تماس با ما درباره ما

یک میلیون کارت هوشمند به اتباع تحویل داده شد

رئیس سازمان ملی مهاجرت از توزیع یک میلیون کارت هوشمند اتباع و مهاجران خارجی در اداره اتباع استان‌ها خبر داد.
یک میلیون کارت هوشمند به اتباع تحویل داده شد

به گزارش 9 صبح، همایش مدیران کل اتباع کشور در مورد اتباع غیرمجاز و کارت هوشمند، صبح امروز با حضور دکتر عبدالله مبینی؛ معاون وزیر کشور و رئیس سازمان ملی مهاجرت، نمایندگان و مدیران کل اتباع استان‌های کشور و برخی مقامات دولتی دیگر در سازمان ملی مهاجرت برگزار شد.

در ابتدای این همایش دکتر عبدالله مبینی؛ معاون وزیر کشور و رییس سازمان ملی مهاجرت اظهار کرد: اقداماتی در استان‌های ایران در سه ماه اخیر صورت گرفته که در بعضی از استان‌ها کار تمام شده یا رو به پایان و در برخی دیگر روند اقدامات کند است.

رئیس سازمان ملی مهاجرت ادامه داد: به طور کلی در بررسی‌های صورت گرفته به دلیل یک سیاست مدون در بحث مهاجرت ( راهبرد مهاجرت کشور) در این زمینه فقدان‌هایی را داشته‌ایم‌.

وی با بیان اینکه اگر مرز بسته شود مسئله مهاجرین و ساماندهی تمام شده نیست، افزود: به عنوان مثال بین آمریکا و مکزیک یک دیوار بزرگ با انواع تجهیزات کشیده شده است اما آیا کار تمام شد‌؟

رئیس سازمان ملی مهاجرت با بیان اینکه کنترل مرز و بستن گلوگاه‌ها مهم است اما اتمام کار نیست، تصریح کرد: مهاجرین داخل کشور باید طبق یک برنامه  ساماندهی و مدیریت شوند.

مبینی تصریح کرد: پدیده اتباع و مهاجرین یک پدیده چند وجهی است و یک راهکار نمی‌تواند تمام کار باشد بلکه انواع سیاست‌های مختلف باید در یک بسته جامع تدوین شود‌.

وی افزود: در این بسته جامع، مرز و امور ساماندهی باید مدیریت شود، غیرمجازین مدیریت شوند، صدور روادید اصلاح شود و دیپلماسی با طرف مقابل باید
صورت بگیرد.

رئیس سازمان امور مهاجرین با بیان اینکه در بررسی‌های صورت گرفته موانع را شناسایی کردیم، ادامه داد: یک برنامه عملیاتی راجع به استان‌ها مشخص شده که برخی از استان‌ها حرکت را خوب آغاز کرده‌اند.

وی افزود: برخی از استان‌ها در وضعیت مناسب اما در بعضی از  استان‌ها عقب‌ماندگی داریم که در تلاش‌ هستیم تا موانع موجود را دسته‌بندی و رفع کنیم.

مبینی متذکر شد: ساماندهی اتباع شروع شده و نزدیک به یک میلیون کارت را به اداره اتباع استان‌ها توزیع کردیم همچنین برنامه‌های دیگر برای اتباع مجاز در حال اجرا است.

وی افزود: در برنامه‌ها سقف مجاز اسکان اتباع استان‌ها مشخص شده و در آن برنامه آمده است که ما چه نیروی کاری داریم و در چه مشاغلی نیروی کار کم داریم.

رئیس سازمان ملی مهاجرت خاطرنشان کرد: این برنامه‌ریزی ها مجموعه اقداماتی است که سازمان ملی مهاجرت به صورت شبانه‌روزی در دستور کار خود قرار داده که این ساماندهی‌ها باید به یک سیاست مدون برسد.
در اواسط این همایش نمایندگان و مدیران کل اتباع استان‌های کشور راجع به اقدامات انجام شده در حوزه‌های دانش‌آموزی، دانشجویی، کودکان کار و بهداشت و درمان و موانع موجود به همراه آمار و ارقام نکاتی را مطرح کردند./تسنیم

ارسال نظر