حلالت نمیکنم ژاوی:تو به من خیانت کردی!

حلالت نمیکنم ژاوی:تو به من خیانت کردی!

لاپورتا به سیوداد دپورتیوا رفت و به ژاوی هرناندز اطلاع داد که فصل آینده روی نیمکت بارسا ادامه نخواهد داد.

به گزارش 9صبح،وقتی خبر حرف‌های ژاوی به خوان لاپورتا رسید، او باور نمی‌کرد مربی‌ای که به وی اعتماد کرده بود، اینگونه خیانت کرده باشد.این جمعه سرنوشت نیمکت بارسلونا تغییر کرد.لاپورتا به سیوداد دپورتیوا رفت و به ژاوی هرناندز اطلاع داد که فصل آینده روی نیمکت بارسا ادامه نخواهد داد.جانشین او هانسی فلیک خواهد بود که دکو در روزهای اخیر با او مذاکره کرده بود. توافق با مربی آلمانی نهایی نشده است، اما به نظر می‌رسد امروز و فردا بر سر جزئیات توافق کلی حاصل شود.خبری که البته هیچ‌کس را غافلگیر نکرد. آنچه دیروز رئیس به ژاوی گفت، او را هم غافلگیر نکرد چرا که دوشنبه گذشته، یک روز پس از پیروزی بارسا مقابل رایو، ژاوی از لاپورتا در بیمارستان عیادت کرد. رئیس چند روزی به دلیل ذات‌الریه در بیمارستان بستری بود و مربی به ملاقات او رفت تا وضعیت سلامتی‌اش را جویا شود.لاپورتا در بیمارستان، مربی کاتالان را از نیت خود مطلع کرد. او به ژاوی گفت: «اگر احساسی رفتار کنم، دوست دارم به عنوان مربی ادامه دهی، اما اگر منطقی این کار را انجام دهم، بهترین کار این است که ادامه ندهی.»ژاوی به چند دلیل دیگر سرمربی بارسلونا نیست. اولاً به این دلیل که اعتماد رئیس را از دست داده بود. لاپورتا از همان روز اول نیز نظر مثبتی روی او نداشت و اگر ژاوی را به عنوان مربی منصوب کرد به این دلیل بود که در آن زمان همه هواداران بارسلونا از آمدن او استقبال کردند و بعد از برکناری رونالد کومان هیچ گزینه بزرگی در دسترس نبود. ژاوی با فتح لالیگا در فصل گذشته، احترام رئیس را نسبت به خودش افزایش داد، اما یک فصل بدون جام باعث شد همه چیز به هم بخورد.

 

خیانت ژاوی به رئیس

یکی از دلایلی عصبانی شدن لاپورتا، اظهارات مربی بود که در آن او اطمینان داد که این تیم نمی‌تواند سال آینده با رئال مادرید یا سایر تیم‌های بزرگ اروپایی رقابت کند. این حرف‌ها برای رئیس‌ که احساس می‌کرد مربی به او خیانت کرده، وحشتناک بود، زیرا چند سه هفته قبل، در نشست خبری ماندنی شدن ژاوی، او برعکس این موضوع را به لاپورتا گفته بود که به تیم اعتماد دارد و می‌تواند برای همه عناوین رقابت کند. رئیس می‌گفت چطور ممکن است ژاوی یکباره نظرش عوض شده باشد؟با این حال، خیلی چیزهای دیگر نیز باعث جدایی این مربی شده است. نباید فراموش کنیم که وقتی ژاوی در ژانویه گفت که می‌خواهد در پایان این فصل جدا شود، لاپورتا گفت که اگر به جای اسطوره‌ای مانند ژاوی، هر مربی دیگری بود، او را اخراج می‌کرد. چون حتی در آن زمان هم چیزهایی بود که در تیم جواب نمی‌داد. ژاوی به دلایل مختلف اعتماد تیم را از دست داده بود و نتایج درون میدان انتظارات را برآورده نمی‌کرد عدم کسب جام درایان فصل نیز دلیل روشنی برای اخراج یک مربی در بارسلوناست.

تصمیمات فنی و معضل آمادگی جسمانی

لاپورتا زمانی که مربی را وادار به تغییر در فهرست بازیکنان برای بازی در لیگ قهرمانان مقابل آنتورپ کرد، مشخص شد که در بارسلونا به تصمیمات ژاوی اعتمادی وجود ندارد. تیم در خطر حذف از لیگ قهرمانان نبود و ژاوی تصمیم گرفت به لواندوفسکی و گوندوگان استراحت دهد. رئیس او را وادار به اصلاح فهرست کرد و این نقطه ضعف ژاوی از چشم بازیکنان دور نماند.شکایت اصلی تیم مربوط به آمادگی بدنی بود. تیم خوب تمرین نمی‌کرد و در دقایق پایانی بازی تسلیم می‌شد. خود بازیکنان برای بهبود این قضیه با مربی صحبت کردند و این کار انجام شد، اما تقریبا کار از کار گذشته بود و برای جبران امتیازات از دست رفته زمان نبود. از همان زمان بی‌اعتمادی بازیکنان به کادر فنی شروع به افزایش کرد. چندین بازیکن مانند رافینیا، آرائوخو، کنده و لواندوفسکی از روند کار رضایت نداشتند. 

مسائل تاکتیکی

در مدیریت ورزشی بارسا از برخی تصمیمات تاکتیکی ژاوی رضایت نداشتند و معتقد بودند اینها باعث شکست تیم در بازی‌های مهم شده است. بازی تیم در طول فصل روان نبود و هیچ راه حلی هم پیدا نشد. رقبا در بسیاری از بازی‌ها به راحتی خط دفاعی بارسا را ویران می‌کردند و این برای مثال در حذف بارسلونا مقابل پاری سن ژرمن کلیدی بود.

مدیریت بحران

باشگاه همچنین معتقد است که ژاوی نمی‌دانست چگونه بحران تیم را در طول فصل مدیریت کند. اظهارات اخیر او نیز هیچ کمکی نکرد و همچنین جلساتی که او در خارج از شهرک ورزشی با برخی بازیکنان برگزار کرد، به نتیجه نرسید. بازیکنان بعد از جلسه با ژاوی متوجه شدند موضوعاتی که بر سر آنها توافق شده بود مثل تغییر فیزیوتراپ‌ها یا برنامه‌های بدنسازی اجرا نخواهد شد.همه این موقعیت‌ها و اقدامات منجر به تصمیم رئیس برای قطع همکاری با ژاوی شد، علی‌رغم اینکه او همین یک ماه پیش ماندنی شدن مربی را تایید کرده بود. آن مصاحبه تاریخی ژاوی در واقع میخ آخر بر تابوت این مربی بود و در واقع برای اخراج او دلایل بسیار بیشتری وجود داشت.

منبع:ورزش سه

    نظر شما