تماس با ما درباره ما

تمام خدمات مالیاتی الکترونیکی می‌شود

رییس سازمان مالیاتی گفت: به دنبال مودی محوری هستیم و تلاش بر آن است که تمام خدمات را الکترونیکی کنیم.
تمام خدمات مالیاتی الکترونیکی می‌شود

به گزارش 9صبح،داوود منظور رئیس سازمان امور مالیاتی در مراسم رسم درستکاری و رونمایی از سامانه «تراز» با تاکید براینکه رویکرد ما در این دوران تحول مالیاتی، تعامل حداکثری با جامعه مودیان است و تلاش براین است که دیوار بین مودیان و مالیات را برداریم، اظهار کرد: نظام مالیاتی شریک فعالیت اقتصادی همه فعالان است که به کوشش آن‌ها چرخ اقتصاد می‌چرخد و شاهد تولید ثروت و اشتغال آفرینی هستیم.
وی در ادامه افزود: در تلاش هستیم بخشنامه‌ها و تعاملات ما به گونه‌ای باشد که کار فعالان اقتصادی را تسهیل کنیم. به دنبال مودی محوری هستیم و تلاش بر این است که تمام خدمات را الکترونیکی کنیم.
رئیس سازمان امور مالیاتی در این خصوص تاکید کرد: یکی از اصول ما اعتماد به خوداظهاری هاست و این نگاه را از سال گذشته آغاز کردیم که امسال هم شاهد افزایش خوداظهاری‌های مالیاتی بودیم. ضمن اینکه ۷۷ درصد از اظهارنامه‌ها را بدون رسیدگی قطعی کردیم و پذیرفتیم.
منظور در ادامه یادآور شد: در سال جاری تلاش کردیم اظهارنامه‌های برآوردی برای کسانی که اظهارنامه خود را تسلیم نکردند، تولید کنیم.۳۵۰ هزار شرکت و اشخاص حقوقی اظهارنامه عملکرد ۱۴۰۰ سال خود را تسلیم نکردند که ما برای آن‌ها اظهارنامه تولید کردیم.
وی تصریح کرد: رییس جمهور و معاون اول رییس جمهور بر اعتماد به خوداظهاری مؤدیان تاکید دارند که این فرآیند را آغاز کرده ایم. ضمن اینکه اوراق قطعی برای یک میلیون و ۸۰۰ مؤدی آماده و به کارپوشه آن‌ها ارسال شده و قرار است ۵ تا ۱۰ درصد مؤدیان به شکل تصادفی بررسی شوند.
به گفته رئیس سازمان امور مالیاتی، دولت برای اینکه بتواند خدمات شایسته‌ای ارائه کند نیازمند تأمین مالی پایدار است که مالیات این نقش را به خوبی ایفا می‌کند و برهمین اساس در سال گذشته و سال جاری گام‌های مهمی برداشته‌ایم.

ارسال نظر