تماس با ما درباره ما

زمان صدور احکام کارگزینی رتبه بندی معلمان اعلام شد

معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش دستورالعمل تشکیل کارگروه‌های اجرایی و تخصصی هیأت‌های ممیزه قانون نظام رتبه‌بندی معلمان را ابلاغ کرد.
زمان صدور احکام کارگزینی رتبه بندی معلمان اعلام شد

 

به گزارش 9صبح،معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در راستای اجرای هرچه سریع‌تر و دقیق‎تر قانون نظام رتبه بندی معلمان و با استناد به تبصره ذیل ماده۲۰ آیین نامه اجرای قانون مذکور، دستورالعمل تشکیل کارگروه‌های اجرایی و تخصصی هیات‌های ممیزه قانون نظام رتبه بندی معلمان را به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ کرد.

بر این اساس؛ هیأت‎های ممیزه استان، شهرستان، منطقه و ناحیه مطابق مفاد قانون، آیین‌نامه اجرایی مربوط و موارد ذکرشده در این دستورالعمل باید در اسرع وقت نسبت به تشکیل کارگروه‌ها و اجرای دقیق رتبه بندی و صدور احکام کارگزینی مشمولان حداکثر تا ۲۰ آبان ماه امسال اقدام کنند.

در بخش‌هایی از این دستورالعمل آمده است:

مرجع و مسئولیت اصلی بررسی، تعیین امتیاز نهایی و تعیین رتبه مشمولان و حسن اجرای مقررات مربوط با هیأت‌های ممیزه موضوع ماده ۷ قانون نظام رتبه بندی معلمان است که باید با استفاده از ظرفیت حداکثری کارگروه‌های اجرایی و تخصصی انجام شود.

هیأت ممیزه مرکزی، استان، شهرستان، منطقه و ناحیه موظف ‌است پس از بررسی موارد، مفاد فرم‌های مربوط، امتیازات کسب شده و رتبه هر یک از مشمولان را در قالب صورتجلسه‌ای که از سامانه رتبه بندی گرفته می‌شود، تنظیم، تأیید و امضاء ‌کند. اصل این صورتجلسه در پرونده پرسنلی فرد بایگانی و تصویر آن در سامانه رتبه‌بندی بارگذاری می‌شود.

به‌منظور تسریع در اجرای رتبه‌بندی، هر هیأت‎ ممیزه در سطوح مختلف حداقل چهار کارگروه اجرایی (اصلی) شامل «آموزش متوسطه»، «آموزش ابتدایی»، «فرهنگی- پرورشی» و «تربیت‌بدنی و سلامت» با مسئولیت مستقیم معاونت‎های مربوط تشکیل می‌شود.

به‌منظور ارتقای کیفیت و حکمفرما کردن نگرش تخصصی در ارزیابی‌ها، کارگروه آموزش متوسطه با استفاده از ظرفیت گروه‌های آموزشی نسبت به تشکیل کارگروه‌های تخصصی هیأت ممیزه اقدام می‌کند.

کارگروه‌های تخصصی متناسب با عناوین شغلی و درسی هر دوره و با تصویب هیأت ممیزه تعیین می‌شوند. تعداد اعضای کارگروه فرعی ۵ نفر است و میانگین امتیاز ثبت شده توسط هر یک از آنها به عنوان امتیاز فرد مشمول قانون تعیین و به هیأت‌های ممیزه پیشنهاد می‌شود.

با توجه به تعداد معلمان دوره ابتدایی، هیأت‎های ممیزه شهرستان/ ناحیه/ منطقه می‎توانند ذیل کارگروه اجرایی (اصلی) آموزش ابتدایی نیز به تناسب تعداد معلمان، کارگروه‌های تخصصی (فرعی) تشکیل دهند. تعداد و اعضای این کارگروه‌ها نیز به تصویب هیأت ممیزه مربوط می‌رسد.

در تشکیل کارگروه‌های تخصصی و فرعی تا حد امکان از ظرفیت استادان دانشگاه فرهنگیان، معلمان و مدیران مدارس باتجربه و خوشنام و اعضای گروه‌های آموزشی و کارشناسان خبره استفاده شود.

ارسال نظر