مهدی تاج: اگر کسی نمی‌تواند کرامت بانوان را حفظ کند، ورود بانوان را شاید منع کنیم!

مهدی تاج: اگر کسی نمی‌تواند کرامت بانوان را حفظ کند، ورود بانوان را شاید منع کنیم!

رییس فدراسیون فوتبال ایران گفت: موضوع ورزش قوی برای ایران قوی طبق بیانات مقام معظم رهبری در حال اجرا است.

به گزارش 9 صبح، تجلیل از مدال آوران و قهرمانان ورزش ایران صبح امروز سه شنبه با حضور رییس جمهور، کیومرث هاشمی وزیر ورزش، رئیس کمیته ملی المپیک و پارالمپیک، روسای فدراسیون ها و چهره های ورزش کشور در سالن سران اجلاس برگزار شد.

مهدی تاج در حاشیه تجلیل از قهرمانان گفت:

 

امروز جلسه خوبی برای مدال آوران است. موضوع ورزش قوی برای ایران قوی طبق بیانات مقام معظم رهبری در حال اجرا است. فوتبال ما حال خوبی دارد و جای تیم ملی اینجا خالی است، اگر بازی با قطر را از دست نمی دادیم الان آنها هم اینجا بودند. البته فوتسال و فوتبال ساحلی ما قهرمان آسیا شد و در ساحلی سوم جهان هم شدیم. در فوتسال مردان هم در رنکینگ چهارم جهان شدیم و در بانوان هشتم. این داعتبار بسیار مهمی است. درست است که اینجا پاداشی نمی دهند، اما هشتم دنیا شدن با سرمایه گذاری که ژاپن و عربستان می‌کنند، این رتبه ارزشمند است.

رئیس فدراسیون فوتبال ایران افزود:

 

ضمن اینکه فوتبال ساحلی هم سوم جهان شد و در رنکینگی که در فوتسال اعلام شد برای اولین بار چهارم جهان شدیم. بانوان هم مورد انتقاد و فشار بودیم که به آنها نمی‌رسیم اما اکنون هشتم دنیا هستیم که اعتبار خیلی مهمی است. هشتم دنیا در مقابل با کشورهایی نظیر عربستان، ژاپن، قطر، برزیل و فرانسه که سرمایه گذاری خیلی زیادی می‌کنند اعتبار بسیار قابل توجهی برای ما هست.

او با اشاره به نتیجه این تیم‌ها ادامه داد:

 

ما بهترین نتیجه را در بین بازی‌های گروهی و دسته جمعی داشتیم که سوم دنیا شدیم. چنین موضوعی را مدیون وزیر ورزش هستیم که فوتبال ساحلی هم جزو مدال‌آوران بیاید. قبلا اینگونه نبود اما حالا فوتبال ساحلی هم مورد تقدیر قرار گرفت. البته قبلا هم تجلی شده بود اما این برای نخستین بار است که به صورت رسمی مورد تقدیر قرار می‌گیرد.

تاج درباره پاسخ به درخواست کیومرث هاشمی مبنی بر تخلف صورت گرفته علیه بانوان حاضر در استادیوم گفت:

 

آقای وزیر نامه‌ای به ما زدند که ما جواب دادیم چون نگران وضعیت فرهنگی باشگاه‌ها بود. ما به دستور ایشان اقدامات مؤثری انجام دادیم. ۷-۸ جلسه مخالف با مدیران هلدینگ خلیج فارس و سپس مدیران بانک‌ها نشست‌هایی را داشتیم. امروز هم بار دیگر با خلیج فارس جلسه داشتیم. با بقیه باشگاه‌ها هم جلسه داشتیم و به همه اعلام کردیم اگر کسی نمی‌تواند کرامت بانوان را حفظ کند ممکن است ورود آنها را منع کنیم. لیگ برتر آینده را با چهار مشخصه برگزار می‌کنیم. اول اینکه حتما باید بلیت الکترونیک وجود داشته باشد. هرکس روی صندلی خودش بنشیند. شرکت ثبت احوال هم همکاری لازم را انجام می‌دهد که از آ نها تشکر می‌کنم. مجموعه کانون هواداران باید در هر باشگاهی باید فعال شود. بخش‌های فوق‌العاده مهم دیگری هم در فوتبال داریم که باید با وزیر صحبت کنیم.

تاج با اعلام نامه نگاری جدید AFC مبنی بر نحوه باشگاه داری در فوتبال تصریح کرد:

 

اخیرا کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرده است هر باشگاهی فقط باید رشته فوتبال داشته باشد. اگر می‌خواهد رشته‌های دیگر داشته باشد باید مجموعه‌های دیگری تأسیس کند. این مشکل جدی برای بعضی از باشگاه‌های ما است.

او در خصوص امکان منع ورود بانوان یادآور شد:

 

اصلا ورود بانوان منع نمی‌شود. چیزی نیست که بخواهیم منع شود. باید ضابطه مند باشد و باشگاه مسئولیت آن را بپذیرد. باید بانوان خودش را به ورزشگاه بیاورد و سپس با خوبی و خوشی آنها را بدرقه کنند که از ورزشگاه بروند. به هر قیمتی ورود بانوان عملی نیست.

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد اینکه گفته شده شرکت توسعه برای ورود VAR همکاری نمی‌کند، گفت:

 

موانع برطرف شده و دستگاه‌ها وارد شده‌اند و در گمرک هستند. ورزشگاه هم برای ما نیستند و اگر بود، خودمان می بردیم. ورزشگاه آزادی، نقش جهان، غدیر و یادگار برای شرکت توسعه هستند.

تاج درباره جریمه های انضباطی صورت گرفته از سازمان لیگ فوتبال خاطرنشان کرد:

 

جرائم را ارکان قضایی باید در نظر بگیرند. این جرائم هم قطعی است. امروز هم به کمیته انضباطی ابلاغ کردم و قرار است فقط کمیته انضباطی جرائم را اعلام کند.

منبع: طرفداری

    نظر شما