تماس با ما درباره ما

راهکارهایی برای رفع کسالت در سفرهای جاده‌ای/ با این ترفندها مسیر طولانی جاده را کوتاه کنید

اگر برای ایام نوروز سفر جاده‌ای طولانی در پیش دارید با برخی راهکارها می‌توانید سفرخود را لذت بخش کنید تا مسیر برایتان کوتاه شود.
راهکارهایی برای رفع کسالت در سفرهای جاده‌ای  با این ترفندها مسیر طولانی جاده را کوتاه کنید

به گزراش 9صبح،سفرهای جاده‌ای می‌تواند برای کل خانواده سرگرم کننده و هیجان انگیز باشد، اما سوار شدن در خودرو یا اتوبوس برای ساعت‌های طولانی می‌تواند بسیار کسل کننده باشد. با این حال با برخی راهکارها می‌توان این نوع سفر را هم لذت‌بخش کرد.آماده شدن برای سفر

۱. علاوه بر لوازم ضروری مانند لباس و لوازم بهداشتی، فراموش نکنید که موارد ضروری مانند داروها را نیز در کوله خود در نظر بگیرید.

۲. یک کوله پشتی پر از چیزهایی که ممکن است برایتان سرگرم کننده باشد، مانند کتاب، پازل و بازی‌های ویدئویی قابل حمل داشته باشید. چند میان وعده خوشمزه هم درست کنید.

۳. مطمئن شوید که ماشین تمیز است. زباله‌ها و هر چیزی را که خودرویتان را شلوغ می‌کند بردارید. صندلی‌ها را جاروبرقی بکشید. یک پتو روی صندلی بگذارید تا راحت باشید. داشتن یک ماشین تمیز باعث می‌شود هوا تمیزتر شود و احساس کسالت کمتری داشته باشید.

۴. سعی کنید قبل از شروع سفر راحت باشید. قبل از رفتن از دستشویی هم استفاده کنید. بالش خود را درست تنظیم کنید، زیرا قرار است مدت طولانی در خودرو بمانید. حتی کفش‌هایتان را در بیاورید و استراحت کنید. از پنجره به بیرون نگاه کنید و مناظر زیبا را ببینید.

راهکارهایی برای لذت بردن از سفر جاده‌ای

۱. می‌توانید برای سرگرمی و گذر زمان از بازی‌های تلفن همراهتان استفاده کنید. این بازی‌ها اغلب سرگرم کننده هستند و ذهن شما را به حرکت درمی‌آورند. 

۲. از تخیلاتتان استفاده کنید. به چیزهای سرگرم کننده فکر کنید، یا به بیرون از پنجره نگاه کنید. می‌توانید در ذهن خود قصه یا فیلم بسازید.

۳. به آهنگ‌های مورد علاقه یا پادکست‌های خود گوش دهید. شاید شما آلبومی داشته باشید که هنوز به آن گوش نکرده‌اید، بنابراین در این زمان سفر بهترین فرصت برای گوش دادن است. به این روش به راحتی زمان می‌گذرد.

۴. اگر خواندن کتاب در خودرو اذیتتان نمی‌کند کتاب بخوانید. حواستان باشد اگر جزو افرادی هستید که خواندن کتاب در خودرو سبب سرگیجه و حالت تهوع شما می‌شود این کار را انجام ندهید. در غیر این صورت چند مجله و کتاب با خود داشته باشید. اگر در خانه خود کتاب‌های زیادی ندارید می‌توانید برنامه‌های مخصوص کتاب خواندن را روی گوشی همراه خود نصب کنید و از آن طریق مطالعه کنید.

۵. خلاق باشید. اگر دفترچه یادداشت دارید، می‌توانید داستان بنویسید. یا حتی طراحی کنید. داستانی بنویسید که اطراف شما را منعکس کند. با این روش‌ها هم زمان می‌گذرد و ذهن شما را به حرکت درمی‌آورد.  

۶. اگر در سفر همراه دارید باهم بازی کنید. اگر می‌خواهید با سایر مسافران شوخی کنید، مطمئن شوید که آنها هم حوصله دارند. با افرادی که به راحتی عصبانی می‌شوند شوخی نکنید.

۷. کمی چشم‌هایتان را ببندید. اگر صبح به سفر می‌روید، ۳ ساعت قبل از خواب بیدار شوید و کارهایی را انجام دهید که خسته‌تان کند. مثلا اگر ساعت ۷:۳۰ صبح قصد سفر دارید، ساعت ۴:۳۰ از خواب بیدار شوید. وسایل و غذای خود را بسته بندی کنید، یا خانه را تمیز کنید. با این روش زمانی که در راه هستید فوق العاده خسته خواهید بود و به راحتی به خواب خواهید رفت. به علاوه، وقتی از خواب بیدار می‌شوید، چند ساعت به مقصد خود نزدیک می‌شوید.

چگونه در خودرو راحت بخوابیم

۱. بالش، پتو و کیسه خواب داشته باشید. این به شما کمک می‌کند تا احساس راحتی بیشتری در خودروی خود داشته باشد و صندلی عقب بیشتر شبیه تخت باشد. بالش‌های گردن نیز در جاده‌ها عالی هستند.

۲. برای سفرهای طولانی یک تشک بادی یا پد خواب به همراه داشته باشید. اگر قصد دارید چندین بار در سفر بخوابید، برای راحتی بیشتر روی یک تشک بادی سرمایه گذاری کنید که به راحتی در پشت ماشین شما جای بگیرد.

۳. بسیاری از افراد در مکان‌هایی غیر از تخت خواب خود برای خوابیدن مشکل دارند. وسایل تسکین دهنده‌ای را که به طور مرتب استفاده می‌کنید برای استراحت به همراه داشته باشید تا احساس راحتی بیشتری در ماشین خود داشته باشید.

۴. پوشش‌هایی برای شیشه‌های خودروی خود قرار دهید. با این کار نور خورشید در روزهای آفتابی اذیتتان نمی‌کند.

۵. اگر خودتان رانندگی می‌کنید در پارکینگی پارک کنید که اقامت شبانه در آن قانونی است. کلا بهتر است جاهای مطمئن برای استراحت توقف کنید تا بتوانید کمی بخوابید.

۶. به جای چراغ ماشین خود از چراغ‌های قابل شارژ استفاده کنید. روشن نگه داشتن نور چراغ خودرو در تمام طول شب می‌تواند باتری ماشین شما را به سرعت تخلیه کند. بهتر است اگر قصد خواب طولانی‌تری دارید و نیاز به نور هم هست از یک چراغ قوه یا یک چراغ قابل شارژ در ماشین خود استفاده کنید.

۷. اگر هوا سرد است، لباس‌های اضافی بپوشید. شما نمی‌توانید ماشین خود را برای تمام شب روشن نگه دارید، بنابراین ممکن است کمی سرد شود. یک گرمکن اضافی، یک کلاه، تعدادی شلوار ورزشی و چند جوراب بپوشید تا خیلی سرد نشوید.

منبع:همشهری آنلاین

ارسال نظر