تنها شیش ورزشگاه ایران آمادگی VAR دارند!

تنها شیش  ورزشگاه ایران آمادگی VAR دارند!

از مدت‌ها قبل بحث ورود کمک داور ویدئویی به فوتبال ایران مطرح بوده است؛در این خصوص امیدواری های زیادی وجود دارد که از ابتدای لیگ بیست و چهارم بازی های لیگ برتر ایران با VAR برگزار شود تا ضمن کاهش اشتباهات داوری ، تنش های ناشی از اعتراض به داوری ها نیز تا حد زیادی کمتر شود.

به گزارش 9صبح،با وجود بحث‌های مطرح شده درباره ورود VAR به ایران اما با شرایط کنونی برخی باشگاه‌ها امکان برگزاری بازی‌هایشان با این تکنولوژی را ندارند.از مدت‌ها قبل بحث ورود کمک داور ویدئویی به فوتبال ایران مطرح بوده است؛در این خصوص امیدواری های زیادی وجود دارد که از ابتدای لیگ بیست و چهارم بازی های لیگ برتر ایران با VAR برگزار شود تا ضمن کاهش اشتباهات داوری ، تنش های ناشی از اعتراض به داوری ها نیز تا حد زیادی کمتر شود.

اگرچه همه باشگاه‌های لیگ برتری خواهان ورود VAR هستند اما در این بحث یک موضوع مهم وجود دارد و آن هم استاندارد نبودن تعداد زیادی از ورزشگاه‌ها برای نصب تجهیزات VAR است.

در رقابت های لیگ برتر شاهد میزبانی ورزشگاه هایی هستیم که نقص های زیادی دارند و برخی استانداردهای مورد تایید AFC را رعایت نمی‌کنند؛ همین امر هم دلیلی برای نگرفتن مجوز حرفه‌ای توسط این باشگاه‌ها شده است.

بر اساس بررسی های صورت گرفته از سوی سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال در حال حاضر فقط 6 ورزشگاه ایران استانداردهای لازم برای نصب تجهیزات VAR را دارا هستند. آزادی تهران، نقش جهان اصفهان، فولاد آره‌نا اهواز، سردار شهید سلیمانی سیرجان، یادگار امام تبریز و فولاد شهر اصفهان 6 ورزشگاهی هستند که فعلا جانمایی برای نصب سیستم داور ویدئویی دارند اما باز هم باید تاییدیه هیأت اعزامی از سوی AFC را دریافت کنند تا بتوانند از سیستم VAR استفاده کنند. ورزشگاه امام خمینی اراک هم برخی نقص های جزئی دارد که باید برطرف شود.

فدراسیون فوتبال در این خصوص به سایر باشگاه‌ها هشدار داده که باید ورزشگاه های خود را استانداردسازی کنند تا بتوانند مجوز استفاده از VAR را بگیرند.

منبع:ورزش سه

    نظر شما