تماس با ما درباره ما

مترو به مدارس مى‌رود

شرکت مترو تهران قصد دارد به منظور آشنایى هرچه بیشتر دانش‌آموزان با صنعت ساخت راه‌آهن ریلى زیرزمینى در کلانشهرها، مباحث آموزشى را به میان دانش‌آموزان مدارس پایتخت بیاورد.
مترو به مدارس مى‌رود

به گزارش 9صبح،شرکت مترو تهران قصد دارد به منظور آشنایى هرچه بیشتر آینده‌سازان کشور با صنعت ساخت راه‌آهن ریلى زیرزمینى در کلانشهرها، مباحث آموزشى را به میان دانش‌آموزان مدارس پایتخت بیاورد.

عمر تاسیس شرکت مترو تهران به 47 سال پیش باز مى‌گردد اما جریان اصلى احداث آن در پایتخت، به اواخر دهه 60 خورشیدى مربوط مى‌شود؛ نخستین ایستگاه‌ها نیز از اواخر سال 1377 مورد بهره‌بردارى قرار گرفت اما با این حال هنوز بسیارى از شهروندان از کم و کیف آنچه در این سال‌ها بر صنعت راه‌آهن ریلى زیرزمینى درون شهرهاى بزرگ گذشته است، مطلع نیستند.

در این زمینه شرکت راه‌آهن شهرى تهران و حومه (مترو) اقدام به تدوین و چاپ کتابچه‌هاى آموزشى کرده که موضوع اصلى آن، توضیح مهمترین اطلاعات عامه فهم به زبان ساده است. مطالعه این بروشور، علاقمندان را با برخى اطلاعات و واقعیات صنعت ساخت مترو در ایران آشنا مى‌سازد.

در فاز نخست این طرح اطلاع‌رسانى، یکصد مدرسه انتخاب شده‌اند تا ضمن توزیع کتابچه‌هاى تولید شده، در صورت تمایل مدیران مدارس پایتخت، نشست‌هاى آموزشى با پخش فیلم‌هاى آماده شده و همچنین در صورت امکان، بازدید از برخى کارگاه‌هاى ساخت ایستگاه‌هاى مترو براى دانش‌آموزان تدارک دیده شود.

منبع:تسنیم

ارسال نظر