تماس با ما درباره ما

وحشت ازبک‌ها از پدر استقلال!

حریف روز سه‌شنبه تیم ملی فوتبال ایران از دو چهره سرشناس استقلال و پرسپولیس خاطره بسیار بدی دارد.
وحشت ازبک‌ها از پدر استقلال!

به گزارش 9 صبح، تیم ملی فوتبال کشورمان که پس از پیروزی پرگل خانگی برابر هنگ کنگ حالا باید آماده تقابل با ازبکستان در خانه حریف شود، طی ۲۵ سال اخیر انواع بلاها را در زمین فوتبال بر سر ازبکستان آورده و تعداد پیروزی‌هایش مقابل این تیم دو رقمی شده است. تیم ملی ایران تاکنون ۱۰ بار موفق به شکست دادن ازبکستان شده و خاطره انگیزترین پیروزی ما مقابل این تیم در سایه اتحاد دو چهره تاریخساز استقلال و پرسپولیس رقم خورده است.

ملی پوشان کشورمان اولین بار پاییز سال ۷۷ در مرحله حذفی پیکارهای فوتبال بازی‌های آسیایی ۱۹۹۸ بانکوک به مصاف ازبکستان رفتند. ازبک‌ها در آن مقطع مدافع عنوان قهرمانی مسابقات مذکور بودند و ادعای فراوانی داشتند اما تیم ملی ایران با اتکا بر هدایت منصور پورحیدری، پدر فقید استقلال و درخشش فراموش نشدنی علی دایی، اسطوره ماندگار پرسپولیس توانست ازبکستان را با نتیجه ۴ بر صفر شکست بدهد. پیروزی که دایی در آن هت‌تریک کرد.

حالا ۲۵ سال از آن مسابقه می‌گذرد ولی هنوز هم جدال مذکور سنگین‌ترین شکست ازبکستان برابر ایران محسوب می‌شود و آنها قطعاً هرگز منصور پورحیدری فقید و البته علی دایی را فراموش نخواهند کرد.

منبع: خبرورزشی

ارسال نظر