سورپرایز تونی کروس در زادگاهش پس از خداحافظی تلخ

سورپرایز تونی کروس در زادگاهش پس از خداحافظی تلخ

تونی کروس ستاره آلمانی پس از حضور در مسابقات جام ملت‌های اروپا ۲۰۲۴ رسماً از فوتبال خداحافظی کرد.

به گزارش 9صبح،تونی کروس از فوتبال خداحافظی کرد و ساکنان زادگاهش به طرزی متفاوت و جالب به او ادای احترام کردند.تونی کروس ستاره آلمانی پس از حضور در مسابقات جام ملت‌های اروپا ۲۰۲۴ رسماً از فوتبال خداحافظی کرد. آلمان از مرحله یک‌چهارم نهایی این تورنمنت به طرز بحث‌برانگیزی به دست اسپانیا حذف شد و کروس بعد از بازی پیامی احساسی در اینستاگرامش منتشر کرد و از هواداران و فوتبال تشکر و خداحافظی کرد.

پیام‌های محبت‌آمیز زیادی به سمت کروس سرازیر شد و خیلی‌ها دستاوردهای باارزش او را برشمردند و خیلی‌ها نیز از اینکه او نتوانست در آخرین حضورش در تیم ملی آلمان به جام قهرمانی یورو دست پیدا کند ابراز تاسف کردند. ساکنان زادگاه تونی کروس، گریفسوالد آلمان، در اقدامی جالب و قابل تقدیر پس از بازنشستگی کروس با تشکیل TONI 8 در وسط شهر به او ادای احترام کردند.

کروس در طول دوران حرفه‌ای خود بخشی از نسل طلایی فوتبال آلمان بود که در جام جهانی ۲۰۱۴ قهرمان شد. او همچنین چندین عنوان با رئال مادرید و بایرن مونیخ از جمله شش قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا کسب کرد و خود را به عنوان یکی از برجسته‌ترین هافبک‌های دوران خود معرفی کرد.

دوران حرفه‌ای کروس از سال ۲۰۰۷ در هفده سالگی و در بایرن مونیخ آغاز شد. او برای یک دوره قرضی ۱۸ ماهه به بایرلورکوزن رفت و در آنجا توانست خود را به عنوان بازیکن اصلی معرفی کند. او سپس در سال ۲۰۱۰ به بایرن مونیخ بازگشت و به یک عنصر کلیدی در تیم تبدیل شد و در دستیابی به چندین عنوان قهرمانی تیم نقشی موثر ایفا کرد. کروس در سال ۲۰۱۴ با ۲۵ میلیون یورو به رئال مادرید اسپانیا رفت و فصل جدیدی در فوتبال او آغاز شد.

منبع:خبرورزشی

نظر شما