لس آنجلس چهار سال زودتر آماده پارالمپیک شد!

لس آنجلس چهار سال زودتر آماده پارالمپیک شد!

لس آنجلس که پیش از این دو بار تجربه میزبانی بازی های المپیک در سالهای ۱۹۳۲ و ۱۹۸۴ را دارد، برای سومین بار میزبان بازی های المپیک و برای اولین بار میزبان بازی های پارالمپیک در سال ۲۰۲۸ خواهد بود.

به گزارش 9صبح،کمیته برگزاری بازی های المپیک و پارالمپیک لس آنجلس ۲۰۲۸ اعلام کرده این شهر 4 سال زودتر از زمان برگزاری، همه چیز آماده یک رویداد بزرگ است.لس آنجلس که پیش از این دو بار تجربه میزبانی بازی های المپیک در سالهای ۱۹۳۲ و ۱۹۸۴ را دارد، برای سومین بار میزبان بازی های المپیک و برای اولین بار میزبان بازی های پارالمپیک در سال ۲۰۲۸ خواهد بود.

بازی های پارالمپیک ۲۰۲۸ از ۱۵ تا ۲۷ اوت ۲۰۲۸ ( ۲۵ مرداد تا ۶ شهریور ۱۴۰۷) در شهر لس آنجلس برگزار خواهد شد. این شهر بنا به اعلام کمیته برگزاری مسابقات نیازمند هیچ سازه جدید دائمی نیست و تمامی اماکن مورد نیاز از هم اکنون در دسترس و آماده هستند و کمیته برگزاری مسابقات برای برگزاری این دو رویداد از ۸۰ محل شامل اماکن برگزاری مسابقات و اماکن غیر رقابتی در سراسر کالیفرنیای جنوبی بهره برداری می کند.

فهرست رشته های حاضر در بازی های پارالمپیک ۲۰۲۸ لس آنجلس همانند بازی های پاریس ۲۰۲۴ و شامل رشته های پارابدمینتون، بوچیا، پاراتیراندازی با کمان، پاراتیراندازی، پارادو و میدانی، پارادوچرخه سواری، پاراسوارکاری، فوتبال نابینایان، گلبال، جودو نابینایان، پاراوزنه برداری، پاراکانو و پارا روئینگ، والیبال نشسته، پاراشنا، پاراتنیس روی میز،پاراتکواندو، سه گانه، بسکتبال با ویلچر، پاراشمشیربازی، راگبی با ویلچر و تنیس با ویلچر است.

همچنین رشته های موج سواری و صخره نوردی نیز در لیست انتظار کمیته بین المللی پارالمپیک قرار دارند و تا پیش از برگزاری بازی های پارالمپیک پاریس تکلیف حضور یا عدم حضور آنها در بازی های لس آنجلس مشخص خواهد شد. دهکده بازی های المپیک و پارالمپیک لس آنجلس ۲۰۲۸ در محوطه دانشگاه کالیفرنیا موسوم به UCLA قرار دارد و هم اکنون در وضعیت خدمات رسانی است. این دهکده در منطقه ای میان هالیوود و سانتامونیکا قرار دارد و در جریان برگزاری این دو رویداد جمعیتی در حدود ۱۵ هزار نفر از ورزشکاران را اسکان می دهد.

این مرکز دارای اقامتگاهی فوق العاده، سالن غذاخوری، امکانات پزشکی و آموزشی کاملا تجهیز شده است و بروز می باشد. بیشتر رشته های حاضر در این دور از بازی ها تمرینات خود را در دهکده یا در سالن های رشته مربوطه انجام می دهند، علاوه بر آن سازمان دهندگان این دو رویداد در حال گزینش و انتخاب مدارس و دانشگاه های منتخب برای ارائه تسهیلات تمرینی تکمیلی هستند تا ورزشکاران با کمترین سفر درون شهری بتوانند تمرینات خود را انجام دهند و روی عملکرد ورزشی شان تمرکز کنند.

منبع:ورزش سه

    نظر شما