درخواست فرزندان مارادونا برای بازگشت توپ طلا

درخواست فرزندان مارادونا برای بازگشت توپ طلا

فرزندان مارادونا، خواستار بازگشت توپ طلای حراج شده اسطوره فقید شدند.

به گزارش 9 صبح، وارثان دیگو مارادونا،کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال آرژانتین برای دریافت جایزه توپ طلای بهترین بازیکن جام جهانی 1986 که سال‌ها پیش از این بازیکن فقید ربوده و به حراج گذاشته شد، به دادگاه رفتند.

توپ طلا توسط فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) به بهترین بازیکن جام جهانی از سال 1982 اعطا می‌شود. مارادونا پس از جام جهانی 1986 که با قهرمانی تیم ملی آرژانتین به پایان رسید، دومین برنده این جایزه شد.

این جایزه در سال 1986 در مراسمی ویژه در پاریس به مارادونا اهدا اما خیلی زود ناپدید شد. بر اساس یک روایت، توپ طلا در یکی از بانک‌های ناپل در زمان بازی مارادونا برای باشگاه ناپولی ایتالیا نگهداری می‌شد و در سال 1989 توسط گانگسترهای محلی به سرقت رفت. جایزه گم شده قرار است در تاریخ 6 ژوئن 2024 به حراج گذاشته شود.

وارثان مارادونا اصرار دارند که مالکان فعلی حق فروش جایزه دزدیده شده را ندارند. وکیل ژیل مورئو، که وکالت دو دختر این اسطوره فقید آرژانتینی را بر عهده دارد، به خبرگزاری فرانسه گفت که درخواستی فوری به رئیس دادگاه قضایی نانتر در نزدیکی پاریس برای حذف توپ طلا از حراج ارسال می‌کند و همچنین به دنبال آن خواهد بود.

به گفته خانه حراج پاریسی Aguttes، این جایزه در سال 2016 از یک مجموعه خصوصی خریداری شد و صاحب جایزه که سال‌ها پیش خودش آن را خریده بود، از دزدیده شدن توپ طلای مارادونا اطلاعی نداشت.

مارادونا در 25 نوامبر 2020 در 60 سالگی درگذشت. فیفا بر اساس نتایج رای‌گیری در سایت رسمی خود، این آرژانتینی را به عنوان بهترین بازیکن فوتبال قرن بیستم معرفی کرد.

منبع: تسنیم

    نظر شما