آردا گولر:ما قرار بود رونالدو را ببینیم!

آردا گولر:ما قرار بود رونالدو را ببینیم!

او شب را از رونالدو ربود.انتظارات زیادی وجود داشت که ببینیم عملکرد آردا گولر در یورو چگونه خواهد بود.

به گزارش 9صبح،در شب رونمایی از ششمین یوروی بزرگترین جانور تاریخ فوتبال، این آردا بود که همه چیز را به نام خودش کرد.او شب را از رونالدو ربود.انتظارات زیادی وجود داشت که ببینیم عملکرد آردا گولر در یورو چگونه خواهد بود. 

مروارید جوان ترکیه که دقایق زیادی در رئال به میدان نرفت ولی در مقطع پایانی فصل توانست اعتماد به نفس خوبی پیدا کند و در 12 بازی 6 گل بزند، دیشب فرصت خوبی داشت تا خود را اثبات کند و به دنیا نشان دهد که یکی از ستاره‌های آینده است. و البته که او ما را ناامید نکرد.

آردا عالی نبود اما با یک شلیک مهارنشدنی، سرنوشت بازی ترکیه-گرجستان را تعیین کرد. 

گولر توانایی‌های زیادی دارد، اما مهمتر از همه، یک پای چپ نفیس و ممتاز است. او این توانایی را دارد که توپ را در جایی که می‌خواهد قرار دهد. و این در ورزش حکم طلا را دارد. این دقیقاً همان کاری است که او در سیگنال ایدونا پارک انجام داد. فقط چند متر و همچنین زمان کافی به او دادند تا سرش را بالا بیاورد، زاویه درست را پیدا کند و توپ را همانجایی که باید بفرستد.

نتیجه 1-2 در لحظه‌ای رقم خورد که ترکیه با ریتمی مناسب دیوانه‌وار برای زدن گل برتری تلاش می.کرد. 

ما دیروز قرار بود شاهد اولین بازی بزرگترین جانوری باشیم که فوتبال به خود دیده است. جانوری که از رقابت و گلزنی خسته نمی‌شود، کسی که می‌خواهد نشان دهد حتی در 39 سالگی نیز بهترین است. قرار بود روز رونمایی از رونالدو در ششمین یوروی او باشد اما شب، شب آردا گولر لقب گرفت.

جواهر ترک، رکورد جوان‌ترین گلزن تاریخ یورو در اولین بازی‌اش در این رقابت‌ها را از رونالدو ربود. همه می‌دانستیم وقتی توپ روی پای او نشست، قرار است دقیقا به کجا برود. این را قبلا در همین تیم ملی ترکیه و البته در رئال نشان داده بود.

ترکیه-گرجستان، تا اینجا زیباترین بازی جام بوده و بالاتر از همه، به خاطر اثر هنری گولر همیشه به یاد آورده خواهد شد. با پسری که هر وقت به زمین می‌رود، گل می‌زند چه باید کرد؟ در رئال مادریدی که چه خوب و چه بد، از ستاره اشباع شده، ستاره‌ای جدید در حال رشد است.

دیشب، شب تاجگذاری آردا گولر بود. در ترکیه می‌گویند، شباهت‌های زیادی بین او و محمد علی کلی وجود دارد، مثل پروانه شناور است و مثل زنبور نیش می‌زند. شور و اشتیاق ترک‌ها بعد از گل آردا روی سکوهای ورزشگاه دورتموند نیاز به توضیح نداشت.

فرانسه، امباپه دارد، انگلیس جود بلینگام و پرتغال رونالدو را، ترکیه حالا می‌تواند سرش را بالا بگیرد و بگوید، ما هم آردا گولر داریم.

منبع:ورزش سه

نظر شما