تماس با ما درباره ما

مدارس این شهر تا ۳ بهمن تعطیل شد

فعالیت مدارس شهرستان بیرجند تا سوم بهمن غیر حضوری شد.
مدارس این شهر تا ۳ بهمن تعطیل شد

به گزارش 9صبح،مدیر آموزش و پرورش شهرستان بیرجند گفت: تمامی کلاس‌های مدارس ابتدایی، مراکز پیش دبستانی و کودکستان‌های این شهرستان از اول تا سوم بهمن ماه به صورت مجازی و غیرحضوری خواهد بود.

به نقل از  روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بیرجند، مجید بهدانی افزود: این تصمیم به استناد مصوبه جلسه شورای معاونین این مدیریت همچنین مصوبات ستاد مدیریت بحران استانداری مبنی بر افت فشار گاز شهری، برودت هوا و لزوم صرفه‌جویی در مصرف گاز اتخاذ شده است.

وی بیان کرد: همچنین فعالیت مدارس متوسطه اول و دوم با توجه به موافقت ستاد مدیریت بحران استانداری مبنی بر استفاده از سامانه گرمایشی مرکزی صرفا برای برگزاری امتحانات داخلی مدارس در بین ساعات ۱۰ تا ۱۲ روزهای هفته آتی خواهد بود که جزئیات شرایط و نحوه برگزاری امتحانات به مدیران مدارس اطلاع‌رسانی شده است.

مدیر آموزش و پرورش بیرجند گفت: درخصوص نحوه فعالیت مدارس در روزهای بعد نیز در شورای معاونین مدیریت، تصمیم‌گیری و اطلاع‌رسانی می‌شود.

در پی کاهش شدید دمای هوا از هفته گذشته و بنا به تصمیم ستاد مدیریت مصرف انرژی استان تمامی ادارات، دستگاه‌های اجرایی و مراکز آموزشی خراسان جنوبی از روز چهارشنبه ۲۱ دی ماه تعطیل و مدارس غیرحضوری شد.

این تعطیلی بنا به شرایط جوی و اُفت فشار گاز در چند نوبت تمدید شد که براساس آخرین تصمیم ادارات و مراکز آموزشی خراسان جنوبی ۲ روز آخر هفته جاری نیز تعطیل هستند و ادارات استان از روز شنبه اول بهمن با ۲ ساعت تاخیر و به شرط استفاده از سوخت جایگزین آغاز به کار می‌کنند.

موج دوم سرما هفته آینده وارد خراسان جنوبی می‌شود و اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی درباره فعالیت سامانه بارشی جدید و کاهش محسوس دمای هوا در این استان هشدار سطح نارنجی صادر کرد.

معاون استاندار و سخنگوی ستاد مدیریت مصرف انرژی خراسان جنوبی امروز اعلام کرد: تصمیم‌گیری درخصوص فعالیت مدارس دوره ابتدایی به فرمانداران و مدیران آموزش و پرورش شهرستان‌ها سپرده شد تا بنا به شرایط آب و هوایی هر منطقه انجام شود.

علیرضا عباس‌زاده گفت: از آن جایی که امتحانات نوبت اول دانش‌آموزان مقاطع متوسطه اول و دوم به تعویق افتاد لذا از روز شنبه اول بهمن این امتحانات با برنامه‌ریزی آموزش و پرورش و مدیران مدارس، از سر گرفته می‌شود.

ارسال نظر