تماس با ما درباره ما

اقتصادی

سهام عدالت این افراد ۳۰ برابر شد

مدیر کل دفتر توسعه مردمی سازی واگذاری‌ها با اشاره به آخرین وضعیت تخصیص سهام عدالت به مشمولان جدید،گفت: حدود سه میلیون و ۹۰۰ هزار نفر از افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی که تاکنون سهام عدالت دریافت نکرده‌اند، پس از تصویب سبد پیشنهادی در هیات وزیران، سهام‌دار می‌شوند.

فشار مالیاتی سال جدید روی چه قشری بیشتر است ؟

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت که علت افزایش درآمدهای مالیاتی، تورم و افزایش تعداد مودیان است و قرار نیست فشار مالیاتی جدیدی به افراد حقوقی، شرکت‌ها و تولیدکنندگان وارد شود.

پدیده عجیب خرید ضامن برای دریافت وام!

سختگیری بانک‌ها برای پرداخت وام ازدواج، نه تنها باعث داغ شدن بازار خرید و فروش حق امتیاز وام شده بلکه پدیده عجیب خرید ضامن برای دریافت وام را نیز در پی داشته است.

ارزان ترین ساندویچ های بازار چند؟

قیمت ساندویچ فلافل در شهر تهران چندان ثابت نیست اما به طور میانگین قیمت هر عدد ساندویچ فلافل معمولی (مشتمل بر ۵ عدد فلافل) بدون نوشابه در مناطق مرکزی پایتخت ۴۰ هزار تا ۴۵ هزار تومان است.

این کارمندان مستقیما از خزانه حقوق می‌گیرند

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: اکنون پرداختی های دولت مستقیم به حساب ذی نفع نهایی واریز می شود و کلیه حقوق بگیران دولت حقوق خود را مستقیما دریافت می کنند. همه دستگاه ها به حساب خزانه متصل شده اند، به جز برخی از شرکت های زیرمجموعه وزارت نفت و دانشگاه های علوم پزشکی و وزارت علوم که در حال پیگیری این موضوع هستیم.

یک لیتر بنزین از یک لیتر آب ارزان‌تر است!

با پیشی گرفتن مصرف بنزین از تولید آن، بار دیگر دولت به دنبال راهکاری برای جبران ناترازی بنزین می‌گردد. در همین زمینه امروز احمد وحیدی، وزیر کشور، بار دیگر کلیشه ارزان‌تر بودن یک لیتر آب از یک لیتر بنزین را مطرح کرد.

واریزی یلدایی دولت برای مردم

رئیس سازمان بورس گفت: مرحله اول سود سهام عدالت تا پایان آذر ماه و شب یلدا واریز خواهد شد و افرادی که سهام یک میلیون تومانی دارند در این مرحله یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان سود دریافت می‌کنند.

هر کیلو آجیل شب یلدا چند؟

رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار مشهد در مورد وضعیت بازار آجیل در روزهای نزدیک به شب یلدا گفت: با توجه به افزایش تولید و از طرف دیگر، به دلیل تثبیت نرخ ارز، امسال ما در بازار آجیل شاهد ثبات قیمت‌ها هستیم.

جزئیات جدید از اضافه شدن یارانه جدید در آذر ماه

علیرضا عسگریان در برنامه صف اول سیما در مورد پایگاه رفاه ایرانیان گفت: این پایگاه مهم‌ترین داده‌های کشور را از بخش‌های مختلف دریافت می‌کند و تحلیل داده‌ها به صورت هوشمند انجام می‌شود و دهک‌بندی و صدک‌بندی افراد براساس این داده‌ها به عنوان مهم‌ترین زیرساخت انجام می‌شود.

تن ماهی برای بار سوم گران شد

رئیس اتحادیه سوپرمارکت‌ها و مواد پروتئینی تهران گفت: تن ماهی از ابتدای سال تاکنون سه مرتبه گران شده و الآن به ۹۹هزار تومان رسیده است.

کام کدام کارگران با این خبر شیرین شد؟

نماینده کارگران در شورای عالی کار درباره راه‌اندازی قرارگاه مسکن کارگران در سطح ملی و استانی اظهار داشت: آیین‌نامه‌ای در نشست قبلی شورای عالی کار پیشنهاد و از اعضای شورا خواسته شد تا نظراتشان را در این باره ارائه دهند. فعال شدن بخش تعاون به ویژه تعاونی‌های مسکن بخشی از پیشنهادات کارگران در زمینه حل معضلات مسکن کارگران است.

واردات خودرو برای جانبازان آزاد شد

معاون حقوقی و پارلمانی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: دولت مقدمات واردات خودرو به ویژه برای جانبازان را مهیا کرده و در ماه‌های آینده این امر به نتیجه خواهد رسید.

رئیسی به این وعده هم عمل نکرد

گزارش ارائه‌شده از سوی خودروسازان بزرگ کشور به بورس، نشان می‌دهد تولید تجمعی و هشت‌ماهه خودروهای سواری در بخش اصلی صنعت خودرو سرانجام پس از چند ماه رشد منفی شده است

تکلیف افزایش حقوق دوباره کارگران مشخص شد

نماینده کارگران در شورای عالی کار با اشاره به اینکه تشکل های کارگری نماینده خود برای حضور در جلسات کمیته مزد۱۴۰۳ را معرفی کرده اند گفت: به احتمال زیاد از اواخر آذر ماه جلسات کمیته مزد آغاز خواهد شد.

پیش بینی قیمت مسکن در سال 1403

گزارش‌های رسمی از بازار مسکن و تورم نشان‌دهنده آن است که متوسط قیمت مسکن در تهران به حدود 75 میلیون تومان رسیده و این در حالی‌ست که همین حالا نیز مردم بیش از 60 درصد درآمد خود را صرف هزینه‌های مربوط به مسکن می‌کنند. اما واکنش مردم به گرانی‌ها چه بوده و آیا روند صعودی قیمت سال بعد ادامه خواهد یافت؟

خبر خوش برای فرهنگیان

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان ضمن اشاره به آغاز تخصیص سهام ارزش مالکانه به فرهنگیان گفت: سهام شرکت سرمایه‌گستر سهند با ارزش اسمی به بازنشستگان تخصیص پیدا کرده و با هماهنگی‌هایی که با سازمان بورس و فرابورس انجام شده، پیش‌بینی می شود طی حداکثر ۹ ماه آینده ، سهام این شرکت در بازار سرمایه قابلیت خرید و فروش پیدا کند. همچنین طبق مصوبات هیات امنا به تدریج کلیه شرکت‌ها و هلدینگ‌ها بورسی خواهند شد و سهام این شرکت‌ها به فرهنگیان عضو صندوق تقدیم خواهد شد.

این مصرف کنندگان گاز تخفیف میگیرند

تجربه سرمای سخت سال گذشته، باعث شد تا وزارت نفت تصمیم بگیرد، مشوق هایی را برای کاهش مصرف انرژی درنظر بگیرد و به مشترکانی که الگوی مصرف را رعایت می کنند پاداش بدهد.

ادعای طلب باورنکردنی ایران‌خودرو از دولت!

اخیرا گروه ایران‌خودرو با استناد به تکالیف قانون بودجه برآورد خالص آثار کمی ناشی از تکالیف قیمت‌گذاری دستوری، رقمی نزدیک به ۱۱۹ همت را برآورده کرده که دولت طی سال‌های ۱۳۹۷ تا شش‌ماهه نخست امسال از طریق قیمت‌گذاری دستوری به این شرکت وارد کرده است. این خودروساز با استناد به ماده ۹۰ قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل چهل‌و‌چهارم قانون اساسی مدعی است دولت باید این زیان را در حساب‌های خود لحاظ کند.

افت قیمت این دو خودروی سایپا

ارزیابی‌ها از کاهشی شدن «شاهینG» و «کوییک دنده‌ایS» در کنار ثبات سایر محصولات سایپا در بازار امروز حکایت دارد.

دریافت مالیات‌ از از تولید کنندگان ؛ فشار روی مصرف کنندگان

در بخش مالیات بر درامد باید مالیات به شیوه تصاعدی پرداخت شود و نرخ پرداخت مالیاتی صاحبان ثروت و دارایی نیز باید بسیار بیشتر از نرخ‌های مالیاتی جاری باشد. این رقم برای ۱۰ درصد بالای صاحبان ثروت و دارایی در مواقع بحرانی و به خصوص در کشور‌های صنعتی مثل ایالات متحده، انگلستان، آلمان، فرانسه و سوئد تا بالای ۹۰ درصد می‌رسیده. در انگلستان در برخی سال‌ها به ۹۸ درصد نیز رسیده است، یعنی ۱۰ درصد از ثروتمندترین افراد جامعه، نزدیک به مصادره ۱۰ از ثروت خود را تجربه می‌کردند. در برخی از موارد حتی به این نوع مالیات گیری، «مالیات گیری مصادره ای» گفته می‌شود. برای این که کشور‌ها موفق شوند امنیت و ثبات سیاسی خود را حفظ کنند، به این سیستم مالیات گیری روی آورده اند.

تکلیف سپرده مردم در موسسات اعتباری ادغام شده چه میشود؟

این نام‌ها را به یاد دارید؟ ثامن‌الحجج، ثامن‌الائمه، فردوسی، فرشتگان، آرمان، میزان، مولی‌الموحدین، کاسپین، قوامین، حکمت ایرانیان، مهر اقتصاد، کوثر و توسعه؛ اینها نام‌های پرسروصدای ۲دهه اخیر نظام بانکی بودند که سال‌ها در بازار پول ایران یکه‌تازی می‌کردند.

واردات خودرو آغاز شد + جزئیات

با توجه به ظرفیت مازاد خودروهای وارداتی، به زودی عرضه این خودروها به متقاضیان جدید که تاکنون در سامانه ثبت‌نام نکرده‌اند، آغاز می‌شود.

کارت سوخت قیمتی شد!

اگر سری به فضای مجازی بزنید با تبلیغات فروش کارت سوخت خودرو مواجه می‌شوید و هر کارت سوخت به قیمت ۶۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد

دستمزد پایین کارگران و نرخ تورم

بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران کشور با اشاره به پایین بودن درآمد کارگران گفت:صاحبان مشاغل تفریحی و نیمه وقت بیشتر از کارگران درآمد دارند.

از خودروهای مونتاژی استقبال نشد!

مدیر سامانه یکپارچه فروش خودرو گفت: طبق بررسی‌ ها بخش زیادی از ظرفیت فروش 4 شرکت خالی مانده است. مثلا در خودروی تیگارد فقط 5 درصد ثبت‌ نام‌ کننده‌ ها تکمیل وجه کرده‌ اند.