تماس با ما درباره ما

خنثی شدن عملیات بزرگ تروریستی

پلیس پاکستان روز دوشنبه اعلام کرد که ۷ تروریست «تحریک طالبان» که قصد حمله تروریستی بزرگ در استان «پنجاب» را داشتند، دستگیر کرده است.
خنثی شدن عملیات بزرگ تروریستی

به گزارش 9 صبح، به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، پلیس پاکستان روز دوشنبه اعلام کرد که ۷ تروریست از جمله یکی از سرکردگان ارشد گروه «تحریک طالبان» که قصد حمله تروریستی بزرگ در استان «پنجاب» را داشتند، دستگیر کرده است.

به گزارش وبگاه «اوت لوک ایندیا» به نقل از منابع خبری پاکستان، این تروریست‌ها روز یکشنبه در بخش‌های مختلف استان پنجاب توسط نیرو‌های امنیتی پاکستان دستگیر شدند.

سخنگوی اداره مبارزه با تروریسم پاکستان گفت: «با همکاری دستگاه اطلاعاتی ۷ تروریست تحریک طالبان پاکستان دستگیر شدند و توطئه تروریستی بزرگ در استان پنجاب خنثی شد.»

وی گفت که تروریست‌ها در آستانه انجام حملات خرابکارانه در چند تاسیسات استان بودند.

حملات تشدید شده توسط طالبان پاکستان و سایر گروه‌های تروریستی در سال جاری صد‌ها نفر را که اکثرا اعضای نیرو‌های امنیتی بودند، کشته‌اند. ارتش کشته شدن دستکم ۲۴۰ نظامی را تایید کرده است. «انوار الکاکار» نخست وزیر موقت پاکستان گفت: «ما نگرانی داریم، زیرا گروه‌هایی مانند طالبان پاکستان در خاک افغانستان ساکن هستند. اردوگاه‌های آموزشی در خاک آنهاست و برای ما نگران کننده است.»

سخنگوی اداره مبارزه با تروریسم پاکستان افزود که تروریست‌ها از شهر‌های «سهیوال»، «پاکپتان»، «راولپندی» از استان پنجاب بودند در حالی که فرمانده آن‌ها در منطقه «بهاولپور» دستگیر شد.

در این بیانیه آمده است: «۹۵ گرم مواد منفجره، مقادیری نارنجک، بمب‌های دست ساز، ۹ چاشنی انفجاری از تروریست‌ها کشف شده است.»

دولت پاکستان اخیرا افغانستان را به ساخت و ساز‌های غیرقانونی در یک گذرگاه مرزی مهم بین دو کشور متهم کرد و آن را نقض حاکمیت ارضی خود خواند.

گذرگاه مرزی «تورخم» در استان «خیبر پختونخوا» در شمال غربی پاکستان اخیرا پس از تبادل آتش بین نیرو‌های پاکستان و طالبان بسته شد و صد‌ها دستگاه کامیون حامل کالا‌های ضروری در هر دو طرف سرگردان شدند.

ارسال نظر