تماس با ما درباره ما

پیشکسوت استقلال ساپینتو را شست و پهن کرد : او یک دلقک است !

پیشکشوت سابق استقلال به تندی از ریکاردو ساپینتو انتقاد کرد.
پیشکسوت استقلال ساپینتو را شست و پهن کرد : او یک دلقک است !

به گزارش منیبان، حسن روشن پیشکسوت فوتبال کشورمان درباره ارزیابی اش از انتخاب سرمربی تیم ملی اظهار کرد: مربیانی که انصراف دادند، اصلح‌تر بودند. به نظرم ما در بازی‌های آسیایی چه با مربیان خارجی چه با داخلی‌ها به مشکل می‌خوریم. اکنون مربی خوب خارجی که آزاد باشد وجود ندارد و مربیانی همانند استراماچونی و ویلموتس  که در ۱۰ سال گذشته به ایران آمدند بیکار بودند. به قولی مرغ همسایه غاز است و فدراسیون فوتبال به دنبال جذب مربی خارجی است و بر سر مربیان داخلی می‌زند. فرکی، قلعه نویی و دایی تجربه خوبی دارند،  اما نکونام تجربه مدیریتی ندارد. تیم ملی فوتبال یک مربی همانند مهاجرانی می‌خواهد که مدیر باشد و بازیکنان را با هم هماهنگ کند. ۹۰ درصد تیم ملی را لژیونر‌ها تشکیل می‌دهند و اگر آن‌ها بازی خودشان را انجام بدهند تیم ملی به موفقیت می‌رسد. کی روش یک عالمه پول گرفت و رفت و تیم ملی در جام جهانی اوت شد. به نظرم تیم ملی فوتبال با مربیگری هاشمیان وباقری می‌توانست به مرحله بعد جام جهانی صعود کند. با مربیان داخلی همانند خارجی‌ها قرارداد ببندند نه اینکه اگر مربی داخلی در جام ملت‌های آسیا  نتیجه نگرفت، او را برکنار کنند. فوتبال ما خاکستر شده است و پول به خارجی‌هایی همانند کی روش می‌دهند که در نهایت هم نتیجه نمی‌گیریم.

پیشکسوت فوتبال درباره اینکه تاج تلاش می‌کند تا  با کمک مالی دولت بتواند مربی خارجی به خدمت بگیرد، گفت: تاج چه کاره است که می‌خواهد مربی انتخاب کند. رئیس فدراسیون فوتبال وظیفه اش این است که کمیته‌های مختلف را تشکیل بدهد تا اعضای آن بهترین تصمیم را در حوزه انضباطی، اخلاقی و فنی بگیرند. کمیته فنی باید سرمربی تیم ملی را انتخاب کند. مصطفوی و دادکان روسای سابق فدراسیون فوتبال  با وجود اینکه خودشان فوتبالیست بودند، اما در کار تیم ملی دخالت نمی‌کردند و کمیته فنی در این باره تصمیم می‌گرفت. بدبختی فوتبال از آن جا شروع شد که امثال تاج و کفاشیان به فدراسیون فوتبال آمدند و کی روش را به عنوان سرمربی انتخاب کردند.بهترین کاری که تاج می‌تواند انجام بدهد از لحاظ مدیریتی است و برای کمیته‌ها بهترین‌ها را انتخاب کند تا آن‌ها در زمینه انضباطی، اخلاقی و فنی تصمیم بگیرند. کی روش ۱۰ سال اینجا بود و پول بیت المال را خورد، اما کاری نکرده است.

روشن درباره اینکه کمیته فنی در فدراسیون فوتبال وجود ندارد، گفت: پسرخاله و دوستان خودشان را به عنوان اعضای کمیته فنی انتخاب می‌کنند تا دلار‌ها را بین هم تقسیم کنند. قاسمپور تنها عضو فنی بود که او هم گلایه داشت که تاج نمی‌داند کمیته فنی چه کار می‌کند؟

پیشکسوت فوتبال تصریح کرد: مربیان خوب خارجی در دنیا بیکار نیستند و همه آن‌ها کار دارند و برخی از خارجی‌ها هم دلالان می‌آورند و در نهایت طلبکار می‌شوند و از فدراسیون فوتبال شکایت می‌کنند. به نظرم اول باید کمیته فنی تشکیل بدهند و آن‌ها از گزینه‌های مدنظر خود برنامه بخواهند تا یکی از بهترین گزینه‌ها برای تیم ملی انتخاب شود و به آن مربی هم فرصت بدهند تا کارش را انجام بدهد. اکنون انتخاب اعضای کمیته فنی مهمتر ار انتخاب سرمربی است. تاج پولدار است خودش از جیبش پول مربی خارجی را بدهد و به ایران بیاورد. اگر  او مربی خارجی را با  پول بیت المال بیاورد در آن صورت دلش برای هزینه‌های صرف شده نمی‌سوزد.

او درباره وضعیت تیم فوتبال استقلال گفت: من بازی‌های استقلال را نگاه نمی‌کنم و یک دلقک به نام ساپینتو  را به عنوان سرمربی آوردند که به مربیان  و فوتبال ما توهین می‌کند. وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال باید جواب این مربی را بدهد که به ایرانی‌ها توهین کرده است.

ارسال نظر