، بازیکنان بدانند که هر بازی حکم فینال را دارد. یکی از ایراداتی که قبل از بازی فولاد در مورد یک برنامه تلویزیونی طی پیامی گفتم این بود که نتیجه بازی ما با فولاد روی بازی‌های دیگر هم اثرگذار است و وقتی روی یک بازیکنی اینطور مانور می‌دهند شاید به ضرر بقیه تیم‌ها شود. متوجه هستید، در مورد تیم خودمان در همه بازی‌ها بچه‌ها با نهایت تمرکز و تلاش به زمین می‌روند، اما در مورد بقیه تیم‌ها نمی‌توانم حرف بزنم.

سرمربی آلومینیوم درباره اینکه امکان دارد برای لیموچی و لطفی اتفاقی بیفتد که در صورت انتقال به یک تیم بزرگ با مشکل مواجه شوند؟ گفت: از مدیربرنامه‌های این بازیکنان خواهش می‌کنم که فقط روی مسائل مالی تمرکز نکنند. یک بازیکن به نظرم اول باید پایدار باشد و اینکه شما با یک فصل فوتبال یک بازیکن از حریم امن به جایی ببرید که به قول شما وضعیت مشخصی ندارد، خیلی ریسک زیادی دارد. اگر فقط به مسائل مالی نگاه کنیم این یک بعد قضیه است و نکته درستی که گفتید این است که جابجایی یک بازیکن به نفع آن است یا نه. به عنوان یک فوتبالیست اگر بهترین قرارداد مالی را ببندید و از فوتبال لذت نبرید، آن پول لطفی ندارد. باید این مسائل را در نظر بگیریم. ما سال گذشته با تیمی بازی داشتیم، بعد از پایان بازی، سرمربی تیم حریف در وسط زمین با بازیکن من درباره سال آینده صحبت می‌کرد! همان سرمربی امسال هم دارد این کار را انجام می‌دهد. امسال هم با یکی از بازیکنان دیگر ما ارتباط گرفته در صورتی که او قرارداد دارد. این کار‌های غیرحرفه‌ای متاسفانه در فوتبال ما انجام می‌شود.

منبع: مخاطب 24

    نظر شما