تماس با ما درباره ما

جانشین جهانبخش در دیدار با ازبکستان

علیرضا جهانبخش به دلیل مصدومیت فرصت بازی برابر تیم ملی فوتبال ازبکستان را از دست داد.
جانشین جهانبخش در دیدار با ازبکستان

به گزارش 9 صبح، علیرضا جهانبخش به دلیل مصدومیت فرصت بازی برابر ازبکستان را از دست داد و پیدا کردن جانشین او تبدیل به ابهام اصلی ترکیب تیم ملی شده است.

تیم ملی فوتبال ایران در چارچوب هفته دوم دور دوم انتخابی جام جهانی 2026 باید روز سه‌شنبه از ساعت 16:30 به وقت تهران رودرروی میزبان خود تیم ملی ازبکستان قرار بگیرد؛ سخت‌ترین بازی شاگردان امیر قلعه‌نویی در این مرحله که باید در تاشکند به انجام برسد. کادرفنی برای این مسابقه نام پنج بازیکن را از لیست خارج کرد که علیرضا جهانبخش یکی از آن‌هاست. ستاره تیم فاینورد به دلیل مصدومیتی که در دیدار با هنگ‌کنگ از ناحیه همسترینگ برایش به‌وجود آمد، فرصت تقابل با ازبکستان را از دست داد و برای مداوای پای مصدوم خود به هلند بازگشت. حالا سوالی که مطرح می‌شود این است که جانشین او در دوئل با تیم تحت هدایت سرچکو کاتانتس چه کسی خواهد بود.

مهرداد محمدی

وینگر آماده این فصل استقلال می‌تواند یکی از گزینه‌های اصلی برای جانشینی علیرضا جهانبخش باشد. مهرداد محمدی در بازی برابر هنگ‌کنگ جایی در لیست نداشت و روی سکوها نشست ولی حالا می‌تواند فرصت حضور در ترکیب را داشته باشد. او در این فصل برای جواد نکونام بازی‌های خوبی در سمت راست به انجام رسانده است و به واسطه همین نمایش قابل قبول بعد از مدت‌ها به تیم ملی دعوت شد و حتی در جدال مقابل اردن توانست در قامت یک بازیکن تعویضی، گلزنی کند. در بین نفرات حاضر در اردو مهرداد تنها بازیکنی است که پست تخصصی‌اش در این فصل وینگر راست بوده است.

مهدی ترابی یا محمد محبی

عملکرد خوب محمد محبی در سمت چپ باعث شده تا مهدی ترابی فعلا کار سختی برای حضور در ترکیب اصلی داشته باشد. ترابی مدت‌هاست در پست وینگر یا هافبک راست به میدان نرفته اما قابلیت بازی در این پست را دارد و ممکن است با توجه به سبقه خوبش برابر ازبکستان شانس حضور فیکس را داشته باشد. در سوی دیگر ماجرا باید به محمد محبی اشاره کنیم. وینگر کنونی تیم روستوف روسیه که در بازی با هنگ‌کنگ یک پاس گل برای سردار آزمون ارسال کرد و خودش هم یک موقعیت عالی را از کف داد. محبی در استقلالِ فصل قبل، زیر نظر سا پینتو در نقش وینگر راست به بازی گرفته شد و آشنایی خوبی با این پست دارد. در صورت حضور او در سمت راست، احتمالا مهدی ترابی در سمت چپ بازی خواهد کرد.

سامان قدوس

با روی کار آمدن قلعه‌نویی و پس از به پایان رسیدن ایام دوری سامان قدوس از تیم ملی، این بازیکن در تیم ملی فیکس شد و اکنون جزو مهره‌های مورد اعتماد کادرفنی محسوب می‌شود. یکی از ویژگی‌های سامان چندپسته بودن اوست. این بازیکن علی‌رغم به کار گرفته شدن در میانه میدان، توانایی بازی در کناره‌ها را دارد و این احتمال، ولو بسیار کم، وجود دارد که قلعه‌نویی بخواهد از قدوس به عنوان جانشین جهانبخش استفاده کند.

رامین رضاییان

دیگر گزینه‌ای که احتمال دارد نفش وینگر راست را بازی کند رامین رضاییان خواهد بود. فول‌بک باتجربه تیم ملی ایران سابقه بازی در این پست را دارد و با توجه به توانایی‌اش در کارهای تهاجمی بعید نیست که در این پست به بازی گرفته شود. در صورت رخ دادن این فرضیه، صادق محرمی در سمت راست خط دفاعی جای رضاییان را پر خواهد کرد.

ارسال نظر