بارسلونا۳_۱۱ رئال/هانسی فلیک باید نگران باشد

بارسلونا3_11 رئال/هانسی فلیک باید نگران باشد

رئال مادرید ریتم پیروزمندانه ای را ادامه می دهد که پیروی از آن برای بارسلونا غیرممکن است و هر سال که می گذرد، بیشتر و بیشتر از دشمن بزرگش دور می شود.

به گزارش 9صبح،هانسی فلیک در یکی از بدترین مقاطع ممکن تاریخ بارسا هدایت این تیم را قبول کرده و دلایل خوبی هم برای نگرانی دارد.رئال مادرید ریتم پیروزمندانه ای را ادامه می دهد که پیروی از آن برای بارسلونا غیرممکن است و هر سال که می گذرد، بیشتر و بیشتر از دشمن بزرگش دور می شود. 

اینجا ما فقط در مورد عناوین و رویارویی‌های دو تیم صحبت می‌کنیم و مقایسه‌های دیگری مانند رشد نهادی، بنیه مالی یا برنامه‌ریزی ورزشی را کنار می‌گذاریم، که تفاوت دو باشگاه در آنها نیز بسیار زیاد شده است.

پس از آخرین قهرمانی رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا، تراز قهرمانی برای مادریدی‌ها 11 و برای بارسلونا تنها سه عنوان در پنج فصل اخیر است. 

در این پنج سال بارسلونا سه سال خالی از جام داشته است: 20-2019، 22-2021 و 24-2023. در حالی که در این مقطع رئال تنها یک فصل بدون جام داشت (21-2020). بارسا در این مدت یک سوپرجام، یک لالیگا و یک کوپا دل ری برده و در عوض شاهد سه قهرمانی لالیگا و مهمتر، دو لیگ قهرمانان رئال بوده است.

لیگ قهرمانان، ویرانگر

رئال مادرید به شکلی غیرقابل توقف از بارسا جدا می شود و ریتم سه عنوان قهرمانی در هر فصل در سه سال اخیر را حفظ کرده است. بارسا قادر به توقف راهپیمایی پیروزمندانه رقیب بزرگ خود نیست. این که تراز عناوین در یازده فصل اخیر از 25-17 به نفع رئال به 11-3 در پنج فصل اخیر رسیده، خود گویای همه چیز است.

اما بدون شک این اروپاست که به شدت تفاوت رئال مادرید و بارسلونا را در فصول اخیر منعکس می کند. رئال مادرید نه تنها دو قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا کسب کرده، بلکه مسیری ثابت و موفق را طی کرده است. رئال در 5 سال اخیر دو بار قهرمان شده، دو بار به نیمه نهایی رسیده و تنها یک بار در یک هشتم نهایی کنار رفته است. در عوض بارسا در همین مدت هرگز نتوانسته به نیمه نهایی برسد و دو بار نیز در مرحله گروهی کنار رفته است.

تسلط در ال‌کلاسیکوها

همان فاصله‌ای که در سطح عناوین در حال افزایش است، در تقابل‌های رودرروی آنها نیز به چشم می خورد. جایی که در حال حاضر سلطه آشکار رئال مادرید وجود دارد. 15 ال کلاسیکویی که در پنج فصل اخیر در تمامی رقابت ها برگزار شده، 10 پیروزی برای رئال، یک تساوی و 4 پیروزی برای بلوگرانا به همراه داشته است.

فاصله ای که احتمالا پس از آمدن امباپه برای تقویت پروژه ورزشی رئال بیشتر نیز خواهد شد و همین الان بارسا، رئال مادرید را بیش از پیش دور از دسترس می بیند.

منبع:ورزش سه

    نظر شما