تماس با ما درباره ما

آخرین آمار جهانی کرونا؛ بیش از ۶۴۱ میلیون مبتلا تاکنون + جدول

بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۶۴۱ میلیون و ۵۴۴ هزار و ۵۰۲ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۶۲۰ هزار و ۶۳ بیمار کووید- ۱۹ نیز تایید شده است.
آخرین آمار جهانی کرونا؛ بیش از ۶۴۱ میلیون مبتلا تاکنون + جدول

به گزارش 9صبح،بر اساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۶۹ هزار و ۸۷۹ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.

همچنین براساس جدول جهانی "ورلداُمتر"، آمریکا با بیش از ۱۰۰ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۷.۲ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۱ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (پنج شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۱۰۰,۰۵۴,۷۹۴ ۱,۱۰۱,۳۷۰
۲ هند ۴۴,۶۶۸,۲۹۸ ۵۳۰,۵۴۶
۳ فرانسه ۳۷,۲۱۷,۰۳۹ ۱۵۸,۰۰۲
۴ آلمان ۳۶,۱۵۲,۴۹۰ ۱۵۶,۱۹۲
۵ برزیل ۳۴,۹۸۰,۰۷۴ ۶۸۸,۸۱۱
۶ کره جنوبی ۲۶,۴۱۲,۹۰۱ ۲۹,۸۶۲
۷ انگلیس ۲۳,۹۵۴,۱۹۲ ۱۹۵,۵۳۰
۸ ایتالیا ۲۳,۸۲۳,۱۹۲ ۱۷۹,۹۸۵
۹ ژاپن ۲۳,۴۲۶,۷۹۶ ۴۷,۸۲۶
۱۰ روسیه ۲۱,۵۱۴,۳۴۱ ۳۹۱,۲۱۲

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

منبع:خبرآنلاین

ارسال نظر