تماس با ما درباره ما

نرخ ارز امروز ۲۳ آبان ۱۴۰۲

در معاملات امروز مرکز مبادله طلا و ارز ایران، دلار آمریکا به ۴۱هزار و ۴۶۹ تومان و حواله دلار نیز به ۳۷هزار و ۶۷۶ تومان رسید.
نرخ ارز امروز ۲۳ آبان ۱۴۰۲

به گزارش 9 صبح، بر اساس معاملات بازار مبادله ارز و طلای ایران، قیمت هر اسکناس دلار امروز ۴۱هزار و ۴۶۹ تومان و حواله دلار نیز به ۳۷هزار و ۶۷۶ تومان اعلام شد.

قیمت دلار آبان ماه
عنوان قیمت
نرخ رسمی دلار ۴۲۰۰ تومان
دلار در صرافی ملی ۴۱۰۵۴ تومان
دلار در بازار متشکل ۴۱۴۶۹ تومان

 

در تابلوی معاملاتی مرکز مبادلات ارزی در روز جاری، نرخ اسکناس یورو ۴۴ هزار و ۳۷۰ تومان و نرخ حواله یورو نیز به ۴۰ هزار و ۲۶۱ تومان اعلام شده است.همچنین در مرکز مبادله ارز و طلا، نرخ اسکناس درهم ۱۱هزار و ۲۹۱ تومان ارزش‌گذاری شده و نرخ حواله درهم نیز ۱۰هزار و ۲۵۹ تومان اعلام شده است.

در معاملات امروز بازار تهران، هر اسکناس یورو ۵۵۴۲۶ تومان قیمت خورد. بر این اساس قیمت هر یورو نسبت به معاملات روز گذشته ۴۰۴ تومان افزایش قیمت را تجربه کرد. روز گذشته یورو در بازار آزاد تهران ۵۵۰۲۲ قیمت خورده بود. همچنین صرافی ملی امروز قیمت هر یورو را ۴۳۹۲۷ تومان برای خرید و ۴۴۳۷۰ تومان برای فروش اعلام کرد. مرکز مبادله قیمت یورو را برای امروز ۴۴۳۷۰ تعیین کردند.
قیمت یورو امروز در بازار آزاد

قیمت یورو امروز با اندکی افزایش همراه بود. به این ترتیب هر برگ از اسکناس یورو در بازار تهران امروز ۵۵ هزار و ۴۲۶ تومان قیمت خورد. بر این اساس قیمت یورو امروز در بازار آزاد تهران حدود ۴۰۲ تومان نسبت به قیمت یورو در روز گذشته افزایش یافت. روز گذشته یورو با اندکی نوسانات افزایشی، در بازار آزاد تهران ۵۵۰۲۲ قیمت خورده بود.

قیمت یورو در بازار آزاد آبان ماه
  شنبه یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنجشنبه جمعه
هفته اول آبان - - ۵۳۶۷۴ ۵۳۸۷۴  ۵۳۸۵۲  ۵۴۱۶۷ -
هفته دوم آبان ۵۵۰۷۲ ۵۴۶۵۲ ۵۴۲۷۹ ۵۴۸۳۶ ۵۴۲۵۷ ۵۵۰۱۸ ۵۵۰۱۸
هفته سوم آبان ۵۵۱۱۰ ۵۵۲۱۶ ۵۵۱۳۶ ۵۴۹۱۹ ۵۴۹۱۹ ۵۴۹۱۲ -
هفته چهارم آبان ۵۴۹۸۱ ۵۴۹۷۸ ۵۵۰۲۲ ۵۵۴۲۶  

همچنین قیمت هر برگ اسکناس یورو در مرکز مبادله با افزایش نسبت به روز کاری گذشته به ۴۴ هزار و ۳۷۰ تومان و نرخ حواله یورو نیز به ۴۰ هزار و ۲۶۱ تومان رسیده است. قیمت یورو در هفته گذشته قیمت یورو  ۴۴ هزار و ۱۶۰ تومان و نرخ حواله یورو نیز به ۴۰ هزار و ۱۴۵ تومان اعلام شده است.

در صرافی ملی نیز قیمت یورو امروز ۴۳ هزار و ۹۲۷  برای خرید و ۴۴ هزار و ۲۷۰ تومان برای فروش قیمت خورد که نسبت به قیمت روز گذشته کاهش داشته است. روز گذشته قیمت یورو در صرافی ملی ۴۳ هزار و ۸۴۴  برای خرید و ۴۴ هزار و ۲۸۷ تومان برای فروش تعیین شده بود.
اهمیت قیمت یورو در ایران

یورو ارز رسمی اغلب کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. این ارز توسط ۱۹ عضو از ۲۷ عضو آن استفاده می‌شود.آلمان، فرانسه، اتریش، فنلاند،ایرلند ایتالیا و لوکزامبورگ بخشی از کشورهایی هستند که از ارز یورو استفاده می‌کنند. البته ۹ کشور دیگر نیز وجود دارند که با اینکه عضو اتحادیه اروپا نیستند اما از یورو برای مبادلات خود می‌کنند.  با توجه به اینکه یورو پس از دلار پرکاربردترین ارز استفاده شده در جهان است نوسانات آن برای فعالان بازار بسیار بااهمیت است و بسیاری روزانه قیمت یورو را رصد می‌کنند. در ایران نیز قیمت یورو بر بازارهای خاص و همچنین برخی فعالیت‌های بازرگانی اثرگذار است. به همین دلیل قیمت بررسی قیمت روز یورو در ایران از اهمیت بالایی برخوردار است./ اقتصاد آنلاین

ارسال نظر