اطلاعیه مهم مدیرکل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش خطاب به معلمان و فرهنگیان

اطلاعیه مهم مدیرکل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش خطاب به معلمان و فرهنگیان

مدیرکل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش پیش بینی کرد که ۴۲۰ هزار خانوار یعنی یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از مراکز اقامتی موقت آموزش و پرورش کل کشور در نوروز امسال استفاده کنند.

به گزارش 9 صبح؛ مدیرکل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در طرح اسکان نوروزی فرهنگیان تا ساعت ۹ صبح امروز( ۷ فروردین) ۹۱۸ هزار و ۶۰۲ نفر در کل کشور از مراکز اقامتی آموزش و پرورش استفاده کرده‌اند، گفت: استان فارس با ۱۳۹ هزار و ۸۶ نفر پذیرش، همچنان بیشترین اسکان نوروزی فرهنگیان را از آن خود کرده است.

نیک فر با بیان اینکه ۹۹ هزار و ۳۰ خانوار یعنی حدود ۶۳۸ هزار و ۲۲۴ نفر در مراکز اقامتی ۳۲ استان کشور پذیرش شده‌اند، گفت: ۶۵ هزار و ۷۳۵ اتاق فعال است و ۱۲ هزار و ۶۸۶ مدرسه تا به امروز در طرح نوروزی، پذیرش فرهنگیان را انجام داده‌اند.

وی با بیان اینکه استان فارس با ۱۳۹ هزار و ۸۶ نفر پذیرش، بیشترین آمار اسکان را به خود اختصاص داده است، افزود: استان‌های اصفهان، خوزستان، خراسان رضوی و بوشهر به ترتیب بیشترین آمار اسکان را تا به امروز داشته‌اند.

مدیرکل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه طرح اسکان موقت فرهنگیان از ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ آغاز شده است و تا ۱۳ فروردین ۱۴۰۳ ادامه دارد، افزود: ۶۷۰۴ مدرسه، ۶۱ هزار و ۴۵۱ کلاس درس، ۴۲۴ مرکز آموزشی رفاهی، ۳۰۰ اردوگاه (۳۰۰۰ سوئیت) و ۵۰ مرکز پردیس دانشگاه فرهنگیان(۲۰۰۰ خوابگاه) با ۲۰ هزار و ۱۵۸ عامل اجرایی برای طرح نوروزی ۱۴۰۳ در نظر گرفته شده است.

نیک فر پیش بینی کرد که ۴۲۰ هزار خانوار یعنی یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از مراکز اقامتی موقت آموزش و پرورش کل کشور در نوروز امسال استفاده کنند.

    نظر شما